Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
horror, thriller, dziewczyna, tortury
Mike Draven

Inne wydania

Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów – oraz w końcu całą okolicę. Jedynie jeden, zatroskany chłopiec stanie niepewnie, pomiędzy Meg i Susan a ich okrutną, bolesną śmiercią. [opis wydawcy]

• Moja walka. Księga 4

Cztery rzęsy nietoperza
Hanna Kowalewska

8,2 (5 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,1 (21 ocen i opinii)

W cieniu prawa
Remigiusz Mróz

6,56 (41 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Paco | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Cóż powiedzieć mam. Gwiazd brak. Wymowne.
Ozwać się, że słaba, nie mogę. Bo słaba nie jest.
Na dziesiątkę też mogłaby hipotetycznie zasługiwać.
Literacko jest po prostu przyzwoita. Merytorycznie nie do ogarnięcia.
Procesor pod czaszką nie wyrabia.
Bo to książka o nienawiści. Zatęchłej, szatańskiej nienawiści.
Książka, przy której King, wydaje się baraszkującym w piaskownicy grzdylem. Lecz nie porównuję. Bo tematu tego, porównywać nie można. To temat nie kwalifikujący się, by napisać o nim książkę. Dlatego uważam, że nie powinna NIGDY powstać. To, co jest tu opisane, konweniuje do analizy przez psychiatrów behawioralnych. Ludzi obeznanych i naukowo przygotowanych. Mogących w sposób scjentystyczny, wytłumaczyć sobie metodykę tych zwierząt. My takich mechanizmów nie znamy. I nie możemy się obronić. Młodzi ludzie po lekturze mogą chodzić po ścianach. Starsi wyć do księżyca.
A Ketchum zbiera dywidendy.
To nie jest w porządku. W tej książce nic nie jest w porządku.

teri | 2013-11-13
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Prawdziwy horror!!!Okrutna historia,wstretna,nieludzka,wstrzasajaca i oburzajaca.Poprostu brak slow...Czytajac ja,brnelam,jak przez bagno.Ksiazka,ktorej napewno nie zapomne ale tez,nie wroce juz nigdy do niej.Tanta sofferenza per nessun motivo,disumano.....

Sargento_Garcia | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

- przeczytałem umieszczone na tym portalu recenzje innych czytelników na temat tej książki.

- przeczytałem słowa Stephena Kinga umieszczone na okładce: „Absolutnie szokująca… Nie jest jedynie obietnicą przerażenia, ale naprawdę w nie wprawia.”

- przeczytałem recenzję Roberta Ziębińskiego (Newsweek Polska): „Jeżeli pragniesz horroru o wilkołakach, wampirach i strzygach, odłóż grzecznie „Dziewczynę z sąsiedztwa” na półkę. Ta powieść to horror, ale Jack Ketchum nie straszy nas wymyślnymi demonami. Jego potwory spotykamy codziennie w lustrze. To bowiem horror o najbardziej przerażających potworach, jakie chodzą po Ziemi – ludziach. Jest wstrząsająca, okrutna i długo nie pozwala zasnąć. Ani przejrzeć się w lustrze.” umieszczoną na końcu książki.

Mimo to nie byłem przygotowany na to co zawiera sama książka. Jack Ketchum przedstawiam czytelnikowi prawdziwą historię która miała miejsce w latach 50-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Książka zaczyna się niewinnie: mamy grupę...

Karol | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

Sapkowski napisał kiedyś "To nie demony, nie diabły... Gorzej. To ludzie.". Po tej lektorze ciężko się z nim nie zgodzić. Wielu pisarzy podchodząc do pisania horroru skupia się na jakiś potworach, paranormalnych wątkach, tymczasem Ketchum skupił się na ludziach i wyszło mu naprawdę rewelacyjnie. Jest to jedna z niewielu książek które przeczytałem na raz, czyta się bardzo szybko pomimo że wcale nie ma tak mało kartek, historia wciąga od samego początku i trzyma do samego końca. Świetny pomysł z podzieleniem narracji między chłopca, a mężczyznę opowiadającego tę historię lata później, nadaje to historii bardzo osobisty wyraz. Świetna książka, na pewno zapoznam się bliżej z innymi dziełami autorstwa Ketchuma.

Warto jeszcze wspomnieć o wstępie - już drugi raz spotykam się z tym że pisząc wprowadzenie King praktycznie streszcza całą książkę i psuje czytelnikowi radość z czytania. Tym razem na szczęście zostałem o tym ostrzeżony przez znajomego i uniknąłem spoilerów.

Recenzja zamieszczona także na moim blogu: http://nieterazwlasnieczytam.blogspot.com/2015/02/dziewczyna-z-sasiedztwa-jack-ketchum.html

"Absolutnie szokująca... Nie jest jedynie obietnicą przerażenia, ale naprawdę w nie wprawia". Stephen King tak podsumował tę książkę.

„Dziewczyna z sąsiedztwa” to druga przeczytana przeze mnie powieść Jacka Ketchuma i w pełni zgadzam się ze S. Kingiem, książka nie tylko szokuje, ale autentycznie przeraża i zdumiewa swoją treścią.
Początek łagodny i spokojny, nic nie zapowiadało, że w dalszej części książka wywoła na mojej twarzy grymas bólu, bo ból odczuwałam niemalże fizycznie. Eskalacja ogromnej przemocy względem nastoletniej dziewczyny opisanej w tej książce była przerażająca i doprowadzała mnie do szaleństwa.

