Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Wakacyjne przyjaciółki

Wydawnictwo: Książnica
Beach Girls

Dorastające Stevie, Madeline oraz Emma przyrzekły sobie dozgonną przyjaźń, jednak rozdzielił je czas. Po latach do rodzinnej miejscowości zmarłej Emmy przybywa jej mąż wraz z córką, by odnaleźć wakacyjne przyjaciółki z opowiadań mamy. Czy wspomnienie o radosnych dniach zdoła pomóc samotnej dziewczynce i zranionemu mężczyźnie? Jeśli znowu uwierzą w siłę przyjaźni i magię lata, otworzy się przed nimi droga ku nowej miłości.

źródło opisu: Książnica, 2008

filozof | 2015-07-25

Autorkę czytam, dość regularnie.Lubię jej styl i piękne,realne opisy.Opisy przyjaźni i też smutnych rzeczy.
Mamy tu trzy koleżanki.Dziewczyna mają po 16 lat i jest rok 1976.Przyrzekają sobie dozgonną przyjaźń.Niestety,życie bywa straszne.Jedna z nich Emma,jakiś czas później ginie wypadku.
Kobieta zostawia męża i córeczkę.
Tymczasem córka poznaje Stevie,koleżankę Emmy.A i ojciec Nell.Czyli mąż Emmy,zaczyna się interesować Stevie.
Książka jest piękna i pięknie napisana.Ma w sobie dużo wartość sentymentalną.Pokazuję jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń.Która mnie powinna się nigdy skończyć.

Jest rok 1976 mamy w tej powieści trzy koleżanki, dziewczyny mają po 16 lat. Obiecują sobie dozgonną, długą przyjaźń. Jednak jedna z tych koleżanek Emma ginie w tragicznym wypadku pozostawiając swojego męża i małą córeczkę. Potem po jakimś czasie córka zapoznaje Stevie, koleżankę Emmy, a natomiast dziewczynki ojciec poznaje Nell.Bardzo poważnie zainteresowany jest mężczyzną kobietą o imieniu Stevie, obydwoje się spotykają coraz częściej.

Historia bardzo mądra, przejmująca, w piękny sposób napisana powieść. Wzruszyła mnie książka, chwyta za serce.
Pokazuje jak bardzo ważna jest przyjaźń w życiu człowieka i, że przetrwa wszystko,że przyjaźń powinna być najważniejsza tak jak zdrowie, rodzina.
"Wakacyjne przyjaciółki" jest lekturą piękną,wzruszającą, świetną bardzo mnie zachwyciła, urzekła książka.

virgo123 | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Trochę smutna ta książka... Historia jest bardzo ciekawa i dlatego można mocno nieźle się wciągnąć w czytanie, bo w sumie trzeba przeczytać całą książkę, żeby było jasne to, co się dzieje między postaciami. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, mimo przeciwności losu, które zawsze są.

Cotton_Candy_Sky | 2013-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Bardzo ciekawa. Książka przepełniona nadzieją,miłością.
Jest też bardzo przewidywalna,bo po kilku rozdziałach wiedziałam już jak się skończy,ale mimo to czekałam z niecierpliwością na dalszy rozwój akcji. Jedna z głównych bohaterek,Emma- nie przypadła mi do gustu. Jej decyzje w dorosłym życiu były nie do przyjęcia.
Ogółem rzecz biorąc pozycja na plus.

Aneczka | 2017-05-02
Przeczytana: 02 maja 2017

Czerwiec 1976 roku

Stevie to nastolatka o artystycznej duszy. Maluje, przez to wie, jak trudno uchwycić chwilę. Jest bardzo oryginalna, robi wycieczki na ptasie wyspy przed wschodem słońca, wybiera się każdej nocy na moczary, lubi znikać na cały dzień. Pełna sprzeczności, samotnica potrzebująca kontaktu z ludźmi, których kocha. Jej mama nie żyje, na pewno z tego powodu jest niezwykle wrażliwa i często wybucha płaczem. Madeleine to młodsza siostra najpopularniejszego chłopaka w szkole, czyli Jacka Kilverta, co dodaje jej pewności siebie, czuje się potrzebna i bezpieczna. Emma kocha morze, a głównie jego nieobliczalność. Każda z nich ma szesnaście lat. Przyjaźnią się od wczesnego dzieciństwa - Emma była tą śmiałą, Maddie tą szczęśliwą, a Stevie tą wrażliwą. Pomimo odmienności swoich naturalnych uwarunkowań, połączyła je miłość do morza. Uwielbiają wylegiwać się całymi dniami na plaży i co najważniejsze przyrzekły sobie dozgonną przyjaźń. Jak ich obietnice przeniosą się na...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-05-29
Przeczytana: 27 maja 2012

Wątek przyjaźni, choć tak często poruszany w literaturze, nigdy chyba nie przestanie być aktualny. Tak jak i sama przyjaźń - za każdym razem inna, ale zawsze tak ważna, wartościowa i potrzebna każdemu z nas.

