Kolekcjoner oczu

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Cykl: Kolekcjoner oczu (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
Der Augensammler
Łukasz

Najpierw zabija matkę, następnie ukrywa dziecko i daje ojcu 45 godzin na jego znalezienie. Po tym terminie dziecko ma zginąć. Taka jest metoda działania przestępcy. Po wyznaczonym czasie dziecko umiera w swojej kryjówce. Ale na tym groza się nie kończy: w znalezionych zwłokach za każdym razem policja stwierdza brak lewego oka. Kolekcjoner oczu nie pozostawia po sobie żadnych przydatnych dla...

Kolekcjoner oczu nie pozostawia po sobie żadnych przydatnych dla śledztwa śladów. Ale pewnego dnia zgłasza się tajemniczy świadek: Alina Gregoriev, niewidoma psychoterapeutka, która przez dotyk potrafi wejrzeć w przeszłość swoich pacjentów. Kobieta jest niemal pewna, że jej pacjent jest właśnie poszukiwanym mordercą.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,4,175,kolekcjoner-oczu.html

źródło okładki: http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?...»

Kiwi_Agnik | 2015-09-01
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

"Zapewne kiedy Bóg dał ludziom świadomość śmiertelności, myślał, że tworzy raj na ziemi"

Niebanalny i porywający thriller, który czytałam z wypiekami na twarzy.
Wartka akcja nawet na moment nie zwalniająca tempa, nieprzewidywalna fabuła, która stale "podsyca" chęć czytania. Bardzo pozytywny główny bohater, który prawie od początku zjednał sobie moją sympatię. A na koniec bardzo ciekawe zakończenie.

Ta książka nie pozwala się nudzić, a pomysłowość autora nie ma granic.

Polecam bezapelacyjnie!

Marzin | 2014-03-18
Przeczytana: 16 marca 2014

Rewelacyjny thriller psychologiczny. Stopniowo nabiera tempa, by pod sam koniec galopować na całego. Czytając miałam wrażenie jak gdybym juz oglądała fim z podobnną akcją i podobnym całkowicie zaskakującym zakończeniem. Sebastiana Fitzeka dopisuję do moich ulubionych pisarzy. Polecam.

SeVIIen | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

„Nie wiem jak natrafiliście na tę opowieść, wiem tylko, że nie była przeznaczona dla was. Protokół grozy nie powinien nikomu wpaść w ręce. Nawet waszym największym wrogom.”

W powyższym cytacie jest ziarno prawdy… Kolejna powieść Pana Fitzka, jaką przyszło mi właśnie zakończyć, to fatyczny protokół grozy. Autor potrafi budować napięcie jak nikt inny. I wciągnąć czytelnika do świata, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje…

Morderca… Najpierw zabija matkę i porywa dziecko, a potem daje ojcu dokładnie 45 godzin i 7 minut na jego odnalezienie. Po upływie tego czasu zabija dziecko i usuwa mu lewe oko... Tak działa Kolekcjoner oczu. Kiedy zostaje znaleziona kolejna ofiara i zostają porwane bliźnięta, policja rozpoczyna poszukiwania. Wszelkie ślady prowadzą do dziennikarza Aleksandra Zorbacha, byłego policjanta, który na własną rękę również próbuje rozwiązać sprawę. Pomaga mu w tym niewidoma kobieta, Alina, która posiada nadprzyrodzone zdolności - przez dotyk potrafi wejrzeć w...

Nina | 2016-04-08
Na półkach: Ebook, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Cóż mogę powiedzieć... SUPER! Zaczynam się chyba uzależniać od książek Fitzka :) Wiem, że są brutalne, wiem, że są krwawe i wiem, że mi się to podoba :) Tylko nie wiem dlaczego :) Mam nadzieję, że nadal pozostałam normalnym człowiekiem :) Tym razem też tak było, znowu prawie nieprzespana noc, bo nie dało rady przestać czytać. I osoba sprawcy - no kto by się spodziewał?!
POLECAM!!!

Przebudzona | 2016-08-31
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Ich liebe dich Sebastian Fitzek!!! :D

Ta książka jest PROLOGIEM............plus niezwykłe rozwiniecie....................a "Pasjonat oczu" to niesamowity EPILOG :)

Co najśmieszniejsze i super intrygujące, to ODWRÓCONA konstrukcja powieści, bo zaczyna się od EPILOGU i tak od dosłownie końcowej strony 400 którejś idzie w dół ;) I my podążamy za Alexandrem na tropie "Kolekcjonera oczu" i na samym końcu myślimy sobie "ach więc to tak...i trzeba czekać na ciąg dalszy, ALE i tak już dużooo wiem"

Aaa tu Ci powiem, że..... /koniec i początek opinii przy "Pasjonacie oczu"/

POLECAM!!!

