Wakacyjne przyjaciółki

Wydawnictwo: Książnica
Beach Girls

Dorastające Stevie, Madeline oraz Emma przyrzekły sobie dozgonną przyjaźń, jednak rozdzielił je czas. Po latach do rodzinnej miejscowości zmarłej Emmy przybywa jej mąż wraz z córką, by odnaleźć wakacyjne przyjaciółki z opowiadań mamy. Czy wspomnienie o radosnych dniach zdoła pomóc samotnej dziewczynce i zranionemu mężczyźnie? Jeśli znowu uwierzą w siłę przyjaźni i magię lata, otworzy się przed nimi droga ku nowej miłości.

źródło opisu: Książnica, 2008

wiejskifilozof | 2015-07-25

Autorkę czytam, dość regularnie.Lubię jej styl i piękne,realne opisy.Opisy przyjaźni i też smutnych rzeczy.
Mamy tu trzy koleżanki.Dziewczyna mają po 16 lat i jest rok 1976.Przyrzekają sobie dozgonną przyjaźń.Niestety,życie bywa straszne.Jedna z nich Emma,jakiś czas później ginie wypadku.
Kobieta zostawia męża i córeczkę.
Tymczasem córka poznaje Stevie,koleżankę Emmy.A i ojciec Nell.Czyli mąż Emmy,zaczyna się interesować Stevie.
Książka jest piękna i pięknie napisana.Ma w sobie dużo wartość sentymentalną.Pokazuję jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń.Która mnie powinna się nigdy skończyć.

virgo123 | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Trochę smutna ta książka... Historia jest bardzo ciekawa i dlatego można mocno nieźle się wciągnąć w czytanie, bo w sumie trzeba przeczytać całą książkę, żeby było jasne to, co się dzieje między postaciami. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, mimo przeciwności losu, które zawsze są.

November-Rain | 2013-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Bardzo ciekawa. Książka przepełniona nadzieją,miłością.
Jest też bardzo przewidywalna,bo po kilku rozdziałach wiedziałam już jak się skończy,ale mimo to czekałam z niecierpliwością na dalszy rozwój akcji. Jedna z głównych bohaterek,Emma- nie przypadła mi do gustu. Jej decyzje w dorosłym życiu były nie do przyjęcia.
Ogółem rzecz biorąc pozycja na plus.

Katherina87 | 2012-11-22

Prawdziwe przyjaźnie - tak jak prawdziwa miłość - trwają wiecznie.
Dorastające Stevie, Madeleine oraz Emma przyrzekły sobie dozgonną przyjaźń. Jednak czas oraz tragiczna śmierć jednej z nich rozdziel iły je. Po latach do rodzinnej miejscowości zmarłej Emmy przybywa jej mąż wraz z córką, by odnaleźć wakacyjne przyjaciółki z opowiadań mamy. Czy wspomnienie o błękitnym niebie i radosnych dniach zdoła odrodzić starą przyjaźń i pomoże samotnej dziewczynce i zranionemu mężczyźnie? A jeśli uwierzą w siłę przeszłości i magię lata, czy otworzy się przed nimi droga ku nowej miłości?

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-05-29
Przeczytana: 27 maja 2012

Wątek przyjaźni, choć tak często poruszany w literaturze, nigdy chyba nie przestanie być aktualny. Tak jak i sama przyjaźń - za każdym razem inna, ale zawsze tak ważna, wartościowa i potrzebna każdemu z nas.

Przyjaźnimy się od dziecka, od przysłowiowej "piaskownicy", poprzez szkołę, młodość, aż do sędziwego wieku. Często zapewniamy się nawzajem o trwałości tego co nas łączy. Życie pisze różne scenariusze, wspólne drogi zaczynają się rozchodzić i dopiero wówczas nadchodzi prawdziwy sprawdzian dla naszej przyjaźni. Czy przetrwa próbę czasu, czy sprosta codziennemu życiu i czy będziemy umieli ją należycie pielęgnować, aby nie zgasła?

