Okładka książki Dziewczyna z sąsiedztwa

horror, thriller, dziewczyna, tortury
typ
papier
Mike Draven
7,81 (1548 ocen i 341 opinii)

Opis książki

Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów – oraz w końcu całą okolicę. Jedynie jeden, zatroskany chłopiec stanie niepewnie, pomiędzy Meg i Susan a ich okrutną, bolesną śmiercią. [opis wydawcy]

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
teri | 2013-11-13
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 listopada 2013

Prawdziwy horror!!!Okrutna historia,wstretna,nieludzka,wstrzasajaca i oburzajaca.Poprostu brak slow...Czytajac ja,brnelam,jak przez bagno.Ksiazka,ktorej napewno nie zapomne ale tez,nie wroce juz nigdy do niej.Tanta sofferenza per nessun motivo,disumano.....

Sargento_Garcia | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

- przeczytałem umieszczone na tym portalu recenzje innych czytelników na temat tej książki.

- przeczytałem słowa Stephena Kinga umieszczone na okładce: „Absolutnie szokująca… Nie jest jedynie obietnicą przerażenia, ale naprawdę w nie wprawia.”

- przeczytałem recenzję Roberta Ziębińskiego (Newsweek Polska): „Jeżeli pragniesz horroru o wilkołakach, wampirach i strzygach, odłóż grzecznie „Dziewczynę z sąsiedztwa” na półkę. Ta powieść to horror, ale Jack Ketchum nie straszy nas wymyślnymi demonami. Jego potwory spotykamy codziennie w lustrze. To bowiem horror o najbardziej przerażających potworach, jakie chodzą po Ziemi – ludziach. Jest wstrząsająca, okrutna i długo nie pozwala zasnąć. Ani przejrzeć się w lustrze.” umieszczoną na końcu książki.

Mimo to nie byłem przygotowany na to co zawiera sama książka. Jack Ketchum przedstawiam czytelnikowi prawdziwą historię która miała miejsce w latach 50-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Książka zaczyna się niewinnie: mamy grupę nasto...

Agnieszka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

„Dziewczyna z sąsiedztwa” to druga przeczytana przeze mnie książka J.Ketchuma i muszę zgodzić się ze Stephenem Kingiem, który napisał, iż książka jest „absolutnie szokująca… nie jest jedynie obietnicą przerażenia, ale naprawdę w nie wprawia”.
Tak samo, jak przy książce „Jedyne dziecko” tego autora, momentami w trakcie czytania odbierało mi mowę, wprawiało w osłupienie, a na twarzy pojawiał się grymas bólu… Ból odczuwałam niemalże fizycznie, ponieważ eskalacja ogromnej przemocy względem nastoletniej dziewczyny opisanej w tej książce jest przerażająca i doprowadzała mnie do szału.
„Dziewczyna z sąsiedztwa” czy „Jedyne dziecko” to nie są łatwe książki, przede wszystkim dlatego, że tematy w nich poruszane nie są wyłącznie fikcją literacką czy chorą wyobraźnią samego autora. Z tak okrutnym światem spotykamy się często na, co dzień, w świecie rzeczywistym, dlatego historie przedstawiane w książkach J. Ketchuma są nieludzko prawdziwe. Poruszają kwestie moralności, ludzkiego sumienia, empati...

Marzin | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Wstrząsający i brutalny thriller. I choć myślę sobie, ze zdarzało mi się czytac również brutalne książki o psychopatach, to jednak "Dziewczyna z sąsiedztwa" na dłużej zostawi ślad w mojej głowie. Dlaczego??? Bowiem inne thrillery często są tylko fikcją, czasem chorym wymysłem jakiegoś pisarza, a ta książka jest prawdziwa, to zdarzyło sie naprawdę i ta myśl potęguje u czytelnika wręcz wstrząsające odczucia. To co zrobiona tej biednej dziewczynie nie mieści sie w ludzkiej głowie. Skąd w człowieku jest tyle złości i nienawiści???

Isadora | 2012-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Jeszcze do niedawna byłam pewna, że nic nie dorówna ani nic nie wywoła takiej emocjonalnej rozsypki, jaką zafundował mi Jack Ketchum w "Jedynym dziecku".
"Dziewczyna z sąsiedztwa" sprawiła, że moje niezachwiane przekonanie runęło jak domek z kart. Czuję, że jeszcze długo nie będę w stanie pozbierać się po tej lekturze. Od dzisiaj wrażenia, jakie we mnie wzbudziła, są dla mnie synonimem głębokiej traumy.

