Siedem pożarów Mademoiselle

Seven fires of Mademoiselle
namiętność, piromania
literatura piękna
Miss_Jacobs

FASCYNUJĄCA OPOWIEŚĆ O NAMIĘTNOŚCI I… PIROMANII! Mademoiselle to zdumiewająco piękna i nieco ekscentryczna francuska guwernantka dwunastoletniej Carloty, córki argentyńskiego dyplomaty. Mimo że zabiegają o nią najatrakcyjniejsi kawalerowie w mieście, nie okazuje płci przeciwnej najmniejszego zainteresowania. Do czasu... W święta Bożego Narodzenia choinka Carloty staje w ogniu i na scenę wkracza lokalna straż pożarna. Pomiędzy wysokimi, muskularnymi strażakami jest jeden niski i łysiejący – Nick Kowalski. Mademoiselle z miejsca się zakochuje. Tylko jak ma ponownie spotkać tego mężczyznę i rozpalić w nim płomień namiętności? Odpowiedź kryje pudełko zapałek… „Siedem pożarów Mademoiselle” to pełne humoru studium przebogatej i nieco przewrotnej psychiki kobiecej. Esther Vilar ponownie podejmuje temat „matematyki miłości”.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

Beata | 2017-04-26

Książka lekka, przyjemna ze sporą dawką humoru. Bardzo łatwo polubić Carlotę i jej guwernantkę stąd książkę czyta się z wielką przyjemnością. Jeżeli ktoś chce sobie poprawić humor, to polecam.

ola | 2017-02-14

Nie można się oderwać od tej historii. Emocjonalna wiwisekcja przewrotnej kobiecej natury. Do czego zdolna jest zakochana kobieta by osiągnąć cel ? Jeśli nie doświadczyłeś na własnej skórze , to na pewno dowiesz się z tej książki. Piękny język. I dwie niezwykle wyraziste kobiece bohaterki , które mimo sporej różnicy wieku tworzą niezwykle zgrany duet. Gorąco polecam.

ania | 2016-02-02
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Fantastyczna, lekki styl, barwna w treści, ale niebanalna w przekazie.
Do kawy, na weekend, 'gdy się człowiek chce zapomnieć'-ta książka jest idealna.

Okładka zachwyca każdego, kto tylko na nią spojrzy. Tak jak główna bohaterka.
Polecam gorąco!

Kasia | 2015-12-27
Przeczytana: 2015 rok

Siedem pożarów Mademoiselle jest doskonałą propozycją na lekką letnią lekturę – bawi, nie nuży i zapewnia świetną rozrywkę. Polecam nie tylko paniom.

Cała opinia na:

Embargo | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2013

Przyciągnęła mnie elegancka okładka i ciekawy tytuł - "Siedem pożarów Mademoiselle" - który, jak się okazuje, jest dosłowny. Główną bohaterką jest francuska guwernantka córki argentyńskiego dyplomaty, Carloty, nazywana przez nich Mademoiselle. Kobieta piękna i nie do końca zdająca sobie sprawę ze swojej urody, odrzuca wszystkich kawalerów i konsekwentnie nie wykazuje zainteresowania płcią przeciwną. Do czasu, gdy w domu zapala się choinka, a na scenę wkracza niski i łysiejący Nick Kowalski.

Książka jest cudownie napisana, zgrabnie i ciekawie prowadzona, a narratorką jest dorosła już Carlota, której przemyślenia z czasów dzieciństwa zaskakują i trafiają w sedno. Ta książka nie jest zwykłym romansem, ale sposobem na pokazanie, jak funkcjonuje psychika niektórych kobiet. Niebanalna powieść.

Mój ulubiony cytat z tej pozycji:

“Mówi się o przyjaźni, że to najszlachetniejsze uczucie między ludźmi. Szlachetniejsze niż miłość, bo ta, bądź co bądź, bazuje przede wszystkim na instynkcie...

ModusModernus | 2014-10-12
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Czytaj całą recenzję na: http://modusmodernus.blogspot.com/2014/10/esther-vilar-siedem-pozarow-mademoiselle.html

Zacznę od tytułu, który mówi stanowczo za dużo. Po rzuceniu okiem na tytuł i czwartą stronę okładki, gdzie mieści się nie najlepszy tekst promocyjny, możemy bardzo dużo wywnioskować. Naprawdę, nie trzeba być geniuszem, każdy potrafi dodać dwa do dwóch. Ten, kto projektował okładkę i pisał tekst promocyjny chyba nie ma pojęcia o marketingu. Opowiedzieć, o czym będzie książka nim potencjalny odbiorca zacznie ją czytać, to coś, obok czego nie mogę przejść obojętnie.

Lejla8888 | 2014-07-26

Powiem szczerze, że skusiła mnie cena gdyż była bardzo atrakcyjna i nie żałuję, że ją kupiłam. Autorka pokazuje nam do czego jest zdolna zakochana kobieta. Ukazuje piękno miłości od pierwszego wejrzenia, każda z nas może się z nią utożsamić i to jest fajne. Polecam na niedzielne popołudnie.

Anna Rogala | 2014-07-23

Mówią,że przypadki chodzą po ludziach. Mnie spotkał najlepszy przypadek pod słońcem, kiedy to natknęłam się na "Siedem pożarów Mademoiselle" gdzieś w małej mieścinie na wyprzedaży książek. Na samym początku zachęciła mnie...okładka! Tak! Chociaż książek nie powinno się oceniać po okładce. Dosyć o przeżyciach przed czytaniem. Kiedy zaczęłam nie mogłam się oderwać. Ciężko jest pojąć kobiety a te piękniejsze jeszcze ciężej. Historia o pięknej francuskiej nauczycielce młodej dziewczyny z bogatego domu, która przez swoją niesamowitą urodę i klasę jest w stanie zdobyć serce każdego mężczyzny na świecie. Jak to bywa z nami, kobietami chcemy tego czego nie możemy dostać. Tutaj czytelnik może się zaskoczyć, ponieważ Mademoiselle zakochuje się w przeciętnym strażaku który...nie zwraca na nią uwagi! Piękna bohaterka zrobi wszystko by zdobyć serce wybranka. Opowieść groteskowa, pełna typowej kobiecości,niepisanych zasad które panują w świecie kobiet oraz ich łamania. Lektura obowiązkowa dla...

parfois | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Lekka, wesoła historia, którą można odebrać tylko z dużym przymrużeniem oka.

Mademoiselle to francuska guwernantka zajmująca się nastoletnią córką dyplomaty. Jest piękna, może zdobyć każdego mężczyznę, a jednak w oko wpada jej z pozoru przeciętny strażak. Aby go zdobyć, Mademoiselle wraz z wychowanką próbują rozmaitych sposobów, uciekając się nawet do wzniecania pożarów.

Książkę czyta się szybko, przyjemnie, wręcz jednym tchem. Napisana jest dowcipnie, lecz nie głupio. Od razu widać, że jest to typowy romans i nie może się inaczej skończyć niż typowym happy endem, jednak coś "Siedem pożarów..." odróżnia od typowych miłosnych czytadeł.

Przede wszystkim, siłą książki jest dystans autorki do opowiadanej historii. Niby to romans, ale opowieść skupia się w głównej mierze na Carlitos i Mademoiselle, które mają mnóstwo dziwnych pomysłów, a także spostrzeżeń na temat życia, miłości i innych ludzi. Uwagę zwraca to, że są to myśli mądre, często trafne i dojrzałe. Stanowią ciekawy...

fragola | 2014-03-11

Rozkosznie przyjemna.