Stevie, Madeline oraz Emma - tytułowe "wakacyjne przyjaciółki" znały się i przyjaźniły od najmłodszych lat, a łącząca ich więź wydawała się być mocna i trwała niczym jedwabna nić. Z biegiem lat drogi dziewcząt rozbiegły się, więzy poluźniły i Stevie pozostała sama na ścieżkach swojego życia. Choć często wracała myślami do młodzieńczych wakacji sprzed...

alouette | 2013-02-11

Książkę podsunęła mi babcia, wiedząc, że mam chwilę czasu i z chęcią zagłębię się w nową historię. Nie spodziewałam się wiele po tytule, który jest więcej niż banalnie infantylny. Ale nie, nie uprzedzam się od razu, nie oceniam (dosłownie!) książki po okładce, tylko z otwartym umysłem czekam na kawałek miłej, lekkiej i dobrej literatury.
Zacznę od „miłej”: historia o przyjaźni jest zawsze na czasie, umówmy się. Jak świat światem przyjaźń była i temat ten został przerobiony w każdej możliwej kombinacji. Tutaj jest całkiem banalnie: 3 przyjaciółki, spotykające się co roku w lato, by spędzić razem wakacje. Młode, piękne, inteligentne… ach, jakże nie lubię takich idealnych bohaterów. Jakie to szczęście, że później ta powłoka idealności zostaje nieco naddarta.
„Lekka” również była. 300 stron, napisanych dużą czcionką, to dla zwykłego czytelnika kwestia jednego-dwóch dni nieprzemęczającej oczu i mózgu lektury. Jak dla mnie, czasem, aż za lekka. Kręciło mi się w głowie od nadmiaru...

Przyjaźń jest dość ważnym elementem naszego życia. Nic dziwnego, że jest stale obecny w literaturze i przedstawiany na wiele sposobów. Luanne Rice również postanowiła napisać powieść opartą na przyjaźni. Choć wykorzystała już dość powielany temat, przedstawiła go bardzo ciekawie, aż chciało się czytać!

Historia rozpoczęła się pewnego lata, gdy trójka dziewczyn - Stevie, Madeline oraz Emma, znalazła nić porozumienia i to niejedną! Nazwały się wakacyjnymi przyjaciółkami, ponieważ ich spotkania miały miejsce właśnie o tej porze roku. Między nimi wytworzyła się silna więź i choć każda borykała się ze swoimi problemami, miała tajemnice, przyjaźń trwała. Do czasu... Kilkanaście lat później do miasteczka wrócił mąż zmarłej Emmy wraz ze swoją córeczką. Dziewczynka postanawia odnaleźć jedną z przyjaciółek mamy, mieszkającej w niebieskim domu, tak dobrze znaną z opowieści. Czy powrót do przeszłości pomoże uporać się dziecku ze śmiercią i wspomnieniami mamy? Jak to się odbije na Stevie,...

Klaudia | 2011-07-25
Przeczytana: 28 lipca 2011

Szczerze mówiąc nie zawiodłam się na tej lekturze. Jest lekka, przyjemna, ciepła i rodzinna. Wprost wymarzona książka na lato, nie tylko to upalne, ale także to jakie mamy teraz - chłodne, wietrzne i deszczowe. Miło było przenieść się w ciepłe strony północnego wybrzeża Ameryki i przez 2 dni żyć życiem "dziewczyn z plaży", którymi były główne bohaterki. Fabuła wciąga, język nie zaskakuje ani nie zachwyca ponadprzeciętnym kunsztem, ale nie można powiedzieć, że jest to byle jakie czytadło. Historia opowiedziana przez Luanne Rice jest pouczająca i wzięta z życia, pozwala się zastanowić nad naszymi wyborami oraz kierunkiem jakie obiera nasza życiowa droga i czy rzeczywiście chcemy znaleźć się tam gdzie ona nas prowadzi.

Uległam urokowi "wakacyjnych przyjaciółek" może też częściowo dlatego, że moja przyjaciółka również ma na imię Maddie:)

Olina | 2013-07-23
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 22 lipca 2013

Zainteresował mnie tytuł i opis książki. Niestety ciężko było przebrnąć przez pierwsze 60 stron. Potem poszło jak z górki. Wspaniałe opisy plaż, roślin i uczuć bohaterów. Książka bardzo na mnie oddziaływała ponieważ czytałam ją na plaży, relaksując się słońcem, szumem fal i błękitnym niebem. Idealna aura do tematu powieści. I bardzo zapragnęłam mieszkać blisko plaży, aby móc tak jak wakacyjne przyjaciółki rozkoszować się morzem i plażą o każdej porze dnia i nocy. Polecam na zabicie nudy wakacyjnej :)

Magdalena | 2011-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 lutego 2011

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Tytuł wydaje się banalny, ale to co ta książka kryje w środku to już banał nie jest. Przyjaźń, miłość, ochrona pamięci ukochanej żony a miłość do siostry...