Gdybyś mnie teraz zobaczył

Okładka książki Gdybyś mnie teraz zobaczył
Cecelia Ahern Wydawnictwo: Muza literatura piękna
2008-06-03
Data 1. wydania:
2006-01-01
Joanna Grabarek
literatura piękna wzruszająca pedantyzm porządek

więcej Więcej

Cała książka to krainA bajeK :) Przepiękna odskocznia od codzienności, pobudzająca i dająca do myślenia, pouczająca, a jakże prawdziwa :) Polecam !

Uwielbiam! Swojego czasu ciężko ją było dostać gdziekolwiek. Lubię historie o aniołach, o magii, o czymś, czego nie można wytłumaczyć, wyjaśnić, do tego w taki pouczający i zachwycający sposób podana. Polecam.

"Gdybyś mnie teraz zobaczył" to książka o której można powiedzieć że gdyby nie odrobina humoru to chyba nie dorwałabym do końca. Fabuła zaczyna balansować na granicy rzeczywistości i wyobraźni. Tego co nierealne. Postać głównej bohaterki, Elizabeth Egan jest doskonałym przykładem osoby zatraconej w codzienności co niekiedy może skłonić do przemyśleń. Nie jest to idealna...

Opowieść niezwykła, wręcz magiczna, o przyjaźni, miłości, o życiu. Można przy niej śmiać się i płakać na zmianę. Ciepła i mądra, warta przeczytania.

Ahern jak zwykle dodaje szczyptę magii do swoich powieści. Ja miałam mieszane uczucia, ale z każdą stroną coraz bardziej poruszała mnie ta historia

"Gdybyś mnie teraz zobaczył", to magiczna opowieść o niezwykłej przyjaźni i ulotnych chwilach szczęścia. Absolutnie przepiękna i urocza, a za razem wzruszająca i pełna dosadnych metafor. Autorka pisze tak, że nawet jej najbardziej nieprawdopodobne opowieści mają w sobie coś boleśnie prawdziwego i realnego. Również w tej bajkowej historii znajdziecie łzy, samotność,...

Czasami na nasze barki spada więcej niż jesteśmy w stanie udźwignąć. Musimy szybciej dorosnąć a nawet stać się czyimś opiekunem. A na dokładkę dzieciństwo, z którego wszystko wygląda jak owiane tajemnica i mgłą. Ciężkie do zrozumienia dla dorosłego a co dopiero dziecka.

Elizabeth Egan musiała bardzo szybko dorosnąć. Mając dwanaście lat musiała zacząć opiekować się...

"Jest tyle pięknych rzeczy, które można dostrzec, jeżeli tylko umie się patrzeć."

Książka bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ został w niej poruszony temat niewidzialnego przyjaciela, który jest obecny w życiu niektórych dzieci.
W tej wyjątkowej opowieści niewidzialny Ivan nie tylko pojawia się w życiu małego Luke'a, ale również towarzyszy jego ciotce Elizabeth, która jest...

Sama nie wiem, czy ta historia do mnie przemawia. Dobrze, że w książce autorka umieściła nieco humoru, bo chyba nie dobrnęła bym do końca. Ogólnie historia nie jest oklepana, więc można w niej poczuć nutkę "inności". Nie jest jednak tak dobra jak pozostałe pozycje autorki.

Szczerze ? Oczekiwałam czegoś innego. Po dwóch książkach oczekiwałam czegoś podobnego. A tu mała odskocznia!
Opowieść o Elizabeth i jej troskach z dzieciństwa które przekładają się na dorosłe życie. Pojawienie się przyjaciela który pomaga jej zrozumieć i nauczyć się żyć...

1 442
    1 344