Źródło magii

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Source of Magic
Anthony Piers, Xanth,
Sherry

Król Trent wysyła na wyprawę w poszukiwaniu źródła magii wyjątkową ekipę. Binka, który ma przechlapane, bo żona niedługo rodzi (a do tego jest piekielnie inteligentna), centaura Chestera (który ma przechlapane, bo jego żona niedawno urodziła i interesuje się głównie źrebakiem, a nie małżonkiem) oraz Crombiego (który ma jeszcze bardziej przechlapane, bo na czas misji został zamieniony w gryfa i...

Król Trent wysyła na wyprawę w poszukiwaniu źródła magii wyjątkową ekipę.
Binka, który ma przechlapane, bo żona niedługo rodzi (a do tego jest piekielnie inteligentna), centaura Chestera (który ma przechlapane, bo jego żona niedawno urodziła i interesuje się głównie źrebakiem, a nie małżonkiem) oraz Crombiego (który ma jeszcze bardziej przechlapane, bo na czas misji został zamieniony w gryfa i może tylko krakać).
Niedługo później do grupy dołączają Dobry Czarodziej Humfrey oraz grudka gliny w postaci golema z niewyparzoną gębą i darem tłumaczenia każdego języka na ludzki.
Gdzie znajduje się źródło magii? Czy bohaterowie do niego dotrą? Jak wygląda wieczór w wiosce zamieszkanej przez same kobiety? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada drugi tom serii "Xanth", który przypominamy czytelnikom w zupełnie nowym przekładzie (wydawca zapewnia, że żaden golem nie ucierpiał podczas jego powstawania).

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2012.

źródło okładki: http://www.nk.com.pl

Domeru | 2018-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Tak bardzo napchane schematami i stereotypami, że aż oryginalne i niepowtarzalne. Całkiem przyjemnie się czytało. Trzeci tom w kolejce, ale raczej trochę sobie poczeka.

Dzwiedziu | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017

Drugi tom serii Xanth podniósł nieco poprzeczkę do poprzedniej.
Więcej akcji, więcej przygód i przemyśleń bohaterów, a wszystko to przeplatane ostrym dowcipem Golema (Grundy'ego).
Ten oto Golem stał się moim głównym bohaterem. Wyczekiwałem gorącą na jego kwestie. Ten drań jest mega (po prostu).
Polecam gorąco wskazany tytuł ;)

Maii_Okruszek | 2017-01-23

Druga część tej serii podobała mi się nieco mniej niż pierwsza. Wynika to z tego, ze akcja w tej części jest bardziej chaotyczna i można się chwilami pogubić w wątkach. Jedak tak samo jak poprzedniczka, posiada bardzo wciągającą treść i dzięki niej poznajemy prawdziwe tajemnice Xanthu :)

żabka | 2017-01-14
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Bardzo dobra druga część historii o Xanth.
Tym razem nasz bohater będzie poszukiwał skąd się bierze magia w tej części świata skoro obok jej nie ma. Bardzo ciekawa

kudybcia | 2016-07-13
Przeczytana: 2001 rok

Xanth nie da się nie przeczytać

Scarlettrose | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

"Źródło magii" jest drugim tomem opowieści o niezwykłej krainie Xanth. Jest to niezwykła kraina pełna magii. Występują tu nie tylko niezwykłe rośliny ale i zwierzęta. Sami mieszkańcy są równie niezwykli, krainę zamieszkują: ludzie, centaury, gnomy, nimfy itp.
W tym tomie nasi znajomi z poprzedniej części wyruszają pod przewodnictwem Blinka na nową wyprawę. Jej celem jest odnalezienie źródła magii. Wyprawa początkowo wydaje się łatwa jednak z czasem okazuje się, że nic nie jest takie proste na jakie wygląda. Nasi bohaterowie przeżywają całą masę przygód, spotykają nowych ludzi na swej drodze (z większością się jeszcze kiedyś spotkamy), dowiadują się więcej o sobie i o magii jaka ich otacza. Sama wyprawa okazuje się niebezpieczna zarówno dla Blinka (czyha na niego wróg) jak i dla całego Xantu. Jak się zakończy wyprawa sami się przekonajcie.
Ogólnie książkę czyta się dobrze i szybko. Nie ma czasu na postoje, książka sama się czyta. Mogę zdradzić, że nie spodziewacie się takiego...

Próbowałam, nie dałam rady, nie przeczytam. Poddaje się. Pierwszą zmęczyłam, druga po 15 stronach stwierdziłam "szkoda mojego czasu" Nie polecam.

Nemo | 2015-11-05

Świat Xanth mnie wciągnął, już chyba bezpowrotnie.
Absurdalna z naszego punktu widzenia, kraina została opisana w taki sposób, że wydaje się całkowicie naturalna i normalna. Buty rosnące na drzewach? Oczywiście, gdzieś trzeba je zerwać, prawda? Wegetarianin- ogr imieniem Chrupek? Zawsze można przenocować u niego i przy okazji uwolnić pewnego demona. Coś, aż tak odmiennego pozwala nabrać dystansu do naszej rzeczywistości. Jednocześnie pojawiają się w konstelacjach pewne mitologiczne stworzenia, takie jak żyrafa, czy wilk. Dla bohaterów tej książki, to nasz świat jest mityczny i niezrozumiały.
Na szczęście jest i dla nas nadzieja- "Jakże strasznie byłoby stracić bezpowrotnie wzrok! Czy istniała lepsza magia od zmysłów?"

Według mnie jeśli kogoś wciągnęła część pierwsza, to przeczytania tej nie będzie żałować. Ja z niecierpliwością czekam, na moment, gdy będę miał czas na kolejne przygody w tej fantastycznej krainie.

Hendoslaw | 2015-07-26
Przeczytana: 19 lipca 2015

Niespodziewanie autor podniósł swój poziom pisania i wyszło jeszcze lepiej niż w pierwszej części. Do starych bohaterów dokoptował nowych równie fajnych. Choć widzę, że tak naprawdę głównym bohaterem jest sam Xanth i to wokół niego toczy się wszystko. W tej części wyjaśnione zostaje nam istota magii. Kolejna podróż i kolejne niesamowite przygody. Dałem się wciągnąć jeszcze bardziej.

Król wysyła drużynę Binka na poszukiwanie Źródła Magii. Nie wie jeszcze o tym jakie będą tego konsekwencje...

Karmelek | 2014-08-21

Taka poczytajka. Fani fantasy będą musieli podczas czytania nieco zmienić swój bestiariusz ;)