Najpierw zabija matkę,następnie ukrywa małe dziecko i daje jego ojcu 45 godzin na znalezienie. Potem to dziecko ma po tym terminie zginąć. Taka metoda działania jaką podejmuje przestępca. Po wyznaczonym czasie dziecko umiera w kryjówce. A na tym strach, groza się nie kończy w tych znalezionych zwłokach za każdym razem policja odnajduje brak jego lewego oka.
Kolekcjoner oczu jest bardzo niebezpieczny, groźny dla wszystkich trzeba się mieć na baczności przed nim nigdy nie pozostawia po sobie żadnych jakikolwiek przydatnych śladów śledztwa. Któregoś dnia zgłasza się tajemniczy świadek jest nią Alina Gregoriev niewidoma psychoterapeutka, która przez swój dotyk potrafi wniknąć i wejrzeć w przyszłość swoich pacjentów.Kobieta jest bardzo pewna, ma pewność słuszną, że ten jej pacjent jest tym poszukiwanym seryjnym mordercą dzieci.

"Kolekcjoner oczu" to thriller psychologiczny bardzo wniknął we mnie, poruszył moje serce,zaskoczył niemożliwie,,,przeraził mnie, wstrząsnął mną...

emindflow | 2016-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2016

Nie zrobiła na mnie ta książka większego wrażenia, co dla thrillera psychologicznego, za jaki chce uchodzić, najlepszą rekomendacją chyba nie jest.
Autor postawił na formę, która rzeczywiście jest oryginalna i to jedyna cecha, którą wybija się ponad przeciętność. Nie wiem, czy to wina Fitzeka czy tłumacza, ale czytało mi się ciężko, ten język do mnie nie trafił. Całość sprawia wrażenie bardziej opisu snu czy wizji niż realnej opowieści, a to zupełnie nie moja estetyka.
Motyw przewodni tej powieści pojawiał się w literaturze wielokrotnie i do końca nie doczekałem się niczego, co nie byłoby mniej lub bardziej wtórne. Właściwie im dalej tym było słabiej, głównie ze względu na coraz mniej realizmu.
Całkowicie rozczarowało mnie zakończenie, gdzie w formie maila od tytułowego kolekcjonera oczu poznajemy sprawcę oraz motywy i sposób jego działania (baaaardzo naciągane).
Dla mnie to była bardzo przeciętna książka, która poza zniecierpliwieniem, nie wzbudziła żadnych emocji.

Yave | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

FITZEK ZNÓW TO ZROBIŁ!

Ten człowiek to geniusz! Nawet jeśli jakimś cudem trafia mu się delikatna wpadka jak "Terapia", to takie perełki w stylu "Kolekcjonera Oczu" utwierdzają mnie w przekonaniu, że Niemiec to pisarz jedyny w swoim rodzaju i już na stałe znalazł sobie miejsce wśród najlepszych znanych mi autorów.

Kolekcjoner Oczu to posiadacz kozackiego pseudonimu i berliński seryjny morderca. Zabija matkę, porywa i ukrywa dziecko, a potem daje ojcu 45 godzin na poszukiwania. Po tym czasie dzieciak umiera i traci lewe oko. Brzmi całkiem makabrycznie, szczególnie, że jego chora gra wciąż trwa, a śladów zero. Do poszukiwań Kolekcjonera włącza się w końcu reporter śledczy Alexander Zorbach (stając się przy okazji podejrzanym #1), a do pomocy ma niewidomą terapeutkę, która dotykiem potrafi wejrzeć w przeszłość pacjentów (to prawda!) i jest przekonana, że niedawno miała do czynienia z mordercą.

Postaram się nie zachwycać zbytnio i nie używać mocnych słów, ale... TA KSIĄŻKA JEST...

Karliczek | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Kurcze, Sebastian Fitzek to prawdziwy mistrz robienia pomylenia z poplątaniem. Jestem pod dużym wrażeniem sposobu w jaki napisał "Kolekcjonera oczu". Wow.

Książka trzyma w dużym napięciu już od pierwszych stron, całe napięcie potęguje jeszcze odwrócona numeracja rozdziałów oraz odliczanie czasu zakończenia ultimatum.

Czytając nie ma możliwości co by wpaść na właściwy trop kolekcjonera oczu. Momentami miałam wrażenie, że Aleksander Zorbach ma schizofrenię i wszystko mu się przywidziało lub ma omany wzrokowo-słuchowe, zresztą fakt ,że leczył się psychiatrycznie nie wyprowadził mnie z tego błędu.

Btw. Dziękuję Anya, że poleciłaś mi tego "pokręconego" autora :) ja polecam go tym wszystkim którzy go jeszcze nie znają.

kasandra_85 | 2011-08-02
Przeczytana: lipiec 2011