Miłość silniejsza niż wszystko. Mona

Tłumaczenie: Julia Drzewoszek
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
L’amour est plus fort que tout
83-7404-201-X
miłość, mona, silniejsza, wszystko
Ewa

Mona ma cztery i pół roku. Jest bardzo żywotna i wesoła, ani chwili nie potrafi usiedzieć w miejscu jej mama mówi o niej "Pełnia życia". Obserwując ją, nikt by nie przypuścił, że wkrótce życie Mony znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie... Ginette Bureau opowiada wstrząsającą historię swojej córki i całej rodziny. Rodzice dziewczynki, a także jej starszy brat Francis, przejdą samych siebie, by pomóc Monie zwyciężyć śmiertelną chorobę - białaczkę. W pierwszym tomie tej historii o nadzwyczajnej miłości autorka, matka Mony, dzieli się z nami niezwykłą lekcją nadziei, jaką dało jej życie

Mika220 | 2014-12-13

Prawdziwa historia chorej na białaczkę Mony. Choroba zaczyna się bardzo wcześnie, gdy dziewczynka ma 4 latka. Wszystkie wydarzenia obserwujemy z pozycji jej mamy, która napisała tę książkę. Przeżywamy razem z nią całą paletę uczuć od niedowierzania do smutku, załamania, braku wiary w lepsze jutro, aż do postanowienia, że będzie walczyć, wierzyć w wyzdrowienie, cieszyć się każdą chwilą. Sami wiemy, że na świecie codziennie wiele dzieci choruje na raka, ale czytać o tym w książce czy oglądać zawsze wyzwala emocje. To tak jakby wpuścić emocje danej rodziny do własnego życia. Ja to tak odczuwam i wszelkie emocje czułam razem z autorką. Choroba Mony zaczęła się w 1970, więc dawno temu, jednak przeżycia jakie towarzyszą rodzinie chorej osoby są zawsze takie same. Autorka pokazuje nam jak ciężko poradzić sobie z taką tragedią, wykrzesać z siebie odwagę, jednak jej się to udało. Trudno też wtedy znaleźć czas dla drugiego dziecka, które tak samo potrzebuje uwagi i może poczuć się...

zeida | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Książka tak bardzo pochłania, że mija kilka godzin i już jesteśmy na końcu. Pokazuje, że nie ważny jest coraz większy telewizor, czy coraz szybszy samochód, ani inne dobra materialne, o których myślimy, że ułatwią nam życie, lecz wola przetrwania, walki o dziecko. Najohydniejsza niestety jest tu najbliższa rodzina i znajomi, którzy modlą się o śmierć dziecka lub uciekają, by tylko nie widzieć... Niesamowita książka, polecam!

złotówka | 2015-08-28

Piękna i idealnie przekazująca uczucia towarzyszące matce, która musi przejść przez chorobę swojego dziecka. Bardzo wyraźnie wyodrębnione uczucia pozwalają spojrzeć na tę sytuację okiem matki, która rozpaczliwie poszukuje źródła siły, które pomogłoby jej przetrwać.

COMPOSmentis | 2013-07-24

Sentymentalna powieść z gatunku: piękna i dzielna mama może zdziałać cuda. Czyta się tak, jak sie je hamburgera - szybko... a w godzinę później pustka. Szkoda, że nie ma cenzury na ważne tematy, by nie mogli brać się do nich kiepscy pisarze.

kinga | 2012-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Przejmująca opowieść Ginette Bureau, matki, która zmaga się z chorobą swojego dziecka.

Moja opinia tutaj: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2012/08/miosc-silniejsza-niz-wszystko-ginette.html

monikaa4664 | 2012-04-12
Przeczytana: październik 2010

Przeczytałam ją z zapartym tchem. Jak się już zacznie, to czyta się tak długo, aż się nie skończy. Porusza tym bardziej, że jest autentyczna (autorka opisuje historię chorej córeczki)

matiizajasz | 2011-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2011

przez caly czas czytania zylem ich zyciem, wszystkie zdarzenia glownej bohaterki wywieraly wplyw na moj nastroj, wchodzi w krew! UCZY WYTRWALOSCI I POMAGA DOCENIC TO CO T E R A Z MAMY...

Aleksandra | 2011-01-06

Piękna książka, ileż Ginette Bureau ma siły, miłość jest w stanie pokonać wszystko, wystarczy tylko wiara... :)

irmina97 | 2013-06-10
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Choć najpierw przeczytałam drugą część, w której Mona niestety pożegnała się z życiem, dopiero później mój wzrok przykuła ta część. Książka opisuje wszystko niezwykle prawdziwie, czytając ją miałam odczucia, jakbym naprawdę znała tamtą osobę, jakby dla mnie też była kimś bliskim.

padlina | 2013-09-08

Niezwykle poruszająca opowieść o walce. Nadzieja kontra rozczarowanie. Chwyta za serce. Jest wspaniała.