Wszyscy mężczyźni mojego kota

Wydawnictwo: Znak

Ada ma 32 lata, szalonego kota Kastrata i sławę osoby, która w dniu złożenia wypowiedzenia z pracy zwymiotowała na swojego szefa. Ma także pewne zamiary: pragnie poświęcić się fotografii, założyć własny biznes i znaleźć faceta. Nie jest to proste w dzisiejszym świecie. W kręgu znajomych trudno trafić na jakiegokolwiek wolnego hetero, a interesujący, zabójczo przystojny Hiszpan, na którego wpada nie całkiem znienacka, też najwyraźniej nie jest sam... Ada dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu, w czym pomaga jej przyjaciółka Anka, a nie pomaga dość zwariowana rodzinka. z kotem bywa różnie...

Patrycja | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Książkę mogę podsumować jako literaturę lekką na niedzielne popołudnie. Przedstawione losy bohaterki Ady i jej kota - Kastrata to nic innego jak lekka, zabarwiona wulgaryzmami, humorem i suto zakrapiana alkoholem lekka historyjka o kobiecie, która po trzydziestce jeszcze nie znalazła miłości swojego życia ale za to żyje w symbiozie ze swoim kotem.
Ada zostaje wyrzucona z pracy, ma zawirowania miłosne i niezbyt udane relacje z rodziną ale w przezwyciężeniu wszystkich przeciwności losu pomaga Adzie grupa przyjaciół i stara znajoma Martini na zmianę z żołądkową gorzką.
Lekka, zabawna i przyjemna, nie wymagająca dużego skupienia. Polecam.

monotema | 2010-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2010

Czytałam opinie na temat tej książki i zapamiętałam jakąś, która mó,wiła, że ksiązka marna, bez treści. Może nadmiaru treści nie ma, ale ma kota, mnóstwo humoru, optymizmu, dystansu do życia i o to przecież chodzi.

Natalia | 2013-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Książkę "Wszyscy mężczyźni mojego kota" wypożyczyłam z biblioteki za namową pani bibliotekarki, której historia Ady się bardzo spodobała.. Książka sama w sobie jest przeciętna, bardzo przewidywalna, co mnie trochę do niej zraziło. Jedyne co mi się w niej podobało to kot Kastrat, który miał dobrego nosa do mężczyzn.. W sumie pomysł na fabułę był naprawdę ciekawy, tylko wykonanie już nie za bardzo. Ale trzeba pamiętać, że ta powieść jest debiutem pani Karoliny Macios, więc trzeba jej wybaczyć niektóre nie dociągnięcia. Mam zamiar przeczytać jej drugą książkę "Pieskie życie mojego kota", może ta będzie trochę lepsza od pierwszej.. Zobaczymy.

Jola | 2015-10-20
Przeczytana: październik 2015

Książka z gatunku lekkich, łatwych i nie wymagających. Mi zdecydowanie przypadła do gustu. Treściowo niezbyt bogata, ale za to pełna optymizmu, cietego języka i dobrego humoru.
Na leniwe popołudnia - polecam ;-)

Marta | 2012-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 lutego 2012

Strata czasu. Prymitywna i wulgarna bohaterka. Obiecywanych wątków komediowych brak. Najbardziej mnie dziwi, że Znak to opublikował. O zgrozo pani autorka pokusiła się o drugą część, którą na pewno będę omijać szerokim łukiem.

miki24gr | 2011-10-07
Przeczytana: 07 października 2011

eeeeeeeeeeeeee, szkoda wzroku.... Spodobała mi się okładka, tytuł i obietnica dobrej zabawy. Szybko zrezygnowałam, po przeczytaniu kilku rozdziałów. Prymitywizm, wulgarny język, pseudohumor. Nie polecam.

raya | 2011-05-02
Przeczytana: 2011 rok

„Wszyscy mężczyźni mojego kota” autorstwa Karoliny Macios to książka, która zachęciła mnie paroma cytatami. Niektóre z nich mogliście zobaczycie na naszej stronie. Były zabawne, pełne sarkazmu i ironii. Jaka jest książka?

Fabuła rozgrywa się w Warszawie. Główna bohaterka Ada ma 32 lata oraz kota o imieniu Kastrat nienawidzącego mężczyzn. Pracuje jako fotograf i jest sławna, niestety nie w sposób jaki by chciała. Słynie ze zwymiotowania na swojego szefa podczas otrzymywania wymówienia. Życie Ady jest pełne ironii, a główna bohaterka do wszystkiego podchodzi z uśmiechem na twarzy. Poszukuje idealnego mężczyzny, takie, którego polubiłby nawet Kastrat. Jednak oprócz problemów z pracą, Ada będzie musiała sprostać problemom rodzinnym oraz wielu pechowym sytuacjom. Czy odnajdzie tego „jedynego”?

Na samym początku chciałabym zacząć od według mnie najważniejszego elementu tej książki. A jest nim… dobra zabawa. Czytając dzieło Karoliny Macios naprawdę się uśmiałam. Książka jest pełna...

alex2586 | 2011-03-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Koty
Przeczytana: 24 marca 2011

Jako rodowita krakowianka z krwi i kości muszę przyznać, że jest to po prostu świetna książka, którą pochłonęłam w jeden dzień. Główna bohaterka z olbrzymim poczuciem humoru, dystansem do siebie oraz wrednym kotem totalnie mnie zauroczyła. Dodatkowo te opisy miejsc w Krakowie (głównie klubów ale nie tylko) które sama odwiedzam od czasu do czasu .... Cóż tu jeszcze można dodać .... czytanie tej książki jest na prawdę świetną zabawą. Chociaż cieszę się, że mój kot nie jest taki "bojowy" jak zwierzak bohaterki (któremu ona sama często grozi śmiercią :).

Lily76 | 2016-05-23
Przeczytana: 23 maja 2016

Pomysł na książkę niezły, natomiast bohaterka, w mojej zapewne drętwej ocenie, zupełnie nieudana. Zawsze pijana albo na kacu, co być może jest normalnym stanem 32- lub 33-letniej krakowskiej singielki, a ja się nie znam. Dziwne tylko, że taka osoba z wielkim zaangażowaniem rozgląda się za "mężczyzną idealnym", jak rozumiem nie życzyłaby sobie pewnie, by prowadził podobny tryb życia. Momenty humorystyczne ratują tę książkę od kompletnego upadku. No i wyszłam na starą jędzę, trudno.

Ina1973 | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

z okładki :
Wszyscy mężczyźni mojego kota to przezabawna powieść o młodych ludziach, którzy w nietypowy sposób próbują zrobić coś ze swoim życiem. Nie jest to łatwe, szczególnie w "Krakówku - imprezowej stolicy Polski", gdzie wszystkie drogi prowadzą od knajpy do knajpy (z przerwą na zapiekankę), a ciężki kac utrudnia zrozumienie bełkotu szefa.
Masz dość mdłych powieści o łzawych romansach i dziewicach po czterdziestce? Witamy w klubie...

Nie wiem w którym miejscu ta powieść jest przezabawna,a młodzi ludzie nic sensownego ze swoim życiem nie zrobili(oprócz zakochania się oczywiście). Mam dosyć powieści o romansach i balangach dlatego sięgnęłam po tę książkę. Okazało się, że książka jest tylko i wyłącznie o romansach,balangach i zakochiwaniu się(napisana może trochę w lepszym stylu, bo dodano wątek nieznośnego kota).Następna z serii przygody Bridget Jones... szkoda czasu