Pięć dni w Paryżu

837129400X
Maria Karolina Andrzejewska
romans

1964

Ile czasu potrzebujesz, by zmienić swoje życie? Roku, miesiąca, 21 dni? A może wystarczy jedno spotkanie, podczas które uświadamia Ci, że Twój pozornie bezpieczny, trwały świta, to iluzja przypominająca zamek na piasku. Tak właśnie jest z bohaterami powieści Pani Dannielle Steel. Ich historia pokazuje, że warto podążać za marzeniami, warto za walczyć o siebie. Oliwia i Peter – zdominowani przez innych, zatopieni w swojej codzienności krzyżują swoje drogi w Paryżu podczas alarmu bombowego w hotelu, w którym się zatrzymali. Nie doznają żadnych urazów fizycznych, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo poza dwoma: rozrachunkiem z dotychczasowym z życiem i rodzącym się uczuciem. Czy odważą się na zmiany? Odrzucą dotychczasowe życie oraz związane z nim przywileje i ograniczenia? Czy znajdą swoje miejsce?

Przesłodzone i przeraźliwie mdłe. Nigdy więcej ,strata czasu :(

Przesłodzone i przeraźliwie mdłe. Nigdy więcej ,strata czasu :(

Pomimo tego, że przeczytałam już w życiu sporo książek, to po Danielle Steel sięgnęłam pierwszy raz.
Niczym nie nie zachwyciła. Może w dorobku tej Pani są lepsze pozycje, w końcu napisała ponad 120 książek. Niestety za bardzo ciażyła mi ta powieść w kierunku zwykłego harlequina.
Dodatkowo początek przypominał mi jakieś sprawozdanie z dotychczasowego życia.
Oprócz tego znalazły się tu wszystkie przecietne wady takich książek: zakochali się po jednym spojrzeniu i w dwa dni poszli do łóżka (i tak długo wytrzymali).
Plusy dla mnie to:
- umiejscownienie części akcji w Paryżu,
- klimatyczna rybacka mieścina na południu Francji,
- opis wycinka strategii koncernów farmacutycznych,
- próby ratowania małżeństwa, ocalenia honoru i uczciwości.
Nie wiem czy pięć dni w Paryżu w rzeczywistości wystarcza, by zdystansować się z i z obcą osobą spojrzeć z boku na swoje związki i przeanalizować je.
I czy można całe życie nie wiedzieć, że jest się nieszczęśliwym.
Nie polecam, ale też nie zniechęcam. Może wielbicielkom gatunku się spodoba.

Dodatkowo początek przypominał mi jakieś sprawozdanie z dotychczasowego życia.
Oprócz tego...

Smutne historie obu głównych postaci. Wydaje się, że gorzej miał Peter, ale Olivia też nie miała lekko w życiu. Szybko się czyta tę książkę, chociaż są tutaj dosyć smutne momenty.

Szybko i przyjemnie się czyta, niestety nie podobala mi się fabuła i zakończenie.

Opowieść dobra, ale jak dla mnie za bardzo się ciągnęła, miejscami nawet nudziła, fajna na raz. Danielle ma wiele ciekawszych powieści.

Lekki i niezwykle delikatny romans. Idealny na letnie popołudnie. To jedna z tych książek, które czyta się jednym tchem.

Opowieść o tym jak los połączył drogi dwojga obcych sobie ludzi. Petera- przyszłego prezesa wielkiej firmy farmaceutycznej, próbującego spełnić swoje marzenia i oczyścić sumienie z wyrzutów za sprawą innowacyjnego leku na raka. Oraz Olivii żony polityka, doświadczonej przez życie. Jedna rozmowa zmienia ich bezpowrotnie. Nabierają dystansu i spoglądają na siebie oczami drugiej osoby. Dostrzegają rysy na obrazie ich małżeństw. Czy można być nieszczęśliwym i o tym nie wiedzieć?

Pięć dni w Paryżu... Tyle wystarczy by odmienić siebie, swoją przyszłość.

Pięć dni w Paryżu... Dokładnie tyle potrzeba, aby znaleźć coś, czego nieświadomie szukało się całe życie.

Książka fajna. Po części końcówka przewidywalna. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Opowieść o miłości, oddaniu, nadziei, uczciwości, honorze i ryzyku. Autorka pokazuje, że nie powinniśmy podporządkowywać się innym ludziom, mieć własne zdanie i zawsze postępować tak, jak dyktuje nam serce.

słaba książka - nie polecam

słaba książka - nie polecam