26a

Wydawnictwo: Muza
8373197443

Nierozłączne siostry bliźniaczki Georgia i Bessie córki pięknej Nigeryjki i nieśmiałego Anglika mieszkają na przedmieściach Londynu i wszystko robią razem. Mają na strychu pokój numer 26a, do którego nie mogą wchodzić rodzice. Jest on przestrzenią ich własnego świata, wypełnioną ich snami i marzeniami. W miarę jak siostry dorastają ujawniają się zupełnie odmienne cechy ich osobowości. Mimo to wesoła, beztroska, pełna nadziei Bessie i lękliwa, nadwrażliwa Georgia nie wyobrażają sobie życia w pojedynkę i rozdzielenia swoich celów życiowych. Pochodząca z angielsko-nigeryjskiej rodziny Diana Evans stworzyła wspaniałą, realistyczną opowieść przepełnioną tradycyjnymi wierzeniami i proroczymi snami. Krytycy okrzyknęli ją jednym z najważniejszych wydarzeń na brytyjskiej scenie literackiej w 2005 roku.

Algoforos | 2011-09-08
Na półkach: Przeczytane, Muszę kupić!
Przeczytana: 06 września 2011

Piękna, przepojona afrykańskim mistycyzmem książka o siostrzeństwie, bliźniaczej więzi, dojrzewaniu, szukaniu własnej tożsamości, śmierci i żałobie.
Bardzo spodobał mi się język powieści, jej styl (autorka nie używa dosadnych sformułowań ani drastycznych opisów, stosuje za to dużo zdrobnień, tworzy klimat dziecięcej naiwności i prostoty w patrzeniu na świat, dzięki czemu czułem się, jakbym czytał bajkę) i przesłanie.
Niezwykle oryginalna, egzotyczna i moim zdaniem absolutnie warta przeczytania!

barschil | 2012-07-31

Jeżeli chcesz przeczytać tę książkę to ni czytaj opisu. Mi zepsuł radość czytania bo jest tam napisane coś co naprawdę dzieje pod sam koniec. Poza tym ciekawa i poruszająca.

macpar | 2016-10-05
Joan8 | 2016-07-19