Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Na końcu tęczy

Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Wydawnictwo: Świat Książki
When Rainbows End
8373919635
powieść irlandzka
Marta

UWAGA! Książka wydana została również pt.: "Love, Rosie". Choć losy Rosie i Alexa ułożyły się inaczej, przez kilkadziesiąt lat nie stracili kontaktu, nie zdając sobie sprawy, że z każdym rokiem ich więź staje się silniejsza... Zabawnie i pomysłowo opowiedziane dzieje wielkiej przyjaźni i miłości pary dublińczyków, od czasu gdy oboje mieli po siedem lat. Potem on wyjechał studiować do Bostonu...

UWAGA! Książka wydana została również pt.: "Love, Rosie".

Choć losy Rosie i Alexa ułożyły się inaczej, przez kilkadziesiąt lat nie stracili kontaktu, nie zdając sobie sprawy, że z każdym rokiem ich więź staje się silniejsza... Zabawnie i pomysłowo opowiedziane dzieje wielkiej przyjaźni i miłości pary dublińczyków, od czasu gdy oboje mieli po siedem lat. Potem on wyjechał studiować do Bostonu i ożenił się, a ona została nastoletnią mamą.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Opinie czytelników (20537)

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„MASZ WIADOMOŚĆ OD:…”
Książkowe mądrości: (Dziewczyny!!!) nie uprawiamy seksu do 40, kończymy szkoły z najlepszymi wynikami z roku, oszczędzamy pieniądze na czarną godzinę, nie ufamy facetom w związku i na pewno nie dajemy im drugiej szansy. Nigdy nie idziemy na bal z kimś kogo nie lubimy i nie nadużywamy alkoholu!!! Jednym słowem: ta książka jest wyczerpująca!
„(rzyg, rzyg, bek, rzyg)”

Rosie i Alex = mieszanka wybuchowa!!! Przyjaźń damsko-męska istnieje... (w każdym razie do pierwszego pocałunku)!
Cała lektura jest skupiona na szukaniu siebie, na stawieniu czoła wszystkim przeciwnością losu, na dążeniu do wyznaczonego celu i na MIŁOŚCI, która czeka na końcu tęczy!

Ta książka jest straszna, a zarazem cudowna. Bałam się (w niektórych fragmentach) dalej czytać, bo co chwile jakieś przeszkody stały na drodze do szczęścia bohaterów, a jednocześnie chciałam wiedzieć co będzie dalej. A w filmie gra moja ulubiona aktorka (zresztą gdyby nie to, zapewne nie znałabym tej...

Kiwi_Agnik | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Ta książka to kalejdoskop emocji.
Czytając powieść "Na końcu tęczy" możemy zobaczyć jak zmienia się podejście głównych bohaterów do świata z perspektywy odległych jak i niedalekich lat, jak dojrzewa przyjaźń i miłość.

Piękna, zabawna, wzruszająca, sympatyczna i przed wszystkim życiowa historia spisana w postaci e-maili i listów.

Nie zawiodłam się i polecam, bardzo serdecznie.

Wioleta Sadowska | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

"Ludzkie życie jest zbudowane z czasu. Nasze dni, nasza zapłata mierzone są w godzinach, nasza wiedza wyznaczana jest przez lata".

"Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?" – tak pisał Adam Mickiewicz w znanym nam wierszu "Niepewność". Słowa te idealnie określają historię opisaną przez Cecelię Ahern, która wydana wcześniej pod tytułem "Na końcu tęczy", pokazuje jak trudno czasami zdefiniować własne uczucia. Uświadamia także, ile taki proces może trwać - czasami nawet wiele, wiele lat. Jesteście gotowi poznać historię rozwoju i transformacji uczuć, jaka może powstać pomiędzy dwoma osobami?

Cecelia Ahern – któż nie zna tej irlandzkiej pisarki, która zadebiutowała w 2004 r. powieścią pt. "PS. Kocham Cię", na podstawie której w 2007 r. powstał kasowy film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Książka została wydana w czterdziestu krajach świata, stając się międzynarodowym bestsellerem. Autorka jest także producentką serialu komediowego telewizji ABC –...

ChicaDeAyer | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Bardzo łatwo zaszufladkować tę książkę i uznać za wtórną, nazbyt banalną. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że temat przyjaźni damsko – męskiej i metamorfoza, jakiej ta ostatnia ulega z czasem, jest bardzo popularny i był wykorzystywany (a niekiedy do cna wyeksploatowany) na wszelkich możliwych polach kultury. Umówmy się, przeszkody i kłody, jakie rzuca pod nogi swoim bohaterom Ahern także nie należą do szczególnie rewolucyjnych i niejednokrotnie czytelnikowi może brzmieć w głowie: „ale to już było!”. Tak, to prawda – jednak co z tego? Czy to umniejsza niewymuszoną przyjemność płynącą z lektury tego tytułu?

Raczej nie powinno, bo ta pozycja w warstwach konstrukcyjnej i technicznej nie trąci myszką – autorka odkurzyła powieść epistolarną i nadała jej nowe życie i unowocześnioną formę. Niemal całą historię znajomości głównych bohaterów czytelnik ma okazję poznać z licznych listów, maili, smsów, rozmów na czacie, jakie zostały wymienione na przestrzeni niemal kilkudziesięciu...

