Podróż poślubna

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-369-9
Ag2S

Paloma, typowa przedstawicielka pokolenia loreal ("jestem tego warta"), wspina się po szczeblach kariery. Poradniki, uczące "jak żyć", zna na wyrywki. A jednak nie czuje się szczęśliwa... Mąż nie dość, że od dnia ślubu cierpi na bezsenność, to jeszcze podejrzanie ociąga się z zaplanowaniem miodowego miesiąca. Lektury specjalistów nie są wystarczająco pomocne, więc Palomie pozostaje tylko zdać się na niekonwencjonalne metody jedynej w swoim rodzaju pani detektyw. Dokąd zaprowadzi Palomę tydzień w towarzystwie ekscentrycznej Matki Polki, znanej również jako Brzytwa?

eduko7 | 2016-02-20
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2016

Przeczytałam? Raczej przebrnęłam i niewiele zrozumiałam. Owszem pojawiło się parę mniej lub bardziej znanych cytatów, parę modnych miejsc i bohaterowie powielający stereotyp współczesnych, miotających się "między... a między...", pragnących "utrzymać się na fali", "zakasować innych..." i trochę bez pomysłu na siebie, lecz chyba miałam nadzieję na coś innego.

Katherina87 | 2013-08-26

Miesiąc miodowy – tradycyjne wakacje nowożeńców tuż po ślubie, związane zazwyczaj z wyjazdem (tzw. podróżą poślubną), podczas których para świętuje swoje zaślubiny. Miesiąc miodowy to również synonim beztroskiego okresu bez zmartwień.

Określenie miesiąc miodowy datuje się na koniec XVI wieku. Słowo miodowy pochodzi od miodu pitnego, który podawano parze młodej na weselu. Jego słodycz i zawartość alkoholu miały wprawić...

Plichcia | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Oj, tym razem sobie poużywam, bo nie pamiętam kiedy czytałam takiego za przeproszeniem gniota. Nie uważam się za osobę wybitną, ale nie jestem również umysłowo ociężała, a po przeczytaniu tej pozycji miałam tylko jedno pytanie "ale przepraszam bardzo, o co tu chodzi?". Nie mam w zwyczaju zostawiać książek niedoczytanych i zawsze jednak się łudzę, że przy słabej pozycji coś fajnego się wydarzy na kolejnej stronie i w ogólnym rozrachunku nie będzie tak źle :).

Jest kobieta po 30-stce o jakże oryginalnym imieniu Paloma (tak naprawdę ma na imię Agata, ale woli używać tego drugiego żywcem wyjętego z brazyliskiej telenoweli). Oczywiście to kobieta sukcesu pracująca w korporacji na kierowniczym stanowisku. Wymaga od życia wiele, bo przecież jest tego warta. Ciągle się samodoskonali połykając niezliczone książki - poradniki z gatunku "wiem co zrobić, by odmienić życie na jeszcze lepsze niż jest". A Paloma ma problem, bo wyszła niespełna miesiąc temu za mąż na Norberta (oczywiście on też...

Gulka | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Zachwytom na obwolucie nie ma końca. Dlaczego więc nie mogłam przebrnąć przez tę książkę??

Zapewne miała ukazać współczesne pokolenie 25-30-latków. Czy każdy przedstawiciel tych pokoleń recytuje poradniki? Czyta te wszystkie "mądrości" na temat szczęścia, sukcesu i miłości? "Podróż poślubna" jest trudna w lekturze właśnie dlatego, że główna bohaterka ciągle wraca myślami do "rad ekspertów". Całe jej życie, każdy krok jest zgodny z poradnikami. To zakrawa na chorobę psychiczną!
Paloma jest wykształcona, pracuje w korporacji, przestrzega diety i stara się zdrowo odżywiać. Wie, co to spotkanie z psychoterapeutą. Poza czytaniem poradników orientuje się co jest modne i ślepo podąża za wszystkimi. Nie może być gorsza.
Pusta koperta znaleziona przez jej męża w noc poślubną urasta do rangi dramatu. Ale podróż poślubna nie zaliczona w 3 tygodnie od daty ślubu to istna tragedia - czy to wciąż pokolenie 25-30-latków??

Nie rozumiem po co udaje się po pomoc do terapeuto-homo-ekolożki....

jula_1 | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Dość dziwna i specyficzna książka z początku. Potem w połowie mi się znudziła bo całkowicie nie wiedziałam o co chodzi. Niestety nie przeczytałam jej do końca bo znudziła mi się nie wiem czy sięgnę po jakieś inne książki tej autorki nie zachęciła mnie.

Sławka | 2013-07-17

O młodych yappiszonach bez pomysłu na siebie i życie.Gdyby p. Sowa nie popełniła tej książki, Ziemia i tak nadal by się kręciła.........

rea | 2013-06-04

Po przeczytaniu tej książki nasuwa mi się tylko jedno pytanie rodem z satyrycznego programu Szymona Majewskiego: "Ale, o co chodzi?"

Dorcia | 2010-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2010

Po kilku pierwszych stronach myślałam, że nie przeczytam książki. Gdyby nie to, że czytałam ją w pociągu to pewnie bym ją odłożyła i nie wiem czy bym do niej wróciła. Jednakże jakoś dobrnęłam do połowy i bardzo zainteresowało mnie kim jest Brzytwa. Nie mogłam się oderwać i książkę szybko skończyłam czytać. A zakończenie lekko mnie zaskoczyło.
Jednak ta powieść Sowy nie przypadła mnie do gustu, może i interesujący są bohaterowie ale to jakoś nie mój klimat. Paloma bardzo mnie denerwowała, a jej koncepcja życiowa to jakieś nieporozumienie.

Nie zdarza się zbytnio, abym ostatecznie zarzuciła czytanie książki, której poznania się podjęłam. Jednak w przypadku tej pozycji tak właśnie zrobiłam. Nie rozumiałam, do czego autorka usiłowała zmierzać. Możliwe, że nigdy nie spotkałam się z tak rozwlekłym rozwojem akcji. Niektóre uwagi narracji odpychały mnie, a nawet lekko zniesmaczały. Nie byłam w stanie dobrnąć nawet do połowy, więc właściwie nie mogę wystawić oceny. Do momentu, w którym skończyłam, oceniłabym tę powieść na 1 lub 2 gwiazdki.

Kachusek | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Bardzo dziwna opowieść jak i styl pisania tej książki..na początku chciałam zrezygnować, ale jakoś poszłam za ciosem. Zakręcony sposób myślenia, trochę jak dla mnie bezsensowne spotkania z Brzytwą ale ogólny wydźwięk, że jesteśmy pokoleniem uczących się na poradnikach - jak być szczęśliwym czy jak zmieniać innych. Akurat nie kieruję się w życiu poradnikami i wręcz uważam, że niszczą spontaniczne zachowania oraz przygłuszają intuicję.. a intuicja mówi mi, że drugi raz po tę książkę nie sięgnę ;)