Pizzeria "Kamikaze"

Wydawnictwo: Świat Literacki
Kneller's Summer Camp
czarny humor, Izeael, samobójstwo
rebel-rebel

Akcję książki autor umieścił w świecie zamieszkanym przez duchy samobójców. Chaim, główny bohater podróżuje przez ten świat szukając swojej dziewczyny. Prozę Kereta charakteryzują krótkie, dobitne zdania, współczesny, dosadny język i obrazowość bliska stylistyce komiksu. [dotyczy novelli tytułowej]

ZAWARTOŚĆ

źródło okładki: Wydawca

allison | 2013-04-16
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2013
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Utwór krótki, ale zaskakujący makabrycznym pomysłem na fabułę oraz charakterystycznym, wyrazistym językiem i czarnym humorem.
Niestety, całość nie powaliła mnie na kolana, gdyż treść ostatecznie wydała mi się banalna - to dla mnie przykład utworu, w którym koncept przerósł jego realizację.

beata83 | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Współczesny, dosadny język oraz świetny pomysł na fabułę. Niestety zakończenie bardzo, bardzo słabe. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, lepszego.

Kasjopeja | 2012-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Książka zainteresowała mnie dlatego, że widziałam film "Tamten świat samobójców" który bardzo mi się spodobał i jak tylko dowiedziałam się, że jest na podstawie książki, nie mogłam sobie jej odmówić.
Okazało się, że w wielu momentach film jest wierny książce. Różni się zakończeniem. Tutaj nie kończy się ono Happy Endem.
Wszędzie panuje mroczny, zniechęcający nie tylko do życia ale również do śmierci ton. Okazuje się bowiem, że tamten świat wcale nie różni się od naszego. Jest nawet trochę gorszy (w co trudno uwierzyć). Nadal trzeba chodzić do pracy, jeść, spać. A jedyną rozrywką może być opowiadanie o tym jak kto ze sobą skończył, gdyby tylko tak wszyscy chcieli o tym mówić.
Nie jest to jakaś rewelacja, ale ciekawy pomysł i styl pisania na pewno świadczą na korzyść tej książki.

Jola | 2015-01-24
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Podobało mi się. Całkiem niezłe było. Mogę przyznać, że polubiłam Kereta od pierwszego zaczytania. Coś tkwi takiego w jego opowiadaniach, że nie da się przestać czytać a potem człowiek myśli, i myśli, i wciąż przeżywa wszystko od nowa.

Miśka | 2017-12-21
Na półkach: ZZZ 2017, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Tego się nie spodziewałam! Czytałam e-booka, więc bardzo rozczarował mnie szybki koniec lektury. Pomysłowy czarny humor. Na pewno sięgnę po więcej.

Arlett2000 | 2017-11-06

Surrealistyczna opowieść o życiu po śmierci samobójczej. Napisana z ogromną dozą humoru. Czyta się z przyjemnością

Malwina Póda | 2012-04-22

Sarkazm, czarny humor, absurd, szorstki, męski język. Polecam, naprawdę warto! (:

Jeśli myślicie, że "Pizzeria Kamikaze" to coś w rodzaju kontynuacji "Kolonii Knellera", to muszę Was rozczarować - pod nazwą "Pizzeria Kamikaze" kryje się przedruk opowiadania o koloniach. Nie można się złościć na wydawnictwo, wydali to ponad dziesięć lat temu (nim tomik o nazwie "Kolonie Knellera" ukazał się w Polsce).
Warto po to sięgnąć dla pozostałych opowiadań. ;)
Dłuższa recenzja tutaj: --> http://czechozydek.wordpress.com/2013/05/25/etgar-keret-pizzeria-kamikaze/

Maca Mackiewicz | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Etgar Keret da się lubić! Czyta się aż za szybko, pozostawia niedosyt. Podoba mi się idea tej książki. Świat do którego trafiają samobójcy. Gdy będzie miał ktoś myśli samobójcze to z pewnością się rozproszą pod wpływem wizji Kereta.

deerman22 | 2016-06-23

Mało jest pozytywnych książek o samobójstwie. Brzmi to niemal obrazoburczo. Jednak tej pozycji się udaje. Można wracać, można powtarzać, można nadal tak samo dobrze się bawić.