Twój, na zawsze

Yours, Faithfully
978-83-7508-076-6
mąż idealny, dzieci, bigamia
kosmateczka

Iona jest typem kobiety, która doskonale wie, czego chce. Swego męża poślubiła na egzotycznej plaży po zaledwie kilku miesiącach znajomości i nigdy tej decyzji nie żałowała. Dziś ma świetną pracę, piękny dom i idealnego, choć wiecznie zapracowanego, mężczyznę przy swoim boku. Do szczęścia brakuje jej jedynie dziecka. I nie są jej w stanie zniechęcić pierwsze niepowodzenia. Przecież cudowny, wyrozumiały Frank będzie ją pocieszał, cierpliwie tłumacząc, że wszystkie marzenia w końcu się spełniają.

Sally jest szczęśliwą mężatką z dwudziestoletnim stażem. Owocem udanego związku jest siedemnastoletnia córka Jenny. Kiedy Sally odkrywa, że znów jest w ciąży, nie bardzo wie, jak na tę wiadomość zareaguje jej cudowny, wyrozumiały, choć wiecznie zapracowany mąż, Frank.

Mężczyzna bez wad. Mężczyzna idealny. Mit? Fikcja? Pobożne życzenia? Przecież obie kobiety są święcie przekonane, że trafił im się książę z bajki. Tylko kto w dzisiejszych czasach wierzy w szczęśliwe zakończenia?

Wspaniała książka o przyjaźni, która jest z pozoru niemożliwa, przewrotnych kolejach losu.Skłania do zadania sobie wprost pytania czy jesteśmy pewni,że wiemy wszystko o osobie z którą jesteśmy w związku, czy na pewno jest taką osobą za jaką ją uważamy? Wspaniała powieść. Polecam
Moja ocena to 9/10
Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk

Katherina87 | 2014-04-16

Iona jest typem kobiety, która doskonale wie, czego chce. Swego męża poślubiła na egzotycznej plaży po zaledwie kilku miesiącach znajomości i nigdy tej decyzji nie żałowała. Dziś ma świetną pracę, piękny dom i idealnego, choć wiecznie zapracowanego mężczyznę przy swoim boku. Do szczęścia brakuje jej jedynie dziecka. I nie są jej w stanie zniechęcić pierwsze niepowodzenia. Przecież cudowny, wyrozumiały Frank będzie ją pocieszał, cierpliwie tłumacząc, że wszystkie marzenia w końcu się spełnią.
Sally jest szczęśliwą mężatką z dwudziestoletnim stażem. Owocem udanego związku jest siedemnastoletnia córka Jenny. Kiedy Sally odkrywa, że znów jest w ciąży, nie bardzo wie, jak na tę wiadomość zareaguje jej cudowny, wyrozumiały, choć wiecznie zapracowany mąż Frank.
Mężczyzna bez wad. Mężczyzna idealny. Mit? Fikcja? Pobożne życzenia?
Przecież obie kobiety są święcie przekonane, że trafił im się Książe z bajki.
Tylko kto w dzisiejszych czasach wierzy w szczęśliwe zakończenia?

Dwie kobiety...

Aneczka | 2014-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z wymiany
Przeczytana: 27 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bigamia to przestępstwo karane z litery prawa. W pewnych krajach czy kulturach, na przykład islamskich, rzecz naturalna, dopuszczalna i ogólnie akceptowana, w innych zaś nie. Do takich państw należy między innymi Irlandia, w której autorka osadziła akcję, dokładnie w Dublinie i jego peryferiach.

Sally Harper jest spełnioną mężatką, ma czterdzieści jeden lat, nastoletnią córkę Jenny i właśnie dowiaduje się, że zaszła w nieplanowaną ciążę. Czuje, że sytuacja ją przerasta i diametralnie odmieni w miarę poukładane życie. Pracuje na stanowisku wicedyrektora szkoły, więc oczekiwania w kierunku jej osoby są dość wygórowane.

Iona Brannock pracuje w agencji wynajmu nieruchomości. Od czterech lat stara się o dziecko ze swoim mężem, ale bezskutecznie. Charakteryzuje ją niecierpliwość, nie lubi na coś długo czekać. Z tego powodu jest zawiedziona, że nie zaszła w ciążę od razu za pierwszym razem.

Frank Harper jest niezwykle przystojnym mężczyzną, scalającym obie kobiety ogniwem. Prowadzi...

Kasiek | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Książka, według mnie, jest dość przeciętna, trochę zakręcona i niewiarygodna. Sam przypadek bigamii jest możliwy, ale te przyjaźnie zawierane później "każdy z każdym". Trochę wszystko jest naciągane. Po przeczytaniu "Niegrzecznej" miałam ochotę na więcej książek tej autorki, ale ta mnie zawiodła.

Ate | 2011-06-10
Przeczytana: październik 2010

Bardzo poruszająca książka. Myślę, że również bardzo aktualna. Pokazuje jak nasze życie może zmienić przypadek (wypadek), przypomina, że szczęście jest ulotne i czasem złudne.
Dwie kobiety - jeden mężczyzna. Jakie to oczywiste...

Polecam. Trzyma w napięciu i przyciąga.

Lidia | 2011-10-12
Przeczytana: październik 2011

Treść nie tuzinkowa, ale uważam, że podobny przypadek może mnieć miejsce tylko w powieściach. Dwie kobiety należące do jednego mężczyzny, mieszkające w tym samym mieście no bohater całego zamieszania, który potrawi tak dzielić czas swój na pobyt w dwóch rodzinach, że żony nic nie podejżewają i obie bardzo kochają i podziwiają swojego męża.
Uf!!!! Panowie - do czego jesteście zdolni ????

lady_caroline | 2014-06-02

Zapewne, jak większość kobiet lubię czasem spędzić czas czytając jakieś dobre 'romansidło'. Z takim nastawieniem sięgnęłam, także po tą książkę. Z początku nie ukrywam, że temat bigamii wydawał się mi dość dużą abstrakcją i nie za specjalnie zdawał się mnie interesować. Jednak historia, zaprezentowana przez autorkę ma znacznie głębszy sens. Czytelnik uświadamia sobie, ile tak naprawdę wie o drugiej osobie, zwraca uwagę na to, jaką siłę mogą przybierać pozory... Co zrobić w sytuacji kiedy wszystko nagle zaczyna się psuć? Kiedy wydaje się, że nie ma żadnego racjonalnego wyjścia... - powieść niewątpliwie porusza tego typu kwestie. Historia niejednokrotnie jest wzruszająca i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Nie skupia się tylko i wyłącznie na jednym wątku. Uważam, że jest warta polecenia. Absolutnie nie żałuję, że poświęciłam czas na jej przeczytanie. :)

beatka18 | 2014-07-09

fajna książka treść i zakończenie zaskakujące, dobrze się ją czytało choć momentami była nudna, ogólnie można ją przeczytać ale tylko raz,

Rose | 2011-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2011

Świetna historia, pokazuje, jak w jednej chwili, właściwie przez zupełny przypadek, może się zmienić nagle całe życie. Polecam jak najbardziej.

Martyna | 2017-02-27
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczona

Nietypowa historia o lasach dwóch wspaniałych kobiet :) bardzoo przyjemna lektura :)