Okładka książki Zaklęci w milczeniu

Amber
typ
papier
Ag2S
5.1 (69 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Seryjny morderca terroryzuje ciche angielskie miasteczko. Nieuchwytny strzelec zabija młode kobiety. Dlaczego morduje? Dlaczego wybiera właśnie te pozornie przypadkowe ? ofiary? Inspektor Serrailler usiłuje przewidzieć następny ruch Snajpera, zapobiec kolejnemu zabójstwu. Mieszkańcy Lafferton oczekują, że schwyta szaleńca, że ich ochroni. Nie wiedzą, że Simon Serrailler mierzy się nie tylko z obłędem zbrodni; zmaga się także z osobistym dramatem...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
anya | 2012-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2012

nie mogłam przebrnąć przez tą książkę, wystarczyłaby historia jednej rodziny, za dużo bohaterów, wydarzeń.
Słaba, męcząca i nieciekawa jak dla mnie, a lubię kryminały

Bed | 2010-09-03
Przeczytana: 2010 rok

Kryminał z wątkami obyczajowymi. Angielska policja próbuje znaleźć psychopatycznego snajpera a bohater próbuje sobie poradzić z problemami domowymi i brakiem postępów w śledztwie. Zakończenie trochę rozczarowuje.

paulina | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

No i przeczytane. Jestem świeżo po dwóch częściach tej serii i cóż mogę napisać? Według mnie jeśli chodzi o wątki kryminalne poziom idzie znacznie w dół ( w porównaniu do pierwszych książek autorki). Przykro stwierdzić, ale autorka chyba zapędziła się zanadto w wątki obyczajowe bohaterów, których oczywiście było dużo :) Czyta się to szybko, sprawnie, niekiedy wciągająco. Jeśli chodzi o kwestie kryminalne to jak dla mnie chyba zeszły na drugi plan. Zakończenie szybkie "po łebkach", chyba nie tego oczekiwałam. Oceniam tak nisko bo to jednak kryminał. Inaczej ocena byłaby nawet troszkę wyższa:) Mimo wszystko zachęcam do przeczytania tej książki wszystkich, dla których będzie to ostatnia przygoda z Inspektorem Serraillerem :)

Majka96 | 2012-03-16

Świetna ksiązka. Jest to kryminał o seryjnym mordercy, który zabija młode, szczęśliwe kobiety. Po co to robi? Dlaczego wybiera właśnie te ? To pytania, które stawia sobie główny bohater, nadinspektor Serrailler, który usiłuje przewidzieć następny ruch Snajpera, bo tak właśnie go nazywają.
Przez całą powiesc przenika tajemnica i niewyjaśnione sprawy, które odkrywamy pod koniec lektury.
Siostra chciała, abym powiedziała jej KTO morduje, ale nie mogłam jej powiedziec, bo nie była by już taka ciekawa. Rewelacja ;)
Fakt, że dużo jest bohaterów i wydarzeń, ale właśnie dzięki temu czytając ma się wrażenie jakby oglądało się film. Te wszystkie postaci łączą się, ale żeby to "pojąc", "zrozumiec" trzeba ją poprostu przeczytac. Jak dla mnie ekstra.

Izabela | 2013-08-22

Książka nie stała się bestsellerem. Nie ma się czemu dziwić. Według mnie, autorka mogła się choć odrobinę bardziej postarać. Udało się się zbudować napięcie, które szybko znika. W prawdzie, lekko się czytało tą powieść, no ale niestety przez „przeszkadzajki” nie zawsze było to przyjemne. Porządne kryminały powinny utrudniać zrozumienie całości, tak aby nikt nie mógł przewidzieć następnego kroku bohaterów, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Tutaj niestety, tego brakowało. Tego napięcia, które zastąpi nam pralnie mózgu, a nie tego, które pozwoli nam rozmyślać nad następnym wydarzeniem.
„Nie lubię książek obyczajowych” - tak mówią ludzie, którzy czytali nieodpowiednie książki. Jeśli przeczytaliby „Zaklęci w milczeniu” (która jest kryminałem), nabraliby ochoty na obyczajówki. Właściwie, ciągle się zastanawiam, czy autorka rzeczywiście nie chciała zrobić czegoś w tym gatunku.
Jeżeli chodzi o bohaterów, ciężko jest się wbić w rytm ich życia. Czytamy o losach, jeśli się nie mylę trzech l...

Mimi | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

(...) Współczesna Anglia. W fikcyjnym miasteczku Lafferton, zamieszkałym przez Simona Serrailera i jego rodzinę, dochodzi do serii pozornie niezwiązanych ze sobą zbrodni. Ofiarą padają młode kobiety w przededniu ślubu, a zabójca jest nieuchwytny. Jednocześnie główny bohater przeżywa swój prywatny dramat - u jego szwagra, dopiero co przybyłego z kontraktu w Australii, wykryty zostaje rak mózgu. Serrailer staje się oparciem dla swojej ukochanej siostry i jej dzieci i ten właśnie wątek był dla mnie niezwykle ujmujący.
(...)
Na samym początku mnogość bohaterów i wątków przeraża i niewątpliwie do stylu autorki trzeba się przyzwyczaić. Przebrnąwszy jednak przez pierwsze rozdziały, gdy akcja nabiera tempa, książka niezmiernie wciąga. Napisana jest językiem prostym, nastawionym raczej na dynamizm opowieści niż na wartości literackie. I bardzo dobrze, tego typu książki też powinny być. Dodatkowo spokojnie pozwoliłabym ją przeczytać rodzicom, gdyż jest jedną z nielicznych pozycji, gdzie nie ma...

czarrna | 2012-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 czerwca 2012

W książce jest tyle wątków i bohaterów, że po kilkunastu stronach czytelnik traci ochotę na zgłębianie historii seryjnego mordercy. Przeczytałam, gdyż miałam nadzieję, że dalej będzie lepiej, jednak nawet gdy postaci stały się rozpoznawalne, to historia nie stała się ani trochę bardziej interesująca. Według notatki z okładki jest to jednak z kilku książek, których bohaterem jest detektyw Simon Serrailler, więc znając już jego rodzinę, na pewno kolejną książkę byłoby łatwiej przeczytać, jednak ja nie mam na to ochoty.

Karolina | 2011-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Zbyt mała książka na taką ilość bohaterów i wydarzeń. Sposób pisania dość nieprzyjemny, przeskakiwanie w rozdziałach między bohaterami, między historiami. Większość wątków łączy się ze sobą przypadkowo, a wszystko to spaja jedynie morderca. Zakończenie rozczarowujące, nijakie.

żabka | 2014-03-12
Przeczytana: 17 lutego 2014

Świetna książka z kryminalnym wątkiem w tle... Do czego może doprowadzić odrzucenie zakochanego mężczyzny? I czy w każdym z nas tkwi coś niezrównoważonego? Polecam. Książka bardzo wciągająca.

Buka | 2012-02-10
Na półkach: Taciny stuff, 2012, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2012

Książka wcale nie jest słaba, jednak autorka jak to wiele osób wcześniej zauważyło zaplątała się w zbyt wielu wątkach, i przede wszystkim w przesadną ilość występujących postaci!, które naprawdę chaotycznie przedstawione zniechęcają i odwodzą od dalszego czytania.
Dla wytrwałych: utworzenie listy bohaterów obowiązkowe, skupienie i koncentracja, może i powracanie do podrozdziałów wstecz, żeby zrozumieć o co tu chodzi ;-). Powodzenia! :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku