Magiczne oko. Opowiadania zebrane

Wydawnictwo: W.A.B.

Opowiadania Izabeli Filipiak to proza emocjonalna, często bliska poezji, bogata i trudna do zaszufladkowania. Jej głównym tematem jest emigracja, rozumiana zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Utwory z debiutanckiego tomu śmierć i spirala to teksty buntownicze i prowokacyjne.

Zdecydowanie widać okres buntu, opowiadania naładowane osobistym emocjami, przeżyciami i obserwacjami życia, na które Pani Iza jest tu, i w pozostałych swoich utworach, bardzo wyczulona.
Od połowy zaczyna się "Niebieska menażeria", która wydana jest również niezależnie, jako osobna książka.

Alex | 2012-09-02

Ledwo przebrnęłam przez książkę...to był mój pierwszy kontakt z twórczością pani Filipiak i chyba na więcej nie mam ochoty...

anamorphosee | 2015-01-30
Na półkach: 2015, Przeczytane