Przyjaźnimy się od dziecka, od przysłowiowej "piaskownicy", poprzez szkołę, młodość, aż do sędziwego wieku. Często zapewniamy się nawzajem o trwałości tego co nas łączy. Życie pisze różne scenariusze, wspólne drogi zaczynają się rozchodzić i dopiero wówczas nadchodzi prawdziwy sprawdzian dla naszej przyjaźni. Czy przetrwa próbę czasu, czy sprosta codziennemu życiu i czy będziemy umieli ją należycie pielęgnować, aby nie zgasła?

Stevie, Madeline oraz Emma - tytułowe "wakacyjne przyjaciółki" znały się i przyjaźniły od najmłodszych lat, a łącząca ich więź wydawała się być mocna i trwała niczym jedwabna nić. Z biegiem lat drogi dziewcząt rozbiegły się, więzy poluźniły i Stevie pozostała sama na ścieżkach swojego życia. Choć często wracała myślami do młodzieńczych wakacji sprzed...

Katherina87 | 2012-11-22

Prawdziwe przyjaźnie - tak jak prawdziwa miłość - trwają wiecznie.
Dorastające Stevie, Madeleine oraz Emma przyrzekły sobie dozgonną przyjaźń. Jednak czas oraz tragiczna śmierć jednej z nich rozdziel iły je. Po latach do rodzinnej miejscowości zmarłej Emmy przybywa jej mąż wraz z córką, by odnaleźć wakacyjne przyjaciółki z opowiadań mamy. Czy wspomnienie o błękitnym niebie i radosnych dniach zdoła odrodzić starą przyjaźń i pomoże samotnej dziewczynce i zranionemu mężczyźnie? A jeśli uwierzą w siłę przeszłości i magię lata, czy otworzy się przed nimi droga ku nowej miłości?

alouette | 2013-02-11

Książkę podsunęła mi babcia, wiedząc, że mam chwilę czasu i z chęcią zagłębię się w nową historię. Nie spodziewałam się wiele po tytule, który jest więcej niż banalnie infantylny. Ale nie, nie uprzedzam się od razu, nie oceniam (dosłownie!) książki po okładce, tylko z otwartym umysłem czekam na kawałek miłej, lekkiej i dobrej literatury.
Zacznę od „miłej”: historia o przyjaźni jest zawsze na czasie, umówmy się. Jak świat światem przyjaźń była i temat ten został przerobiony w każdej możliwej kombinacji. Tutaj jest całkiem banalnie: 3 przyjaciółki, spotykające się co roku w lato, by spędzić razem wakacje. Młode, piękne, inteligentne… ach, jakże nie lubię takich idealnych bohaterów. Jakie to szczęście, że później ta powłoka idealności zostaje nieco naddarta.
„Lekka” również była. 300 stron, napisanych dużą czcionką, to dla zwykłego czytelnika kwestia jednego-dwóch dni nieprzemęczającej oczu i mózgu lektury. Jak dla mnie, czasem, aż za lekka. Kręciło mi się w głowie od nadmiaru...

aleczka | 2017-10-24

Słowo, którym mogę określić powieść to Egzaltacja! Przesadne reakcje i słowa, niewspółmierne do wydarzeń, nierealne..nie podobało mi się.

Przyjaźń jest dość ważnym elementem naszego życia. Nic dziwnego, że jest stale obecny w literaturze i przedstawiany na wiele sposobów. Luanne Rice również postanowiła napisać powieść opartą na przyjaźni. Choć wykorzystała już dość powielany temat, przedstawiła go bardzo ciekawie, aż chciało się czytać!

Historia rozpoczęła się pewnego lata, gdy trójka dziewczyn - Stevie, Madeline oraz Emma, znalazła nić porozumienia i to niejedną! Nazwały się wakacyjnymi przyjaciółkami, ponieważ ich spotkania miały miejsce właśnie o tej porze roku. Między nimi wytworzyła się silna więź i choć każda borykała się ze swoimi problemami, miała tajemnice, przyjaźń trwała. Do czasu... Kilkanaście lat później do miasteczka wrócił mąż zmarłej Emmy wraz ze swoją córeczką. Dziewczynka postanawia odnaleźć jedną z przyjaciółek mamy, mieszkającej w niebieskim domu, tak dobrze znaną z opowieści. Czy powrót do przeszłości pomoże uporać się dziecku ze śmiercią i wspomnieniami mamy? Jak to się odbije na Stevie,...