Kup teraz - 1 oferta w cenie od 17.80 zł do 17.80 zł

2016-09-30
Agnieszka Maciejowska
Agnieszka Maciejowska groteska Keret literatura izraelska

Na półkach: , , , , ,

Znakomita, łącząca realizm z absurdem, książeczka będąca zbiorem opowiadań. Pierwsze z nich, o kierowcy autobusu, przywiodło mi na myśl kierowców linii numer 194 z mojego miasta rodzinnego, którzy zachowywali się dokładnie jak opisywany kierowca. Z tym, ze u nich nie nastąpił przełomowy moment jak w opowiadaniu ;)
Tytułowe Kolonie Knellera to opowieść o tym, co może czekać...

Pierwsza część książki w ogóle mnie nie porwała - druga część czyli tytułowe "Kolonie Knellera" były zdecydowanie lepsze. Mam wrażenie, że historia o samobójcach była bardziej spójna i ciekawsza. Ogólnie polecam, ale wielkiego wrażenia na mnie nie wywarła.

Zamysł właściwie pyszny. Prosty, banalny właściwie, ale tło wydarzeń smakowite. Kupuję to.

Ostatnio bardzo polubiłam krótkie formy, dlatego postanowiłam zapoznać się z Keretem. Na pierwszy ogień wybrałam „Kolonie Knellera” i był to strzał w 10, książka jest zdecydowanie godna polecenia. Z dystansem, pełna humoru, szczerości. Jakbym gadała z dobrą kumpelą. Czyta się łatwo i szybko.

Lubię Kereta. Jego proste, dosadne pióro, zdania wypowiadane bez owijania w bawełnę. Męski, szorstki styl. Lubię też ten stan, gdy po przeczytaniu opowiadania unoszę brwi, uśmiecham się półgębkiem i stwierdzam „No, proszę, proszę” czy częściej „O żeż!”.
„Kolonie Knellera” to trzeci zbiór opowiadań tego izraelskiego pisarza, który trzymam w dłoniach, a nadal daję się...

Etgar Keret Kolonie Knellera, to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego izraelsko-polskiego pisarza, poety, felietonisty, wykładowcy Wyższej Szkoły Filmowej w Tel Awiwie.

Mini książeczka, taka akurat do przeczytania na jeden wieczór, chociaż w mojej głowie zostanie na pewno na dłużej. Wewnątrz kilka krótkich opowiadań, z których najdłuższe są właśnie Kolonie Knellera....

Na książkę "Kolonie Knellera" skusiłam się po obejrzeniu filmu "Tamten Świat Samobójców", gdzie na początku widniał napis "based on the novella "Kneller's Happy Campers" by Etgar Keret". Kupiłam książkę w Empiku zaczęłam czytać i pochłonęła mnie, a ja ją- w chwilę. Stwierdziłam, że nie mogę na tym poprzestać. Więc zakupiłam pozostałe książki Pana Etgara jakie wyszły i je...

Coś wspaniałego między snem, jawą, odjazdem i psychoanalizą. Opowiadania Kereta to dla mnie jak przyjemny masaż mózgu :)

To moje pierwsze spotkanie z keretem z jednej strony spodziewałam się czegoś innego i nie do końca jestem zachwycona lekturą ale z drugiej strony mam ochotę przeczytać coś jeszcze tego autora wygląda na to ze trzeba dać keretowi jeszcze jedną szansę

"bo Pan Boģ znana sprawa,dowalać bardzo lubi"

• Chcę w prezencie
  • 2012