Smoczy harfiarz

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 18)
Dragon Harper
Moriana

W Warowni Fort za moment wyklują się kolejne ogniste jaszczurki, córka Lorda Bemina, prześliczna Koriana, pragnie Naznaczyć jedno z tych cudownych stworzeń. Kindan, uczeń Cechu Harfiarzy, w czasie ceremonii zdobywa nie tylko własną jaszczurkę... ale i serce Koriany. Lord Bemin nie ufa jednak harfiarzom i nie chce słyszeć o związku córki z prostym chłopakiem. Tymczasem na Pernie zaczyna szaleć straszliwa zaraza. Choroba dziesiątkuje mieszkańców kolejnych Warowni, bez względu na stan czy urodzenie. Miłość i przyjaźń zostają wystawione na ciężką próbę. Kindan i grupka jego najwierniejszych przyjaciół podejmują się misji znalezienia leku i ocalenia Pernu.

źródło opisu: Merlin.pl

Andi | 2015-12-15
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Jedna ze słabszych pozycji tej serii. Książka rozkręciła się gdzieś od połowy, ale też nie za mocno.
To nie tak, że dno, ale jakbym wiedział, że taka jest, to chyba bym ją sobie odpuścił.

stangres | 2015-11-11
Kolorowa Wiedzma | 2015-09-27