Pięć dni w Paryżu

Five days in Paris
978-83-247-1093-5
dona

Inne wydania

W paryskim hotelu przypadek lub los styka ze sobą Petera Haskella, dyrektora przedsiębiorstwa farmaceutycznego z Nowego Jorku, i Oliwię Douglas Thatcher, żonę wpływowego amerykańskiego senatora. Wyrwani z codziennej rutyny, odkrywają, jak puste i jałowe jest ich życie. Przelotna znajomość przeradza się w miłość. Ale pobyt w Paryżu dobiega końca. Czy ich romans to coś więcej niż tylko przelotna przygoda w pięknym mieście?

zabielka | 2015-01-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 stycznia 2015

jak na Norę Roberts, zawiodłam się i to szczerze, Przewidywalna, nudna, nie wciągająca, Mało atrakcyjna,,,, Po prostu słaba. Nie lubię oceniać nisko książek, jednak nie mam wyjścia. Nie zainteresowała mnie niestety. Pozdrawiam :)

izabela81 | 2016-08-15
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Opowieść o miłości, oddaniu, nadziei, uczciwości, honorze i ryzyku. Autorka pokazuje, że nie powinniśmy podporządkowywać się innym ludziom, mieć własne zdanie i zawsze postępować tak, jak dyktuje nam serce.

Kasia | 2013-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

„-Pięć minut... -Pięć dni... W jednej chwili całe życie na zawsze odmienione.”

Książka warta przeczytania. Mnie nie porwała jak inne książki Danielle Steel, jak np."Raz w życiu", lecz uważam, że ma w sobie to "coś". Pokazuje nam, że nie powinniśmy podporządkowywać się innym ludziom, mieć własne zdanie i postępować tak, jak nakazuje nam serce. Do końca miałam nadzieję, że Peter wyrzuci z siebie wszystko to, co miał powiedzieć teściowi i żonie. Szkoda, że się tak nie stało. Tak czy inaczej warto sięgnąć po tą książkę.

Magdalena T | 2014-02-12

Klimatyczna opowieść o miłości, nadzieji, honorze i ryzyku. Ryzyku, jakie trzeba podjąc by wyzwolić się z sideł pozorów. A do tego opowieść o chwili zapomnienia, o ucieczce od wszystkiego, miłe chwile spędzone w miłym towarzystwie, rodzące się uczucie i przytulne miasteczko rybackie. Szybko się czyta, postacie są realistyczne i przechodzą wewnetrzną metamorfozę, a to wszystko za sprawą miłości, bezinteresownej, uskrzydlającej i takiej od pierwszego wejrzenia. A przede wszystkim wolnej od pozorów. Książkę warto przeczytać, na pewno umili czas i wprowadzi w romantyczny klimat.

little-black | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

Powiem tak: dla mnie to zwykły harlequin. Bohaterowie są oczywiście bardzo bogaci, pławią się w luksusach i skupiają się głównie na analizie swoich uczuć. Standardowo zakochują się na śmierć w ciągu dwóch dni, szczebioczą sobie o miłości i bez przerwy zadają sobie pytania: co zrobię jak się rozstaniemy? Bo oczywiście muszą się rozstać na jakiś czas. Raczej nie sięgnę po więcej pozycji pani Steel.

Ewelina | 2015-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Książka zbytnio mnie nie wciągnęła, na początku nie mogłam się skupić na jej treści ale dobrnęłam do końca.
Czy zastanawialiście się kiedyś (to pytanie do osób będących w poważnych związkach i małżeństwach), czy osoba, z którą żyjecie jest tą jedyną? A może gdzieś na świecie jest jednak ktoś inny, kto jest waszą drugą połówką? Czy po jednej, szczerej rozmowie z kimś zupełnie obcym można odkryć, że żyje się z kimś, kto nie do końca jest taki, jakim my sami go do tej pory widzieliśmy?
Tego właśnie doświadczył Peter po rozmowie z Olivią. Od pierwszej chwili, gdy ją zobaczył, kobieta zaintrygowała go i w całości zaprzątnęła jego umysł myślami o niej i jej życiu, o tym czy jest samotna, czy radzi sobie po śmierci swojego dziecka (Olivia jest żoną amerykańskiego kongresmena).
Również Olivia całkowicie otworzyła się przed obcą osobą, jaką był dla niej Peter. Szczerze z nim rozmawiała i już po tym spotkaniu postanowili pozostać przyjaciółmi, mimo iż oboje czuli do siebie coś...

morawka | 2012-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Cudowna opowiesc, zresztą jak każda wyjęta spod pióra Steel :)
Szkoda tylko troszkę głównego bohatera,myśłałam, że na koniec "wyrzuci" wszystkie przykrości żonie i teściowi...
Dlatego dałam 8, nie 10 gwiazdek :)

jossie | 2015-06-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Lekki romans, z początku troszkę nudnawy, ale przepełnioiony miłością i uczuciami.
Oczywiście dość nierealny, ale przyjemny do poczytania.

Jula | 2011-03-28

Jest to ciekawa opowieść o honorze i oddaniu, miłości i uczciwości, o odnajdywaniu na nowo nadziei. Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie w jednym z hoteli przypadkowo natrafia na siebie dwoje nieznajomych: dyrektor potężnego koncernu farmaceutycznego i żona znanego senatora. Obydwoje mają ustabilizowane życie rodzinne, jednak ani ona, ani on nie są w pełni szczęśliwi. On ciągle zapracowany, ona pełni jedynie funkcję pięknej ozdoby męża... Te tytułowe "pięć dni w Paryżu" postanawiają spędzić razem, zawiązując pewien pakt i spędzając je na samych przyjemnościach. Jednak wspólne dni szybko mijają i obydwoje muszą wrócić do swoich rodzin i wypełniania określonych ról. Czy ich rodząca się miłość przetrwa? O tym dowiesz się z kart powieści :)
Przyjemna lektura, polecam.

Ola | 2011-08-22
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Opowieść przede wszystkim o miłości, która otwiera ludziom oczy i serca :)