Lato, 1958 roku.
Dwunastoletni David poznaje o dwa lata starszą Meg Loughlin, która wraz z niepełnosprawną siostrą Susan po śmierci rodziców zamieszkała w domu swojej ciotki Ruth Chandler. Nowy dom bardzo szybko okazuje się nieprzyjaznym miejscem; ciotka oraz jej trzej synowie: Willie, Donny i Woofer odnoszą się do Meg z pogardą i nie szczędzą jej złośliwości. Dziewczynka znosi podłe traktowanie bez słowa skargi, jednak kiedy nękanie przybiera coraz ostrzejsze i bardziej niepokojące formy, Meg reaguje słusznym gniewem. Reakcja nastolatki wyzwala w Ruth niepohamowaną falę wściekłości. Z...

Bożena | 2014-08-31
Przeczytana: sierpień 2014

"Dziewczyna z sąsiedztwa" to historia pełna bólu, przemocy i okrucieństwa. To wstrząsający obraz przemocy w rodzinie zastępczej, braku pomocy i reakcji ze strony sąsiadów a nawet policji. Tej dziewczynie stworzono piekło na ziemi. A najgorsze jest to, że ta historia wydarzyła się na prawdę.
Bardzo polecam!!! niech ta historia będzie przestrogą przed przymykaniem oczu na krzywdę innych. Milczenie jest przyzwoleniem na przemoc, która najczęściej doprowadza do tragedii.

magda | 2013-01-07

„Są rzeczy, o których wiesz, że prędzej umrzesz, niż o nich komukolwiek powiesz.
Rzeczy, o których wiesz, że lepiej byłoby umrzeć niż je zobaczyć.
Ja je widziałem."

Cała historia rozpoczyna się latem 1958 roku. Od tamtej pory nic w życiu dwunastoletniego Davida nie było już takie samo…

Chłopiec poznaje dwa lata od siebie starszą Meg. Okazuje się, że dziewczyna razem ze swoją kaleką siostrą Susan wprowadziła się do położonego w sąsiedztwie domu Chandlerów. Dziewczynki niedawno straciły w tragicznym wypadku obydwoje rodziców, dlatego trafiły pod opiekę swojej dalekiej krewnej Ruth. Początkowo wydaje się, że w tej miłej i cichej okolicy odnajdą potrzebny spokój i poznają nowych przyjaciół, ale niestety nie czują się dobrze w nowym domu. Ruth i jej trzej synowie odnoszą się do nich z pogardą, wyzywają je i poniżają, stosują nawet kary cielesne. Cała złość jest skierowana przede wszystkim w stronę starszej z sióstr - Meg. Początkowo dziewczynka stara się znosić okrutne traktowanie z...

Fenomenalna książka! Mówię to z czystym sumieniem.

Styl autora mnie zachwycił. Pisze prosto, ale daje nam dużą dawkę emocji. Ketchum buduje również duże napięcie.

Książka jest brutalna, choć autor twierdzi, że z najgorszych scen zrezygnował. Pozostałe sceny, jaki umieścił autor na kartach książki wstrząsałby mną, przerażały, mocno mną wstrząsały. To nadało duży realizm powieści. Zresztą autor oparł się na prawdziwych faktach.

Główna postać, która jest narratorem idealnie odbija odbija zachowanie ludzi, którzy znaleźli by się w podobnej sytuacji. Jesteśmy obojętni, boi się sprzeciwić, gryzą nas wyrzuty sumienia, ale i tak pozostajemy obojętni. Czasem budzimy się z tego letargu w ostatniej chwili, w chwili gdzie często jest już za późno.

Jack Ketchum idealnie ukazał banalność zła, pokazuje ukryte lęki ludzkości.

Książka dla fanów horrorów, thrillerów, czytelników o mocnych nerwach. Ale jak dla mnie każdy kiedyś powinien zapoznać się z tą historią.

Monika | 2011-06-01
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 czerwca 2011

KOSZMARNA HISTORIA!!!

Nie mogę uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę.

Nie polecam delikatnym wrażliwcom. Nie polecam nawet tym średnio wrażliwym.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto