Zaklęci w milczeniu

Okładka książki Zaklęci w milczeniu Susan Hill
Okładka książki Zaklęci w milczeniu
Susan Hill Wydawnictwo: Amber Cykl: Simon Serrailler (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Simon Serrailler (tom 4)
The vows of silence
Amber
2008-10-08
2008-10-08
Maciej Nowak-Kreyer
seryjny morderca snajper szaleniec

Niestety, wątek kryminalny słaby. A przede wszystkim mam wrażenie że Autorka się znęca nad swoimi bohaterami i ma obsesję na punkcie śmierci. Bardzo męczące na dłuższą metę, zastanawiałam się jakie jeszcze nieszczęścia i choroby wymyśli, żeby pastwić się nad postaciami, bo niektóre zakrawały na absurd. Nuda, zmęczenie i irytacja. I tak dałam szansę aż czterem tomom serii. Więcej nie mam zamiaru.

Trochę się rozkręciło w stosunku do poprzednich tomów, ale żadnej rewelacji. Watek obyczajowy zdecydowanie ciekawszy od kryminalnego, kilka udanych ujęć i w sumie do szybkiego zapomnienia.
A pierwszy tom narobił mi takiego smaku...

A pierwszy tom narobił mi takiego smaku...

W Angielskim miasteczku cichym, spokojnym Lafferton seryjny, psychopatyczny morderca terroryzuje i zabija młode kobiety jest bardzo nieuchwytny.Dlaczego morduje? Dlaczego wybiera sobie właśnie te przypadkowe,pozornie? ofiary?Inspektor Serrailler usiłuje przewidzieć kolejny ruch Snajpera, by zapobiec następnemu zabójstwu zanim snajper kogoś zabije. Mieszkańcy miasteczka oczekują i mają takie oczekiwania,że policja szybko namierzy i schwyta szaleńca, że ochronią ich przed nim.
Przy tym oni nie wiedzą, że Simon Serrailler mierzy się nie tylko z obłędem tej zbrodni, lecz także ze swoim osobistym dramatem.

Historia bardzo ciekawa,życiowa..napisana świetnie w dobrej fabule, szybka, wartka akcja, trzymający w napięciu thriller pełen emocji, dawki grozy.
Wciągnęła mnie od początku, że nie mogłam wzroku oderwać od książki,z zainteresowaniem przeczytałam.
Susan Hill skonstruowała znakomity thriller psychologiczny, z zaskakującym zakończeniem.
Będąc w bibliotece wpadła mi do rąk ta książka i wiedziałam, że interesująca, dobra będzie i okazała się strzałem w dziesiątkę chociaż to tom 4 z cyklu o Simonie Serraillerze, to z pewnością wypożyczę poprzednie części, a na pewno są świetne.
"Zaklęci w milczeniu" to rewelacyjny,ciekawy thriller,który wciąga.

Niestety, tak książka jest tak samo rozczarowująca jak poprzednia część. Zbyt mocno rozbudowane wątki poboczne, zagadka kryminalna możliwa do rozwiązania w zasadzie prawie od początku, Simon Serrailler który w końcu wpada na myśl że potrzebuje psychoterapeuty... Jedyny dobry wątek to wzruszający motyw związany z rodziną siostry Simona.
Miałam nadzieję że ta część serii wyjaśni enigmatyczne rozwiązanie kryminalnych zagadek poprzedniego tomu, ale tak się nie stało. Szkoda że autorka zmarnowała potencjał naprawdę dobrze zapowiadającego się cyklu o rodzinie Serraillerów.
Jeśli miałabym komuś polecić jej książki, to tylko dwie pierwsze.

Miałam nadzieję że ta część serii...

W trakcie czytania bardzo dekoncentrowała mnie mnogość obyczajowych wątków. Zakończenie mało zaskakujące, mam wrażenie, że trochę przeciągnięte na siłę. Książka do przeczytania, ale nie jestem pewna, czy byłaby w stanie zabić nudę.

Świetna książka z kryminalnym wątkiem w tle... Do czego może doprowadzić odrzucenie zakochanego mężczyzny? I czy w każdym z nas tkwi coś niezrównoważonego? Polecam. Książka bardzo wciągająca.

No i przeczytane. Jestem świeżo po dwóch częściach tej serii i cóż mogę napisać? Według mnie jeśli chodzi o wątki kryminalne poziom idzie znacznie w dół ( w porównaniu do pierwszych książek autorki). Przykro stwierdzić, ale autorka chyba zapędziła się zanadto w wątki obyczajowe bohaterów, których oczywiście było dużo :) Czyta się to szybko, sprawnie, niekiedy wciągająco. Jeśli chodzi o kwestie kryminalne to jak dla mnie chyba zeszły na drugi plan. Zakończenie szybkie "po łebkach", chyba nie tego oczekiwałam. Oceniam tak nisko bo to jednak kryminał. Inaczej ocena byłaby nawet troszkę wyższa:) Mimo wszystko zachęcam do przeczytania tej książki wszystkich, dla których będzie to ostatnia przygoda z Inspektorem Serraillerem :)

Książka dobra, aczkolwiek spodziewałam się czegoś więcej. Zachęcający tytuł, ciekawie skomponowana historia jednak za dużo bohaterów, łatwo się pogubić.

Nie polecam.Skusił mnie tytuł i okładka ,ale książka tak naprawdę o niczym przebrnęłam z nudów leżąc w szpitalu.

Dobra lektura na leniwe popołudnie. Zaciekawia, ale nie wciąga. Do Agaty Christie daleko, ale mimo to warto.

• 2011
  • Kryminały
  • Kryminał/ sensacja/ thriller
  • 2010

Dodaj cytat z książki Zaklęci w milczeniu