Motyl na szpilce

Wydawnictwo: Nowy Świat

Jak poradzić sobie w wielkim mieście, kiedy się nie ma pracy, forsy, faceta i perspektyw? Trzeba przy tym wykarmić siebie i kota, zdławić depresję i udowodnić rodzicom, że wychowali geniusza. Szczególnie, gdy jest się trochę naiwną, romantyczną dziewczyną z prowincji, z ambicjami, ale i górą kompleksów. No cóż. Przydadzą się poradniki pozytywnego myślenia, otwartość na najbardziej dziwaczne...

Szczególnie, gdy jest się trochę naiwną, romantyczną dziewczyną z prowincji, z ambicjami, ale i górą kompleksów. No cóż. Przydadzą się poradniki pozytywnego myślenia, otwartość na najbardziej dziwaczne sposoby zarobkowania, solidna dawka poczucia humoru i wiara, że tuż za rogiem czeka wymarzony mężczyzna. Za tym lub następnym. Bo przecież podobno każdy ma swoja pulę szczęścia...

"Motyl na szpilce" to pełen dowcipu i ciepła portret Ewy Bielskiej, młodej kobiety z małego miasteczka, szukającej szczęścia w stolicy. Szereg zabawnych sytuacji, wpadek życiowych i niepowodzeń staje się pretekstem do konfrontacji małomiasteczkowych wyobrażeń o świecie z twardą rzeczywistością metropolii. Zimny prysznic bohaterka przyjmuje z wrodzoną sobie mieszanką tragizmu i pogody ducha. Szczególnie, że w jej życiu zaczynają pojawiać się mężczyźni. Czy któryś z nich okaże się tym jedynym?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Justyna | 2016-07-26
Na półkach: Opisane, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2016

Książka zaczęła się tak zabawnie, ciepło tak... swojsko. Jednak im dalej, tym ta "swojskość" co raz bardziej zaczynała mi działać na nerwy. Po lekturze nabawiłam się permanentnej alergii na słowo "rechotać". Tak, co parę stron główna bohaterka, wraz ze swoją przyjaciółką biorą się pod boki i rechocą. Mnie do rechotu z tego powodu było bardzo daleko.

Część przygód bardzo zabawna, część niestety kipi kiczem i tymi okropnymi słowami, do których autorka widocznie pała ogromną miłością.

Nie narzekam, bo trochę się nawet uśmiechałam czytając. No i jednym z bohaterów jest kot, w dodatku na okładce przedstawiony jako rudzielec, co znacząco wzbudza moją sympatię.

Nie jest źle, choć to rechotanie pozostawiło we mnie taki niesmak, że aż ciężko mi o tym nie pomyśleć za każdym razem, kiedy spoglądam na półkę, na której stoi owa książka.

Lily76 | 2013-03-20
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo przyjemna książka do szybkiego pochłonięcia. Wybrałam ją ze względu na okładkę z kotem, który okazał się być jednym z głównych bohaterów... a właściwie bohaterek. Treść tak mnie wciągnęła, że przeczytałam w ciągu jednego dnia.
Jest to historia dwudziestokilkuletniej kobiety, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w wielkomiejskim świecie, pomaga jej w tym przyjaciółka Miśka i kot Filek. Bohaterka korzysta z porad znanych z poradników Louise Hay (lub podobnych), co nie do końca się sprawdza. Mimo to wszystko powoli wydaje się znajdować swoje miejsce.
Lekka, ciepła opowieść do przeczytania dla czystej rozrywki i ku pokrzepieniu serca.

Agniolek | 2014-08-18
Przeczytana: sierpień 2014

Główna bohaterka Ewa boryka się z problemami typu: odwieczny brak mężczyzny (a wokół tyle zakochanych par...), brak samoakceptacji, w pewnym momencie brak pracy oraz nieoczekiwana zmiana płci u domowego pupila. Próbuje sobie z tym wszystkim poradzić pisząc m.in. "Przewodnik życiowy Ewy B." i zgodnie z nim postępując. W międzyczasie zostaje muzą i modelką pewnego malarza, poznaje też kilku potencjalnych kandydatów na... męża? ojca swoich dzieci?

Książka lekka, ale jak dla mnie "za lekka", może skierowana do ciut młodszego czytelnika :) choć bywały momenty zabawne, to całość trochę przerysowana.

diunam | 2012-02-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 29 lutego 2012

Muszę przyznać, że troszkę męczyłam się z tą książką. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a było ciut nudnawo i banalnie. Mimo, iż książka nie jest pokaźnych rozmiarów to jednak przeczytanie jej zajęło mi sporo czasu. Zwyczajnie nie mogłam się wciągnąć. Może po prostu adresowana jest do innych odbiorców … ciut młodszych.
Nasza bohaterka to Ewa Bielska, ma dwadzieścia sześć lat, mieszka w wynajętym mieszkaniu w Warszawie, właśnie straciła pracę, której i tak nie lubiła no i do tego cierpi na chroniczny brak faceta. Zawiódł ją nawet kot – jedyny mężczyzna w jej życiu, który ośmielił się … urodzić kocięta. Na szczęście ma Miśkę, przyjaciółkę, na której zawsze może polegać i kochających rodziców, którzy choć daleko to zawsze wesprą ją dobrą radą lub wyswatają nowego kandydata do ręki córki.
Ewa ma jedno wielkie marzenie - miłość. Ten jeden jedyny, idealny Książe z bajki, który poprowadzi ją do ołtarza, będzie grał dla niej Chopina, szeptał czułe słówka i...

Anna Tarnawa | 2014-08-09
Przeczytana: 05 lipca 2014

Zapewne ta ksiazka nie zapadnie mi dlugo w pamieci. Czyta sie ja dosc przyjemnie, lecz po co czytac o zwyklych sytuacja z zycia skoro problemy ma sie na co dzien? Zdecydowanie wole oddawac sie marzeniom i choc na chwilke oderwac sie od codziennosci.

Kachusek | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Taka sobie, banalna historyjka napisana lekkim piórem, z odrobiną humoru.
Główna bohaterka wiecznie nieszczęśliwa, z kompleksami i harda przyjaciółka, która ją wspiera na swój szorstki sposób. Do przeczytania na raz i do zapomnienia ;)

kajtusia | 2013-11-03
Przeczytana: listopad 2013

Męczyłam się bardzo, ale też czytałam do końca z nadzieją, że coś się jeszcze wydarzy, bo książka potencjał miała. Tylko chyba zabrakło warsztatu...Niestety, zakończenie bardzo zawiodło, chyba że autorka pisała je z myślą o kontynuacji. Kurczę, nie rozumiem, czemu wydawane są takie słabe raczej książki, a genialne "Chabrowe sny o wiośnie" nie...O co cho???

estek4vp | 2010-12-06

taka lekka, pełna humoru, na zimowe wieczory lub urlop.

nesiak | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Książka trafiła w moje ręcę przez przypadek. Przeczytanie jej zajęło mi zimowe popłudnie. Łatwa, lekka, dość przyjemna. Nie powiliła mnie, chociaż znalazło się w niej kilka naprawdę intersujących fragmentów.

karola | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Generalnie słaba.
Bohaterka z jej wręcz panicznym poszukiwaniem mężczyzny i sposobu na życie była po kilku takich samych akcjach mdła i niesmaczna.
Jestem na nie.
A szkoda, bo początek był niezły.