Ulica potępionych

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Damnation Street
978-83-7508-090-2
Kara

Julie Wayant, prostytutka o twarzy anioła, przypominała klientom dziewczyny, o których śnili w młodości. Będąc ucieleśnieniem ich chłopięcych marzeń, nie mogła narzekać na brak popularności. Jednak po nocy spędzonej z Foyem, mordercą, który psychopatyczne okrucieństwo nazywa miłością, Julie musiała zniknąć. Foy, specjalista od brudnej roboty nazywany przez prasę Cieniem, zapowiedział, że chce...

Julie musiała zniknąć. Foy, specjalista od brudnej roboty nazywany przez prasę Cieniem, zapowiedział, że chce zatrzymać ją przy sobie na zawsze, a ona doskonale wiedziała, że ludzie jego pokroju nie rzucają słów na wiatr.
Przed zniknięciem zdążyła jeszcze zadzwonić do Scotta Weissa, prywatnego detektywa, specjalisty od zaginięć, który od lat poluje na Foya, z prośbą, by jej nie szukał. Słusznie obawiała się, że detektyw zechce podążyć jej śladem, by wyciągnąć zabójcę z ukrycia. Jednak Weiss nie potrafi się powstrzymać…
Rozpoczyna się pościg za Julie. Weiss wyrusza z miasta Paradise, by szybko zagłębić się w iście piekielne pustkowie. Jego śladem podąża zabójca. Czeka na swoją szansę. Obaj są zawodowcami. Obaj co krok wymieniają ciosy. A wszystko skończy się pojedynkiem na Ulicy Potępionych.

Zaczytana | 2014-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Są filmy klasy B, ale są i książki,które reprezentują podobny poziom tak jak właśnie "Ulica potępionych".
Napisana jest dość wulgarnym językiem co na ogół nie przeszkadza mi jakoś szczególnie o ile wychodzi to tak jakoś naturalnie,a w tym przypadku w moim odczuciu tak nie było.
Bardzo irytujące również były te ciągłe powtórzenia (szczególnie uderzające to było na początku książki),te same zdania powtarzane co kilka akapitów,nie mam pojęcia czemu miało to służyć,nie wiem czy autor ma czytelnika za kretyna,który bez powtórzeń nie zapamięta treści,której czyta?
A sama treść? No cóż,mnie niczym nie zaskoczyła,było takich książek mnóstwo,ale lepiej napisanych.
Nie trzyma w napięciu,nie intryguje,nie wciąga - NIE CZYTAĆ!

Na półkach: Przeczytane, Amerykańska

dobra książka. napisana po męsku i z fantazją. brawurowa akcja, filmowa taka, na wskroś amerykańska.
bohaterowie z charakterem, dowcipne dialogi.
fabuła zwarta, oparta na solidnej konstrukcji, nie rozłazi się; widać, że cała historia została starannie przemyślana.
Na końcu, co ważne, wszystkie nitki zbiegają się do kłębka.

Andrew Kalvan ma za sobą dwie ekranizacje swoich powieści.Pierwszą "Prawdziwa zbrodnia" wyreżyserował sam Clint Eastwood, a w drugiej "Nikomu ani słowa" wystąpił Micheal Douglas.

Główni bohaterowie Ulicy potępionych to:Weiss czyli prywatnym detektyw ,który swoją samotność oraz nieporadność do kobiet zagłusza jękami prostytutek, Bishop jego zdradziecki kumpel, któremu staje na myśl o przemocy, Cień zawodowy psychopata mordujący dla pasji oraz fikcyjny narrator, który gdzieś po drodze się zakochuje i dostaje nieziemski wpierdol.Bardzo ważna jest też postać Julie Waynat pięknej prostytutki, której za wiele w powieści nie uświadczymy- to ona właśnie jest tu całym sednem książki.Psychopatyczna miłość i okrucieństwo Cienia zmusza ją do ucieczki i tylko Weiss wie ,że jeśli odnajdzie Julie to odnajdzie również jego.

Klavan napisał tą książkę bardzo wulgarnym językiem(dlatego też sam sobie na wstępie trochę pozwoliłem) co na początku mnie jakoś nie przekonywało(choć taki brudny język w...

mateuszKRÓL | 2014-01-27
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Nieoczekiwane zwroty akcji, potrafi trzymać w napięciu. Dobrze się czyta, warta poleceniu!

dreamer08 | 2014-11-01

Pierwszy kryminał, który miałam okazję mieć w swoich rękach, także nie mam porównania. Niemniej bardzo podobała mi się ta historia. Nie ukrywam, że mnóstwo wulgaryzmów troszkę popsuło mi jej odbiór... Aczkolwiek ma u mnie duży plus za wiele elementów zaskoku, liczne zwroty akcji.

ola2998 | 2012-03-02
Przeczytana: 2012 rok

Z początku było nawet fajne (ale nic więcej), ale później czytałam na przymus.

nicholas | 2012-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Dla mnie rewelacja. Druga ksiazka Klavana, ktora mi przypasowala. To chyba znak, ze trzeba siegnac po kolejna. Mocny, dobry thiller. Polecam z czystym sumieniem.

Shirleyka | 2012-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2012

Bardzo przyjemnie się ją czyta, podobał mi się styl autora.

Volumen | 2016-08-25
Przeczytana: 2009 rok

Coś z tym autorem jest nie tak.

Wiola | 2012-06-04
Przeczytana: lipiec 2012

Nie porwała mnie ta książka...