Córka aborcjonistki

2008-01-01
978-83-7508-068-1
Katarzyna Petecka-Jurek
morderstwo

Po książkę sięgnęłam dzięki @gusiolec i jej akcji #gusiolecmaratonkolorów na Instagramie.

Dwa tygodnie przed świętami zostaje znaleziona martwa kobieta .Prowadzi ona klinikę w której przeprowadza aborcje .
Kto tak naprawdę jest sprawcą ,i czy pani doktor była bezwzględną suką która usuwała ciążę każdej kobiecie która się do niej zgłosiła ??

Brakło mi tu zakończenia jednego wątku ,a co do podejrzanego to od razu podejrzewałam kto ,ale nie byłam pewna.Jednak moje podejrzenia okazały się słuszne .
Mimo że miałam obawy że książka może być słaba a tytuł mylący to jednak warto było przeczytać .

Brakło mi tu zakończenia...

Spór na temat aborcji od zawsze podgrzewał atmosferę. Tu mamy dodatkowo kryminalne kształty dość prostej historii, gdzie bohaterowie nie mają zbyt skomplikowanych osobowości, zaś ich losy nie pozostawiają złudzień, iż to przeciętne amerykańskie dochodzenie przy okazji morderstwa. Mało plastyczne postaci z Megan (córką zamordowanej lekarz) oraz Frankiem (jej mężem) na czele. Właściwie odwieczne pytanie, które sobie zadaję, gdy czytam takie książki: gdzie zaczyna się banał takich opowieści, który jednak powoduje zaciekawienie i nie pozwala oderwać oczu od historii?

Długo stała na półce i czekała na swoją kolej.
Ale warto było.
Książka opowiada o morderstwie kobiety, zajmującej się na codzień aborcją. Porusza temat kontrowersyjny, opisuje jej podejście do sprawy, a jednocześnie spojrzenie ludzi na jej klinikę. W związku z tym poszukiwania zabójcy najpierw kierują się ku ludziom, którzy są przeciwni tego typu zabiegom.
Autorka świetnie nakreśla portret psychologiczny postaci i ich życie.
Zakończenie zaskakujące, przebieg całej historii w sumie też, dlatego polecam, wciąga od początku do końca.

Długo stała na półce i czekała na swoją kolej.
Ale warto było.
Autorka świetnie...

Diana Duprey, żona i matka, jest lekarzem specjalizującym się w przerywaniu ciąży. Pewnego dnia dochodzi do kłótni między małżonkami. Na dodatek tego dnia ma też miejsce ostra wymiana zdań między Dianą i jej córką Megan. Wkrótce potem ciało Diany zostaje znalezione w ich własnym basenie. I tak zaczyna się książka. Zajmujący się sprawą detektyw może mieć kilku podejrzanych: męża (prokuratora),córkę (która czasem jest pod wpływem środków) czy wielebnego Stevena (który był w ostrym konflikcie z Dianą). Podczas śledztwa jednocześnie cofamy się w czasie i bliżej poznajemy Dianę i relacje łączące ją z innymi bohaterami książki.
Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie tę opowieść sądząc po tytule. Nie wiem jaki związek na tytuł z napisaną historią. Chyba tylko taki, że rzeczywiście występuje tutaj postać, która jest córką a jej matka wykonuje aborcje. Taka sobie ta książka. Nie wiadomo kto tu jest głównym bohaterem a każdy z osobna przedstawiony jest powierzchownie. Zakończenie zupełnie bez sensu skoro wcześniej między parą jednych z postaci nic nie iskrzy (nie licząc jednej chwili słabości).

Świetnie mi sie ja czytalo.

Świetnie mi sie ja czytalo.

książka bdb idealna na mroźne wieczory przy boku gorącej czekolady lub herbatki ;)
Polecam ;)

Polecam ;)

Dobry kryminał. Do samego końca nie wiedziałem kto tak na prawde jest mordercą

Dobry kryminał. Do samego końca nie wiedziałem kto tak na prawde jest mordercą

Książka wciągająca, ale nie tego spodziewałam się po tytule. Rozczarowało mnie także zakończenie i nie do końca wyjaśniona sprawa Megan i Huck'a.

Można przeczytać, wkurzył mnie jedynie zakłamany obraz aborcji. Nie jest to arcydzieło, ale też nie było nudy.

• 2010
  • 2017
  • Kryminalne
  • Kryminał
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Córka aborcjonistki