Śpiew smoków

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 4)
Wydawnictwo: Książnica
Dragonsong

Menolly, najmłodsza córka Lorda Morskiej Warowni Półkola, Yanusa, jest jedyną i zarazem niezwykle utalentowaną uczennicą starego Harfiarza - Petirona. Po śmierci nauczyciela Menolly wbrew woli ojca przejmuje część obowiązków Harfiarza. Kiedy tylko nadarza się okazja, Yanus odsyła córkę do innej pracy, zabraniając komukolwiek wspominać o jej zdolnościach. Nowy Harfiarz Półkola, Elgion, poznawszy kompozycje nieznanego ucznia Petirona, postanawia go odnaleźć.

| 2013-12-13
Przeczytana: grudzień 2013

Bardzo grzejąca serca opowieść o młodej dziewczynie o wielkim talencie muzycznym, która przebywa długą drogę po to, by spełnić swoje największe marzenie.

Z pewnością najjaśniejszym elementem tej małej książeczki są słodkie jaszczurki ogniste. Czytać o nich to tulić się do kota przy kominku.

Swoją drogą, jestem fanką Pernu dopiero od 2 lat i ne wiem naprawdę, dlaczego wcześniej nie sięgnęłam po te książki. Cechuje je niemal namacalne ciepło i książka o Pernie może stać się prawdziwym, takim najprawdziwszym przyjacielem, zwłaszcza, jeśli jest ci ciężko na sercu.

Urocza książka, po prostu musicie ją przeczytać. Polecam Anne McCaffrey każdemu.

Księżycowa | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

Pern coraz bardziej mnie zaciekawia i coraz bardziej tonę w tym świecie. Już dawno zapomniałam o dosyć słabym pierwszym tomie i pochłaniam kolejne części cyklu na jednym wdechu. W tomie czwartym autorka zastosowała ciekawą retrospekcję, ukazującą jedną z bohaterek trzeciej części w jej wczesonastoletnich latach. Pomimo tego, że Menolly ma ogromny talent, jest ciągle krytykowana przez matkę i ojca, a także karana za komponowanie własnych piosenek.
Cudowna opowieść o wytrwałości i dążeniu do celu!
Polecam wszystkim książki o Pernie!

Lavon | 2011-08-16
Przeczytana: 27 lipca 2011

Niesamowicie wciągnął mnie świat Pernu, także z niecierpliwością sięgnęłam po kolejną książkę z tej serii jaką jest Śpiew Smoków. Jak zwykle się nie zawiodłam, czyta się przyjemnie i nawet nie zauważyłam, kiedy przekartkowałam ostatnią stronę. Szkoda, że nie jest to kolejny tom z kontynuacją do poprzednich trzech części, zatęskniłam trochę za F'larem i Lessą ale cóż, nic nie trwa wiecznie :) Tak czy owak - jak najbardziej polecam!

Klaudia | 2012-07-20
Przeczytana: 18 lipca 2012

Przyjemna historia dziewczyny, która ograniczona przez tradycję i surowe obyczaje nie porzuca swojej pasji do muzyki i dzięki temu doprowadza do zmian obyczajowych.

Anvariel | 2011-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2011

Książka ciekawa, aczkolwiek nie tak wciągająca jak wcześniejszy tom. Momentami śmieszna, momentami smutna. Autorce całkiem nieźle udało się oddać emocje głównej bohaterki. Ponieważ książka przedstawia wydarzenia dziające się równelege z tymi z drugiego tomu, to wiadomo jak się zakończy i jaki los czeka Menolly. Mimo to książke czyta się przyjemnie i zaciekwieniem.

Efemeryda | 2017-03-23

Takie sobie czytadełko. Lubię taki styl a poza tym także z sentymentu dla serii przeczytałam. Dobry warsztat. Akcja też jest. Czyta się łatwo i przyjemnie. Nie rozczarowuje.

Ewa | 2017-04-07
Michał Warzywoda | 2017-04-06