Jak zostać sławną

Otwarte
2008-01-01
2008-01-01
978-83-7515-036-0

Książka idealna na poprawę humoru i odprężenie po pracy. Styl pisania zbliżony do Chmielewskiej, komiczne sytuacje, tak tego mi było trzeba. Zdecydowanie polecam.

Przeczytałam do końca, ale niechętnie... Kiepska fabuła, infantylna bohaterka, czasem ciężko zrozumieć dlaczego jej tok myślenia jest aż tak naiwny. Bardzo słaba książka, strata czasu.

Wkurza mnie, kiedy czytam taką książkę jak ta - bazującą na najprostszych chwytach, na banalnych sytuacjach i naiwnych bohaterkach - i płaczę ze śmiechu, nie mogąc opanować jego panicznego ataku. Wkurza mnie, że autorka włada moim poczuciem humoru i robi z nim co chce. Wkurza mnie, że tak niewymagająca książka jak brazylijskie telenowele, wciągnęła mnie jak najlepsza komedia stand up. Wkurza mnie, bo chciałabym wyjść na wyrafinowaną smakiem czytelniczym intelektualistkę, która do śniadania czyta Prousta, a po godzinach relaksuje się przy wynurzeniach Freuda. Na kogo wyjdę pisząc, że połknęłam tę książkę tak szybko jak tabliczkę ulubionej czekolady jedzonej w ukryciu? Tak, to chyba dobre porównanie. Czasem lubimy przecież wyjść z wystawnej restauracji i porzucić kawior dla hamburgera w pobliskiej melaminowej budce...

Słabo kojarzę autorkę z filmów - co najwyżej z Klanu, ale myślę, że zdecydowanie lepiej wychodzi jej pisanie niż granie. Książka jest zaskakująco dobrze napisana. Szczerze mówiąc spodziewałam się, że będzie słabiutka i odłożę ją jeszcze przed połową. Tak sie jednak nie stało. Zostałam do końca śmiejąc się szczerze z przygód bohaterki. Polecam na miłą weekendową lekturę.

Tytuł zaintrygował mnie bardzo. Polska pisarka, w dodatku aktorka, która skończyła filozofię... hmm jeszcze lepiej. Z pełnym entuzjazmem zabrałam się do czytania... i klapa!. Postacie ukazane w książce były puste, bez emocjii, a główna bohaterka, która za wszelką cenę nie chciała zrobić z siebie idiotki, w efekcie okazywała się jeszcze większą idiotką. Nie mogłam zrozumieć humoru zawartego w książce. Sumując, jest to pozycja dla młodych gimnazjalistek z marzeniami, lub kobiet w średnim wieku nie usatysfakcjonowanych swoją karierą zawodową. Były nieliczne fragmenty, które mnie rozśmieszyły (dlatego daję 4),ale ogólnie mówiąc to tego " nie łyknęłam"

Ostatnio przekonałam się, że najlepsze, najciekawsze i najzabawniejsze książki trafiają do mnie zupełnie przypadkiem.
Publikacja "Jak zostać sławną" leżała na mojej półce blisko rok. Dopiero kilka dni temu postanowiłam wziąć ją w swoje ręce.
Od samego początku zapowiadało się świetnie.
Całkiem przypadkowo główna bohaterka Iza, zamiast do radia, trafiła do serialu i tak to się wszystko zaczęło (...)
Fabuła poniekąd nieprzewidywalna, bohaterka wykreowana w zabawny sposób, sam pomysł na opowiedzenie tej historii, lekki i dowcipny styl złożyły się na świetną powieść.
Czytając książkę w autobusie dość często na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Jakoś wyjątkowo utożsamiłam się z Izą i naprawdę cieszę się, że ta publikacja wywarła na mnie tak pozytywne wrażenie.
Kto by pomyślał, że w głowie Anny Powierzy zrodził się taki pomysł? Kim jest Anna Powierza?
Jeśli ktoś z Was oglądał kiedykolwiek "Klan" i kojarzy Czesię, to i z Anną Powierzą nie będzie miał problemu. Zachęcam.

Od samego początku zapowiadało się świetnie.

Czytana w EMPIKU po kątach sprawiła, że zapomniałam o bożym świecie.
Uśmiałam się do łez i oczom nie mogłam uwierzyć, że "celebrytka" mogła napisać tak świetną książkę. Kiedyś do niej na pewno powrócę, bo warto!

Czytana w EMPIKU po kątach sprawiła, że zapomniałam o bożym świecie.

Przyjemna, fajnie się czyta.

Przyjemna, fajnie się czyta.

aż mi wstyd, że dotrwałam do końca. płytkie bezbarwne postacie jak i cała książka. może znajdą się czytelnicy którzy docenią tą pisarkę/aktorkę, także można polecić to dzieło osobom które niczego nie oczekują po książce

To naprawdę nie jest tak zła książka jak mówią ;))) Padła trochę ofiarą oceniania przez pryzmat autorki :) Ale też nie jest zbyt dobra, ot, czytadło jakich wiele. Dlatego chyba 5 to odpowiednia ocena.

• [Pochodzenie:] Polskie
  • Wyzwanie książkowe 2016