"Życie jest zabawne, prawda? Kiedy już myślisz, że wszystko sobie poukładałeś, kiedy zaczynasz snuć plany i cieszyć się tym, że nareszcie wiesz, w którym kierunku zmierzasz, ścieżki robią się kręte, drogowskazy znikają, wiatr zaczyna wiać we wszystkie strony świata, północ staje się południem, wschód zachodem i kompletnie się gubisz. Tak łatwo się zgubić."

Na początku nie byłam przekonana do formy tej powieści - stanowi ona tylko i wyłącznie zbiór listów, maili i rozmów na czacie. Prędko jednak stwierdziłam, że autorka trafiła w dziesiątkę - właśnie dzięki temu o wiele lepiej można poznać bohaterów, ich myśli i uczucia, i zżyć się z nimi. To nieustający dialog - i ta właśnie forma bardzo mi się podobała.

Powieść Ahern to pozornie lekka książka, i taka rzeczywiście bywa. Postaci są urocze i przesympatyczne, ich listy dowcipne i zabawne. A jednak pod tym wszystkim kryje się drugie dno i mądre przesłanie. Jak nie przegapić swojej "bratniej duszy", jak sprawić, żeby drogi...

| 2014-11-11

Piękna książka, naprawdę piękna... Długotrwała przyjaźń chłopaka i dziewczyny, potem mężczyzny i kobiety... Przyjaźń, która powinna przerodzić się w miłość, ale tych dwoje zostało rozdzielonych...
Czy prawie dwudziestoletnia rozłąka nie osłabi przyjaźni Rosie i Alexa? Czy on zrozumie, że ją kocha, a ona- czy się do tego przyzna?
Książka pełna znaków zapytania... Ale piękna, naprawdę piękna...

andzia12 | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Jednym słowem o książce- genialna!
Poczatkowo z rezerwa do niej podchodziłam ze względu na formę, która jest niespotykana tak często. Ale im dłużej czytałam, tym bardziej byłam pozytywnie zaskoczona. A forma listów, maili, czy kartek dodała tylko waloru tej książce.
"Love, Rosie" to historia dwojga przyjaciół: Rose i Alexa. Ich relacji i pokręconych wydarzęń w życiu z każdego z nich.
Wiele z tych zdarzęń wywołało u mnie chwilami uśmiech, gdy to czytałam.
Jak dla mnie "Love, Rosie" jest jedną z najlepszych książek autorstwa C. Ahern :)

Modliszeg | 2015-12-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 19 grudnia 2015

"Można uciekać i uciekać w nieskończoność, ale prawda jest taka, że wszędzie tam, gdzie się zatrzymasz, dopadnie cię twoje życie."

Alex i Rosie są nierozłączni od dziecięcych lat. W trudnych chwilach są dla siebie wsparciem, otaczają się nierozerwalną więzią przyjaźni. Los jednak pisze dla nich osobne scenariusze. Alex wyjeżdża do Bostonu, a Rosie pozostaje w rodzinnym mieście. Czy lata rozłąki i problemy sprawią, że uczucie między bohaterami z biegiem czasu zniknie?

Powieść jest niezwykle interesująca już od pierwszego zdania. Życie bohaterów przedstawione jest poprzez ciągłe dialogi i korespondencje. Styl książki jest rzadko spotykany, dlatego przyciąga uwagę czytelnika.

Rosie i Alex łączy szczególna więź od dzieciństwa. Życie bohaterów zmienia się, gdy Alex wyjeżdża do Bostonu z rodziną. Nastolatkom pozostaje wyłącznie kontakt drogą elektroniczną. Mimo szczegółowych planów, życie ma wobec nich inne zamiary. Los bohaterki całkowicie się zmienia, gdy w jej życiu pojawia się...

Beatrycze | 2015-03-24
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Napisana w nietypowej formie, czytamy listy, e-maile, pocztówki Rosie i Alexa wysyłane do siebie nawzajem. Bardzo zabawna, poruszająca, pokazuje, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno!

Polecam również film:)

Ksychopata | 2015-09-09
Przeczytana: 02 września 2015

Jest takie pewne powiedzenie..., nie długie, króciótkie. Jest ono często wykorzystywane przez ludzi. Chcą dzięki niemu ukryć swoje bezmyślne, bezsensowne, nielogiczne decyzje. Szczególnie dotyczy to relacji w mniejszym stopniu opartej na przyjaźni, a w zdecydowanie większym stopniu na miłości. Te dwa słowa, o których mowa stają się powoli jakimś natręctwem, które roprzestrzenia się jak jakiś super zmutowany wirus.
Te dwa słowa brzmią...
...TO SKOMPLIKOWANE

Te dwa słowa doskonale się odnoszą do relacji głównych bohaterów powieści Cecile Ahern "Love, Rosie".
Dzisiaj większość z nas wyrobiła w sobie umiejętność mijania się z prawdą. Wyrzucamy szczerość do kosza na śmieci, zgniatając ją na wszelkie możliwe sposóby..., jak zwykły, biały papier, który przestał być potrzebny. Naiwnie łudzimy się, że to jest dobre. Po, co wszyscy mają widzieć..., założę maskę innej osoby i wszystko będzie w porządku. Wszyscy będą myśleć, że mi się powiodło w życiu...
Tak bardzo boimy się tej prawdy,...

zobacz kolejne z 20527