Jak zostać sławną

Wydawnictwo: Otwarte
978-83-7515-036-0

Iza straciła pracę w lokalnym radiu. Pojechała do Warszawy szukać szczęścia. Jednak zamiast własnej audycji dostała... rolę w serialu. Z dnia na dzień stała się gwiazdą. A ludzie wokół powariowali: sąsiad ją śledzi, kolega z planu próbuje uwieść, sklepowa organizuje rozdawanie autografów w warzywniaku, matka zmienia się w bezlitosnego agenta, paparazzi czyhają na każde potknięcie. Czy aktorka...

Czy aktorka z przypadku poradzi sobie w świecie show-biznesu?

lejdi15 | 2014-03-30

Tytuł zaintrygował mnie bardzo. Polska pisarka, w dodatku aktorka, która skończyła filozofię... hmm jeszcze lepiej. Z pełnym entuzjazmem zabrałam się do czytania... i klapa!. Postacie ukazane w książce były puste, bez emocjii, a główna bohaterka, która za wszelką cenę nie chciała zrobić z siebie idiotki, w efekcie okazywała się jeszcze większą idiotką. Nie mogłam zrozumieć humoru zawartego w książce. Sumując, jest to pozycja dla młodych gimnazjalistek z marzeniami, lub kobiet w średnim wieku nie usatysfakcjonowanych swoją karierą zawodową. Były nieliczne fragmenty, które mnie rozśmieszyły (dlatego daję 4), ale ogólnie mówiąc to tego " nie łyknęłam"

Ewelina | 2011-03-23
Przeczytana: marzec 2011

Spotykając tę książkę myślałam że to będzie poradnik dla kobiet a tu proszę miłe zaskoczenie...Pełna humoru lekka i przyjemna.

sylwia-iga | 2015-01-14
Przeczytana: 30 listopada 2014

Wkurza mnie, kiedy czytam taką książkę jak ta - bazującą na najprostszych chwytach, na banalnych sytuacjach i naiwnych bohaterkach - i płaczę ze śmiechu, nie mogąc opanować jego panicznego ataku. Wkurza mnie, że autorka włada moim poczuciem humoru i robi z nim co chce. Wkurza mnie, że tak niewymagająca książka jak brazylijskie telenowele, wciągnęła mnie jak najlepsza komedia stand up. Wkurza mnie, bo chciałabym wyjść na wyrafinowaną smakiem czytelniczym intelektualistkę, która do śniadania czyta Prousta, a po godzinach relaksuje się przy wynurzeniach Freuda. Na kogo wyjdę pisząc, że połknęłam tę książkę tak szybko jak tabliczkę ulubionej czekolady jedzonej w ukryciu? Tak, to chyba dobre porównanie. Czasem lubimy przecież wyjść z wystawnej restauracji i porzucić kawior dla hamburgera w pobliskiej melaminowej budce...

Katherina87 | 2012-11-22

A cóż to za urocza książka! Ze wszech miar godna polecenia zarówno ze względów dydaktycznych, jak i rozrywkowych. Czytając, bawiłam się świetnie, i kategorycznie żądam więcej takich!!!
Joanna Chmielewska

Czy aktorka z przypadku poradzi sobie w świecie show-biznesu?
Zabawna powieść, pełna komicznych sytuacji, z przymrużeniem oka pokazująca codzienne życie serialowej gwiazdy.

ElaOP | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

aż mi wstyd, że dotrwałam do końca. płytkie bezbarwne postacie jak i cała książka. może znajdą się czytelnicy którzy docenią tą pisarkę/aktorkę, także można polecić to dzieło osobom które niczego nie oczekują po książce

kashucha | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

książka zabawna, pełna humoru sytuacyjnego ale bardzo płytka. dobra na letni dzień w hamaku, dziś się ją czyta, jutro się zapomina.

j89kacper | 2011-06-21
Na półkach: Polskie, Przeczytane, 2009
Przeczytana: 09 lipca 2009

tzw. literatura pociągowa

WirtualnaKsiążka | 2014-01-04
Przeczytana: 2013 rok

Ostatnio przekonałam się, że najlepsze, najciekawsze i najzabawniejsze książki trafiają do mnie zupełnie przypadkiem.
Publikacja "Jak zostać sławną" leżała na mojej półce blisko rok. Dopiero kilka dni temu postanowiłam wziąć ją w swoje ręce.
Od samego początku zapowiadało się świetnie.
Całkiem przypadkowo główna bohaterka Iza, zamiast do radia, trafiła do serialu i tak to się wszystko zaczęło (...)
Fabuła poniekąd nieprzewidywalna, bohaterka wykreowana w zabawny sposób, sam pomysł na opowiedzenie tej historii, lekki i dowcipny styl złożyły się na świetną powieść.
Czytając książkę w autobusie dość często na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Jakoś wyjątkowo utożsamiłam się z Izą i naprawdę cieszę się, że ta publikacja wywarła na mnie tak pozytywne wrażenie.
Kto by pomyślał, że w głowie Anny Powierzy zrodził się taki pomysł? Kim jest Anna Powierza?
Jeśli ktoś z Was oglądał kiedykolwiek "Klan" i kojarzy Czesię, to i z Anną Powierzą nie będzie miał problemu. Zachęcam.

pole_minowe | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, Polska, 2013
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

tzw. odmóżdżacz
też na rynku potrzebne ; )))
rzadko się zdarza, by bohaterka była tak totalnie pusta i niezorientowana kompletnie we wszystkim - ku pokrzepieniu dla tych co podupadli na duchu: książkę zamyka się z poczuciem, że do mentalnego dna naprawdę bardzo długa droga...

Onilom | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Czytana w EMPIKU po kątach sprawiła, że zapomniałam o bożym świecie.
Uśmiałam się do łez i oczom nie mogłam uwierzyć, że "celebrytka" mogła napisać tak świetną książkę. Kiedyś do niej na pewno powrócę, bo warto!