Dom na wybrzeżu

Wydawnictwo: Amber
The House in Amalfi
978-83-241-3705-3
niebieska

Dwa lata temu mąż Lamour zginął w wypadku samochodowym. Zrozpaczona kobieta wciąż nie potrafi się pogodzić z jego śmiercią. Czuje, że musi uciec jak najdalej: do miejsca, w którym spędziła najszczęśliwsze chwile dzieciństwa. Lecz w domu na włoskim wybrzeżu nie znajduje ukojenia. Prawda, którą tam odkrywa, wstrząsa nią na nowo.

Lubię powieści pani Adler, za jej styl pisania, za tajemnice rodzinne z przeszłości, za subtelny romans i odrobinę sensacji.
To wszystko a nawet więcej można znaleźć w powieści "Dom na wybrzeżu".
Bo są tu jeszcze zapierające dech opisy włoskiego wybrzeża.
Bohaterka wyrusza w sentymentalna podróż do Włoch, do domu swojego dzieciństwa, bo po latach chce poznać prawdę o śmierci swojego ojca.
A nieoczekiwanie znajduje miłość.
Znajduje też odpowiedz na dręczące ją pytania i wątpliwości, ale jest to prawda bardzo bolesna z która musi się pogodzić.
Nie jest to jakaś wybitna powieść, takie babskie czytadło, ale przeczytałam ją z dużą przyjemnością.

betina360 | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Lamour jest zrozpaczona po stracie meza ktory zginal w wypadku.Po jego smierci dowiaduje sie od przyjaciolki ze nie byl taki jakim go widziala i ze ja oszukiwal. Po tej wiadomosci nie moze dojsc do siebie i jedzie do Wloch pieknej miejscowosci gdzie bedac dzieckiem byla szczesliwa mieszkajac z ojcem. Poznaje tam prawde o tym jak zginal bo nie daje jej to spokoju i robi wszystko by sie dowiedziec jak bylo. Zakochuje sie tez wzajemnoscia w duzo starszym bogaczu i postanawia z nim zwiazac na stale. To moja pierwsza ksiazka tej autorki i spodobala mi sie na tyle ze chetnie przeczytam inne ktore napisala.

Pami | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Książka opisuje zmagania Lamour Harrington z demonami przeszłości.

Lamour ma 38 lat, jest architektem krajobrazu i mieszka w apartamencie w Chikago. Dwa latatemu jej mąż zginął w wypadku, a jeszcze wcześniej jej ukochany ojciec, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy jej najlepsza przyjaciółka Jammy ujawnia tajemnice jej męża Lamour wyjeżdża do swojego dawnego domu- w Amalfii. Chce odnaleść tam spokój, szczęcie, ukojenie i poznać prawdę. Jednak tu zaczynają się problemy. Na drodze staje jej Lorenzo oraz dwójka jego dzieci. Z czasem wszystko zaczyna się układać. Lamour i Lorenzo stają się sobie coraz bliżsi. Zakochany Lorenzo postanawia powiedzieć Lamour prawdę o śmkerci jej ojca, a tym samym złamać przysięge. Jednak ich miłość jest silniejsza niż duchy przeszłości i wszystko kończy się pomyślnie.

Książke czyta się miło i przyjemnie. Mam tylko zastrzeżenie co do dłuższych wypowiedzi po włosku- wcale ich nie rozumiałam. Autorka umie doskonale oddać opis miejscu...

Cosmo | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Przepiękna opowieść, zapierające dech w piersiach opisy włoskiej przyrody, przysmaków, obyczajów...Kiedy czyta się tę książkę, całkowicie zatapia się w tym pięknie, nie sposób się oderwać... :)

Alaska | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Jednym z moich największych marzeń jest wyjazd do Włoch. Nigdy tam jeszcze nie byłam, jednak kuchnia, klimat, a zwłaszcza Rzym przyciągają mnie do tego kraju jak magnes. Gdy tylko dowiedziałam się, że główna bohaterka książki Dom na wybrzeżu przebywa w moich ukochanych Włochach, nie zastanawiałam się ani chwili dłużej, od razu zabrałam ją do domu. Autorka nie jest mi znana, a ten fakt tylko podsycił moją ciekawość. Jak całokształt wypadł w moich oczach?

Lamour Harrington to pokrzywdzona przez los kobieta. Najpierw śmierć ojca, a potem śmiertelny wypadek męża, tylko dzięki pomocy przyjaciółki Jammy, Lamour cudem udało się nie zamienić w kupkę nieszczęścia. Aby poprawić samopoczucie zranionej do cna kobiety, Jammy wraz ze swoim mężem postanawiają zorganizować wyjazd dla przyjaciółki do Włoskiego miasteczka z dzieciństwa Lamour. Kobieta zgadza się na podróż. Na nowo odnajduje się w rodzinnym mieście, gdzie mieszkała jako mała dziewczynka i zarazem stara się odkryć przyczynę...

Monika | 2015-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2015

Rodzinna tajemnica, zdrada, szukanie szczęścia wśród przepięknych włoskich krajobrazów.

"Życie nie jest nam dane na zawsze.
To dar losu i musimy mądrze wykorzystać nasz czas. Od nas zależy, jak go spędzimy"
Mifune.

Marta | 2014-06-05

Lekka, łatwa i przyjemna lektura, w sam raz na deszczowe popołudnie. Autorka zabiera nas w podróż do malowniczych Włoch, gdzie bohaterka poszukuje prawdy o śmierci ojca i niespodziewanie się zakochuje.

Lenka | 2015-07-17
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2015

Lekka, łatwa i przyjemna , przeczytana w okamgnieniu, tak mogę powiedzieć. To w sumie bardziej literatura kobieca, ale myślę, że i mężczyźni mogliby znaleźć w niej coś dla siebie. Ciekawa historia, bohaterowie też niczego sobie, dobrze napisana. Warto.

wiejskifilozof | 2011-11-02

Ładne opisy Rzymu i okolic , bez kiczu .Dobrze się czyta .

aleczka | 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Irytująca bohaterka, przewidywalny wątek miłosny i naciągana intryga sensacyjna- to nie jest to, czego oczekiwałam od tej książki :(
Jedynie klimaty Włoch i opisy tamtejszych przysmaków zachęciły mnie do czytania do końca!