Eine kleine

Tłumaczenie: Joanna Manc
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kwadrat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Eine kleine
Szczecin, powieść polska, kwadrat
Małgorzata

Eine kleine Artura Daniela Liskowackiego to opowieść o tym, jak z pewnego miasta S. wyjechali ludzie, którzy byli jego zwykłymi obywatelami. Razem z nimi wyjechała z miasta dotychczasowa historia. Ślady, jakie po nich pozostały, ktoś po pięćdziesięciu latach potraktował jako zobowiązanie, by opowiedzieć historię dawnych mieszkańców, skoro oni sami tego zrobić już nie mogą. Eine kleine to również jedna z najstaranniej poszarpanych, pokawałkowanych i nieciągłych narracji w prozie polskiej lat 90. XX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Forma, 2003

źródło okładki: http://www.wforma.eu/