Nawiedzony

2006-01-01
2005-01-01
Aleksandra Januszewska
Meg Cabot literatura młodzieżowa Pośredniczka

Ten tom najbardziej zapadł mi w pamięć po czytaniu tej serii kilkanaście lat temu. Pamiętałam Paula, ciągle powtarzającego do Suze "będę trzymał ręce przy sobie" - wtedy to było takie urocze (w sumie nadal jest🤪),pamiętałam obtarte do krwi i ropy stopy Suze - kiedyś sama musiałam iść tak samo boso po chodniku i miałam przed oczami ten obraz.
Cała seria jest świetna, pełna humoru, zaskakująca i wciągająca, a ta część to niewątpliwie jedna z moich ulubionych - scena bójki Paula i Jessa - przezabawna! Przekomarzania Suze i Jessa też są świetne, szkoda, że jest ich tak mało.
Zawsze żałowałam właśnie tylko tego, że te książki są takie cienkie - chce się więcej!

Cała seria jest świetna, pełna...

Zdecydowanie mój ulubiony tom z serii i jedna z ulubionych par w ksiązkach.

Zdecydowanie mój ulubiony tom z serii i jedna z ulubionych par w ksiązkach.

Moim zdaniem najlepsza seria jaką napisała Meg Cabot. Polecam wszystkim nastolatkom, które lubią historie miłosne z lekkim dreszczykiem. Cała seria jest warta przeczytania. Niesamowicie wciąga. Jestem już dorosła, a nadal wspominam te książki z sentymentem. POLECAM!

Książka tak samo dobra jak poprzednie tomy. Akcje, miłość, akcje, narzekanie, płacz typowej kobiety przed okresem, znowu narzekanie ale i świetna historia i budujące się aż do 6 części napięcie....
ALE
jednym minusem o którym muszę wspomnieć jest nieporadność w pewnych momentach głównej bohaterki. Potrafi wypłakać się i wyżalić dopiero co poznanemu chłopakowi, a swojemu ukochanemu nie potrafi powiedzieć prawdy i być z nim szczera. To trochę odstrasza...skoro niby go kocha. I to wydaje mi się dziwne. Ale nie mnie oceniać.

Po za tym jednym minusikiem książka zdecydowanie na plus i lecę czytać ostatni tom :)

ALE

I kolejna fenomenalna część pośredniczki. Było mnóstwo akcji i przygody. Nie zawiodłam się na tej książce, a wręcz przeciwnie trochę mnie zaskoczyła.
Powraca Paul, a Susannah ma wątpliwości co do Jesse'a. W dodatku pojawia się jeszcze inny duch, który trochę zakłóca spokój bohaterki, no ale nie tylko on...
Polecam serię i ta część, niestety już przed ostatnią.

Polecam serię i ta część, niestety już przed ostatnią.

Rewelacja,po prostu rewelacja. Mimo że seria tych książek jest dla trochę młodszych czytelników to świetnie się bawiłam. Seria o Pośredniczce jest również dobrą odskocznią od poważniejszej literatury.
Polecam :)

Polecam :)

Książka o miłości i duchach...

Książka o miłości i duchach...

A czy mówiłam już, że stara, dobra Meg Cabot jest najlepsza? xD

A czy mówiłam już, że stara, dobra Meg Cabot jest najlepsza? xD