„Dziewczyna z sąsiedztwa” czy „Jedyne dziecko” to nie są łatwe i przyjemne w odbiorze książki, przede wszystkim dlatego, że tematy w nich poruszane nie są wyłącznie fikcją literacką, czy chorą wyobraźnią samego autora. Z tak okrutnym...

Marzin | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Wstrząsający i brutalny thriller. I choć myślę sobie, ze zdarzało mi się czytac również brutalne książki o psychopatach, to jednak "Dziewczyna z sąsiedztwa" na dłużej zostawi ślad w mojej głowie. Dlaczego??? Bowiem inne thrillery często są tylko fikcją, czasem chorym wymysłem jakiegoś pisarza, a ta książka jest prawdziwa, to zdarzyło sie naprawdę i ta myśl potęguje u czytelnika wręcz wstrząsające odczucia. To co zrobiona tej biednej dziewczynie nie mieści sie w ludzkiej głowie. Skąd w człowieku jest tyle złości i nienawiści???

Isadora | 2012-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Jeszcze do niedawna byłam pewna, że nic nie dorówna ani nic nie wywoła takiej emocjonalnej rozsypki, jaką zafundował mi Jack Ketchum w "Jedynym dziecku".
"Dziewczyna z sąsiedztwa" sprawiła, że moje niezachwiane przekonanie runęło jak domek z kart. Czuję, że jeszcze długo nie będę w stanie pozbierać się po tej lekturze. Od dzisiaj wrażenia, jakie we mnie wzbudziła, są dla mnie synonimem głębokiej traumy.

Lato, 1958 roku.
Dwunastoletni David poznaje o dwa lata starszą Meg Loughlin, która wraz z niepełnosprawną siostrą Susan po śmierci rodziców zamieszkała w domu swojej ciotki Ruth Chandler. Nowy dom bardzo szybko okazuje się nieprzyjaznym miejscem; ciotka oraz jej trzej synowie: Willie, Donny i Woofer odnoszą się do Meg z pogardą i nie szczędzą jej złośliwości. Dziewczynka znosi podłe traktowanie bez słowa skargi, jednak kiedy nękanie przybiera coraz ostrzejsze i bardziej niepokojące formy, Meg reaguje słusznym gniewem. Reakcja nastolatki wyzwala w Ruth niepohamowaną falę...

Monika | 2011-06-01
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 czerwca 2011

KOSZMARNA HISTORIA!!!

Nie mogę uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę.

Nie polecam delikatnym wrażliwcom. Nie polecam nawet tym średnio wrażliwym.

Bożena | 2014-08-31
Przeczytana: sierpień 2014

"Dziewczyna z sąsiedztwa" to historia pełna bólu, przemocy i okrucieństwa. To wstrząsający obraz przemocy w rodzinie zastępczej, braku pomocy i reakcji ze strony sąsiadów a nawet policji. Tej dziewczynie stworzono piekło na ziemi. A najgorsze jest to, że ta historia wydarzyła się na prawdę.
Bardzo polecam!!! niech ta historia będzie przestrogą przed przymykaniem oczu na krzywdę innych. Milczenie jest przyzwoleniem na przemoc, która najczęściej doprowadza do tragedii.

Ewelina229 | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Bardzo długo wahałam się czy kupić "Dziewczynę z sąsiedztwa", po przeczytaniu wielu recenzji domyślałam się, że to nie jest zwykły thriller, zadawałam sobie pytanie czy podołam.. odważyłam się, zamówiłam ale nie usiadłam do niej tak od zaraz, przekładałam, odkładałam aż w końcu nadszedł dzień, gdzie postanowiłam stawić jej czoła. Pierwszego dnia dałam radę przeczytać tylko połowę, kiedy zaczęłam dosłownie ryczeć jak bóbr stwierdziłam, że czas przerwać, ochłonąć, zaczerpnąć powietrza i odpocząć,ale wtedy nie wiedziałam jeszcze, że najgorsze przede mną, nie zdawałam sobie sprawy, że może być jeszcze gorzej. Książka jest przerażająca, dostała ode mnie 10 punktów nie za to jaka jest cudowna, bo jeśli chodzi o samą treść powinna dostać 0, bo takiej historii nie można nagradzać 10 gwiazdkami (tym bardziej zważając na fakt, że jest to historia oparta na faktach), te punkty są dla autora za sposób w jaki wszystko przedstawił. Nie mogę przestać o niej myśleć, poszukałam nawet informacji o...

Uwielbiam słuchać ludzi – wywiad z Jakubem Ćwiekiem

Z Jakubem Ćwiekiem spotkałam się w poznańskim Empiku w minioną środę. Podczas spotkania opowiadał, w sposób niezwykle malowniczy, dlaczego Kędzior tak pięknie przeklina, jakie książki o Chłopcach planuje jeszcze napisać, co to są Stany POPświadomości i dlaczego Stephen King nie wziął jego kurtki. Zapraszam do lektury!

Na półkach