Opowieści Ivy

Wydawnictwo: Sonia Draga
838977948X

Kiedy energiczna mama z Park Avenue, Ivy Ames traci pracę na wysokim stanowisku w wielkiej korporacji i rozpada się jej małżeństwo, błyskawicznie zdaje sobie sprawę, że musi znaleźć sposób, by utrzymać siebie i swoje dwie uczęszczające do ..

Ewa | 2014-11-24
Przeczytana: listopad 2014

Pozycja w sam raz na poprawienie humoru w ponury, listopadowy dzień. Generalnie ja sama mam pewnego rodzaju "zboczenie" na punkcie literatury traktującej na temat "wyższych sfer" z przymrużeniem oka. A jak jeszcze do tego wszystkiego w historię zaangażowane są dzieci - to tylko żyć nie umierać :)

Ivy Ames, niemalże czterdziestoletnia matka dwójki cudnych dziewczynek wytrwale pnie się do góry po stopniach kariery w banku Myoki. Jej zarobki pozwalają na godne życie jej rodzinie, która mimo bezrobocia męża zamieszkuje piękny apartament na Park Avenue, a Skyler i Kate uczęszczają do najlepszej szkoły w mieście. O wydatkach na psiego fryzjera, stylistę czy też osobistych doradców w każdej chyba dziedzinie życia nawet nie wspominam. Niestety; jak się okazuje nic nie jest tak do końca trwałe jak bohaterka życzyłaby sobie, a los zmusza ją do zajęcia się odpłatnie czynnościami, których nawet nie rozważała.

Miło, łatwo i przyjemnie. Śmiesznie. Optymistycznie. Kobieco. Po prostu - warto. W...

Anna | 2014-09-08

Polecam, miło się czyta. Dawno się tak przy książce nie uśmiałam.

arianna25 | 2011-05-13
Przeczytana: 13 maja 2011

Naprawdę fajna książka, takie mocne 3,5 gwiazdki. 4 gwiazdki jak na typową literaturę kobiecą, która nie oszukujmy się jest może fajna (tak jak i komedie romantyczne), ale nie wymaga wiekszego wkładu intelektualnego :)

Bardzo szybko się czyta, 422 strony zajęły mi popołudnie i godzinę rankiem :) Zabawna, nieco przerażająca książka o rodzicach, którzy sa snobami i muszą koniecznie umieścić swoje dzieciaki w przedszkolach "Ivy League" i o kobiecie, która zajmuje się "dostosowaniem dzieci pod odp. standardy i która pod wpływem intryg swoich klientów, sama staje się nie lepsza niż oni.

Silva | 2010-07-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

"Opowieści Ivy" to szalenie zabawna i interesująca opowieść o tym, że mimo iż nasz świat się wali na głowie (kolega z pracy wygryza cię z posady, a bezrobotny mąż zdradza), można się podnieść i iść naprzód znajdując zajęcie jako doradca rodziców chcących posłać swoje dziecko do Ivy League (oczywiście tej przedszkolnej), a przy okazji znaleźć jeszcze szczęście w życiu. Główna bohaterka z łatwością może rozbawić każdego czytelnika, książka zarówno śmieszy i wzrusza. Polecam! Czytałam nieraz i jeszcze do niej wrócę!

Ania | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Typowa kobieca literatura ktora kwalifikuje jako tzw.: "dwudniowke". Temat mimo iz bardzo lekki wciaga i zainteresuje nie jedna czytelniczka. Idealna lektura do odpoczecia od powazniejszych klimatow :)

nina19 | 2016-05-25

Sympatyczne czytadełko. Choć Ivy Ames polubić nie zdołałam...

Delirium | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 24 września 2013

Doskonale poprawia humor. :)

Agata Górska | 2016-05-07
Przeczytana: 10 maja 2016

Fajna książka na poprawę humoru.

Morgana1976 | 2012-11-06

2006