Lubimyczytać.pl to:

horror, thriller, dziewczyna, tortury
typ
papier
Mike Draven
7.8 (1341 ocen i 290 opinii)

Opis książki

Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów – oraz w końcu całą okolicę. Jedynie jeden, zatroskany chłopiec stanie niepewnie, pomiędzy Meg i Susan a ich okrutną, bolesną śmiercią. [opis wydawcy]

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
teri | 2013-11-13
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 listopada 2013

Prawdziwy horror!!!Okrutna historia,wstretna,nieludzka,wstrzasajaca i oburzajaca.Poprostu brak slow...Czytajac ja,brnelam,jak przez bagno.Ksiazka,ktorej napewno nie zapomne ale tez,nie wroce juz nigdy do niej.Tanta sofferenza per nessun motivo,disumano.....

Sargento_Garcia | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

- przeczytałem umieszczone na tym portalu recenzje innych czytelników na temat tej książki.

- przeczytałem słowa Stephena Kinga umieszczone na okładce: „Absolutnie szokująca… Nie jest jedynie obietnicą przerażenia, ale naprawdę w nie wprawia.”

- przeczytałem recenzję Roberta Ziębińskiego (Newsweek Polska): „Jeżeli pragniesz horroru o wilkołakach, wampirach i strzygach, odłóż grzecznie „Dziewczynę z sąsiedztwa” na półkę. Ta powieść to horror, ale Jack Ketchum nie straszy nas wymyślnymi demonami. Jego potwory spotykamy codziennie w lustrze. To bowiem horror o najbardziej przerażających potworach, jakie chodzą po Ziemi – ludziach. Jest wstrząsająca, okrutna i długo nie pozwala zasnąć. Ani przejrzeć się w lustrze.” umieszczoną na końcu książki.

Mimo to nie byłem przygotowany na to co zawiera sama książka. Jack Ketchum przedstawiam czytelnikowi prawdziwą historię która miała miejsce w latach 50-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Książka zaczyna się niewinnie: mamy grupę nasto...

Agnieszka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

„Dziewczyna z sąsiedztwa” to druga przeczytana przeze mnie książka J.Ketchuma i muszę zgodzić się ze Stephenem Kingiem, który napisał, iż książka jest „absolutnie szokująca… nie jest jedynie obietnicą przerażenia, ale naprawdę w nie wprawia”.
Tak samo, jak przy książce „Jedyne dziecko” tego autora, momentami w trakcie czytania odbierało mi mowę, wprawiało w osłupienie, a na twarzy pojawiał się grymas bólu… Ból odczuwałam niemalże fizycznie, ponieważ eskalacja ogromnej przemocy względem nastoletniej dziewczyny opisanej w tej książce jest przerażająca i doprowadzała mnie do szału.
„Dziewczyna z sąsiedztwa” czy „Jedyne dziecko” to nie są łatwe książki, przede wszystkim dlatego, że tematy w nich poruszane nie są wyłącznie fikcją literacką czy chorą wyobraźnią samego autora. Z tak okrutnym światem spotykamy się często na, co dzień, w świecie rzeczywistym, dlatego historie przedstawiane w książkach J. Ketchuma są nieludzko prawdziwe. Poruszają kwestie moralności, ludzkiego sumienia, empati...

Isadora | 2012-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Jeszcze do niedawna byłam pewna, że nic nie dorówna ani nic nie wywoła takiej emocjonalnej rozsypki, jaką zafundował mi Jack Ketchum w "Jedynym dziecku".
"Dziewczyna z sąsiedztwa" sprawiła, że moje niezachwiane przekonanie runęło jak domek z kart. Czuję, że jeszcze długo nie będę w stanie pozbierać się po tej lekturze. Od dzisiaj wrażenia, jakie we mnie wzbudziła, są dla mnie synonimem głębokiej traumy.

