Córka aborcjonistki

The Abortionist’s Daughter
978-83-7508-068-1
morderstwo
Evelline

Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem Diana Duprey, lekarka specjalizująca się w przerywaniu ciąży, zostaje znaleziona martwa w swoim basenie z siniakiem wielkości piłki golfowej na głowie. Czy mordercą jest jej mąż Frank, prokurator, z którym pokłóciła się w dniu morderstwa? Czy może córka Diany Megan, z którą też miała tego dnia ostre starcie? A może wielebny Steven O’Connell, założyciel miejscowej koalicji ochrony życia, który również miał na pieńku z Diane? Zajmujący się sprawą morderstwa detektyw stara się znaleźć jakiś sens w całej tej gmatwaninie. Jego śledztwo obejmuje wielu mieszkańców miasta i wystawia na próbę wszystko, co wiemy lub sądzimy, że wiemy o społeczności, wierności, sprawiedliwości i miłości.

Zuela | 2015-01-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ktoś zabija panią doktor od aborcji.Małe miasteczko ze wszystkimi możliwymi podziałami.Kto zabi?Mąż,mający pretensje o bezsteresowe wychowanie córki i śmierć syna z zespołem Dawna?Przeciwnik kliniki,w której pracowała lekarka?A to tylko były chłopak córki z zaburzeniami psychicznymi.Nie ufajmy zbyt grzecznym

Roberose | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Spór na temat aborcji od zawsze podgrzewał atmosferę. Tu mamy dodatkowo kryminalne kształty dość prostej historii, gdzie bohaterowie nie mają zbyt skomplikowanych osobowości, zaś ich losy nie pozostawiają złudzień, iż to przeciętne amerykańskie dochodzenie przy okazji morderstwa. Mało plastyczne postaci z Megan (córką zamordowanej lekarz) oraz Frankiem (jej mężem) na czele. Właściwie odwieczne pytanie, które sobie zadaję, gdy czytam takie książki: gdzie zaczyna się banał takich opowieści, który jednak powoduje zaciekawienie i nie pozwala oderwać oczu od historii?

Cape | 2011-08-20
Przeczytana: 2011 rok

Diana Duprey, żona i matka, jest lekarzem specjalizującym się w przerywaniu ciąży. Pewnego dnia dochodzi do kłótni między małżonkami. Na dodatek tego dnia ma też miejsce ostra wymiana zdań między Dianą i jej córką Megan. Wkrótce potem ciało Diany zostaje znalezione w ich własnym basenie. I tak zaczyna się książka. Zajmujący się sprawą detektyw może mieć kilku podejrzanych: męża (prokuratora), córkę (która czasem jest pod wpływem środków) czy wielebnego Stevena (który był w ostrym konflikcie z Dianą). Podczas śledztwa jednocześnie cofamy się w czasie i bliżej poznajemy Dianę i relacje łączące ją z innymi bohaterami książki.
Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie tę opowieść sądząc po tytule. Nie wiem jaki związek na tytuł z napisaną historią. Chyba tylko taki, że rzeczywiście występuje tutaj postać, która jest córką a jej matka wykonuje aborcje. Taka sobie ta książka. Nie wiadomo kto tu jest głównym bohaterem a każdy z osobna przedstawiony jest powierzchownie. Zakończenie zupełnie bez...

Katarzyna | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Długo stała na półce i czekała na swoją kolej.
Ale warto było.
Książka opowiada o morderstwie kobiety, zajmującej się na codzień aborcją. Porusza temat kontrowersyjny, opisuje jej podejście do sprawy, a jednocześnie spojrzenie ludzi na jej klinikę. W związku z tym poszukiwania zabójcy najpierw kierują się ku ludziom, którzy są przeciwni tego typu zabiegom.
Autorka świetnie nakreśla portret psychologiczny postaci i ich życie.
Zakończenie zaskakujące, przebieg całej historii w sumie też, dlatego polecam, wciąga od początku do końca.

Ana Janik | 2016-06-14
Na półkach: 2016, Przeczytane

Powieść stylizowana na kryminał gdzie zagadka kryminalna jest wstępem do rozważań na temat natury ludzkiej.

Ewa Kusio | 2012-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2012

książka bdb idealna na mroźne wieczory przy boku gorącej czekolady lub herbatki ;)
Polecam ;)

tomek1094 | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Dobry kryminał. Do samego końca nie wiedziałem kto tak na prawde jest mordercą

Ewelinna | 2010-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2010

Świetnie mi sie ja czytalo.

Kinga | 2016-10-14
Na półkach: 2016, Przeczytane