Na dziewczęcej skórze

Wydawnictwo: vis-a-vis/Etiuda
Rositas Haut
978-83-615-1617-0
Tiita

Mężczyzno! Czy miałbyś ochotę stać się lwem albo tygrysem? Oczywiście na krótko. Chyba tak! A komarem albo moskitem? Przeczytaj tę powieść, a może cię ogarnie pokusa, kiedy się dowiesz, co może przeżyć namiętny moskit z fascynującą dziewczyną. Kobieto! Ciebie może zafrapować jeszcze więcej niespodzianek, jakie czasami kryją się w zaskakującym bzykaniu.

Tiita | 2010-05-03
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2010

Kupując tą książkę liczyłam na jakiś fajny erotyk do poduszki, a tu niespodzianka , historia skoku w bok pewnego podstarzałego brzuchacza i młodej rozhisteryzowanej panienki, a to wszystko widziane oczami moskita, który jest narratorem tej historii. Perspektywa jest ciekawa a i spostrzeżenia zabawne. Ogólnie rzecz biorąc polecam :)

Paulla | 2012-01-17

Zaskakująca narracja! coś innego, coś co się gładko czyta. Krótka ale treściwa historia.

Annie | 2012-05-07
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Muszę przyznać, że rozczarowała mnie ta książka. Zakupiłam ją będąc pod silnym wrażeniem rewelacyjnych „Siedmiu pożarów Mademoiselle” tej samej autorki. A tu takie dziwadło. Może miałam zbyt wysokie oczekiwania, ale naprawdę chciałam, żeby ta pozycja przypadła mi do gustu. Myślę, że z mojej strony wykazałam wystarczająco dużo cierpliwości i entuzjazmu, więc problemem nie jest moje nastawienie. Nawet przy najlepszych chęciach ewidentnie czegoś mi tu zabrakło; tej nutki dowcipu i uroku, obecnej na każdej ze stron „Siedmiu pożarów Mademoiselle”.

Sam pomysł na historię wydaje się być nie tylko ciekawy, ale także bardzo oryginalny. Mamy do czynienia z monologiem moskita, który zakochał się w ludzkiej dziewczynie. Poznajemy wydarzenia z jego punktu widzenia. Nasz komar siedzi na wentylatorze i obserwuje schadzkę, jaką urządziła sobie piękna, młoda kobieta z podstarzałym, żonatym facetem.

Mogłaby powstać z tego zabawna, nietuzinkowa i nieszablonowa powieść....

Sabina | 2011-12-22

Moja jedyna myśl w trakcie czytania tej książki to: co ta Esther paliła, że miała taka fazę?
Książka jest cudowna.
I miesza w głowie.

Klaudia Lewandowska | 2016-08-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Moje pierwsze tak duże rozczarowanie od dawna. Miłość z punktu widzenia moskita - do człowieka, podszyta filozofią, która mnie kompletnie nie przekonała... Osadzenie akcji w jednym dniu ze wspomnieniami kilku wątków opowiedziane przez dziwnego jegomościa - jak dla mnie zabrakło stylu, by ten zamysł podać w dobrej formie.

Emka | 2016-09-14
Przeczytana: 16 sierpnia 2016