Lato, 1958 roku.
Dwunastoletni David poznaje o dwa lata starszą Meg Loughlin, która wraz z niepełnosprawną siostrą Susan po śmierci rodziców zamieszkała w domu swojej ciotki Ruth Chandler. Nowy dom bardzo szybko okazuje się nieprzyjaznym miejscem; ciotka oraz jej trzej synowie: Willie, Donny i Woofer odnoszą się do Meg z pogardą i nie szczędzą jej złośliwości. Dziewczynka znosi podłe traktowanie bez słowa skargi, jednak kiedy nękanie przybiera coraz ostrzejsze i bardziej niepokojące formy, Meg reaguje słusznym gniewem. Reakcja nastolatki wyzwala w Ruth niepohamowaną falę wściekłości. Z...

Marzin | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Wstrząsający i brutalny thriller. I choć myślę sobie, ze zdarzało mi się czytac również brutalne książki o psychopatach, to jednak "Dziewczyna z sąsiedztwa" na dłużej zostawi ślad w mojej głowie. Dlaczego??? Bowiem inne thrillery często są tylko fikcją, czasem chorym wymysłem jakiegoś pisarza, a ta książka jest prawdziwa, to zdarzyło sie naprawdę i ta myśl potęguje u czytelnika wręcz wstrząsające odczucia. To co zrobiona tej biednej dziewczynie nie mieści sie w ludzkiej głowie. Skąd w człowieku jest tyle złości i nienawiści???

Nie oceniłam. Bo jak mam ocenić ludzką krzywdę. Jak mam ocenić zło wyrządzane drugiemu człowiekowi.
"Dziewczyna z sąsiedztwa" była pierwszą książką tego autora jaką przeczytałam. Czytałam ją jakiś czas temu ale jeszcze dziś wzbudza we mnie silne emocje. Ogromne pokłady żalu, smutku i złości. To co zrobiono
tej dziewczynie nie mieści się w głowie. Jak można? Dlaczego?
Książka napisana na faktach, może to też spotęgowało moje odczucia wobec tej pozycji. Może dlatego tak przeżyłam tą historie. Historie napisaną przez życie. Historie pełną bólu, zła i nienawiści.
Czy polecam. Nie wiem. Zadecydujcie sami czy chcecie ją przeczytać.

Monika | 2011-06-01
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 czerwca 2011

KOSZMARNA HISTORIA!!!

Nie mogę uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę.

Nie polecam delikatnym wrażliwcom. Nie polecam nawet tym średnio wrażliwym.

Ag2S | 2012-03-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 22 marca 2012

Brutalna i niewiarygodnie smutna historia, pełna bezsensownego i niezrozumiałego okrucieństwa, które wylewa się z każdej strony. Narratorem powieści jest chłopiec biorący udział w tej całej makabrze. Jest on chyba jedyną pozytywną postacią w książce, jednak brak działania z jego strony nie pozwala na obdarzenie go sympatią.
Czytając, ciężko było mi uwierzyć, że coś takiego mogłoby kiedykolwiek się wydarzyć. Sądziłam, że autor ma chorą wyobraźnię i mocno przesadził z ilością tortur.
Byłam ogromnie zszokowana, kiedy dowiedziałam się, że to historia oparta na faktach.
Książka wstrząsa i naprawdę porusza do głębi.

magda | 2013-01-07

„Są rzeczy, o których wiesz, że prędzej umrzesz, niż o nich komukolwiek powiesz.
Rzeczy, o których wiesz, że lepiej byłoby umrzeć niż je zobaczyć.
Ja je widziałem."

Cała historia rozpoczyna się latem 1958 roku. Od tamtej pory nic w życiu dwunastoletniego Davida nie było już takie samo…

Chłopiec poznaje dwa lata od siebie starszą Meg. Okazuje się, że dziewczyna razem ze swoją kaleką siostrą Susan wprowadziła się do położonego w sąsiedztwie domu Chandlerów. Dziewczynki niedawno straciły w tragicznym wypadku obydwoje rodziców, dlatego trafiły pod opiekę swojej dalekiej krewnej Ruth. Początkowo wydaje się, że w tej miłej i cichej okolicy odnajdą potrzebny spokój i poznają nowych przyjaciół, ale niestety nie czują się dobrze w nowym domu. Ruth i jej trzej synowie odnoszą się do nich z pogardą, wyzywają je i poniżają, stosują nawet kary cielesne. Cała złość jest skierowana przede wszystkim w stronę starszej z sióstr- Meg. Początkowo dziewczynka stara się znosić okrutne traktowanie ze spok...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto