Kolekcjoner oczu

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Cykl: Kolekcjoner oczu (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
Der Augensammler
Łukasz

Najpierw zabija matkę, następnie ukrywa dziecko i daje ojcu 45 godzin na jego znalezienie. Po tym terminie dziecko ma zginąć. Taka jest metoda działania przestępcy. Po wyznaczonym czasie dziecko umiera w swojej kryjówce. Ale na tym groza się nie kończy: w znalezionych zwłokach za każdym razem policja stwierdza brak lewego oka. Kolekcjoner oczu nie pozostawia po sobie żadnych przydatnych dla...

Kolekcjoner oczu nie pozostawia po sobie żadnych przydatnych dla śledztwa śladów. Ale pewnego dnia zgłasza się tajemniczy świadek: Alina Gregoriev, niewidoma psychoterapeutka, która przez dotyk potrafi wejrzeć w przeszłość swoich pacjentów. Kobieta jest niemal pewna, że jej pacjent jest właśnie poszukiwanym mordercą.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,4,175,kolekcjoner-oczu.html

źródło okładki: http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?...»

Opinie czytelników (1964)
Aneta Wiola | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

"Teraz wiecie: opowieść człowieka, któremu łzy jak krople krwi stają w oczach- opowieść człowieka przyciskającego do siebie zwinięty kłębek ludzkiego mięsa, które jeszcze przed kilkoma minutami oddychało, kochało i żyło- ta opowieść, którą właśnie przeczytaliście nie jest książką. Ona jest moim losem. Moim życiem".

Bawi się w najstarszą dziecięcą zabawę świata, w chowanego.
Bawi się tobą, ukrywając twoje dzieci.
Bawi się twoją żoną, zabijając ją wcześniej.
Bawi się czasem, bo daje ci tylko 45 godzin.

Mówią o nim KOLEKCJONER OCZU. Uprowadza dzieci, daje ultimatum, a gdy jest już po wszystkim wydłubuje lewe oko. Dlaczego?
Kim jest bezwzględny morderca, dla którego nie ma szczęśliwych zakończeń?

"....Ponieważ człowiek, który w szczytowym punkcie swoich męczarni musiał zrozumieć, że umieranie się dopiero zaczęło- tym człowiekiem jestem ja."

Alexander Zorbach, były negocjator policyjny obecnie dziennikarz śledczy, na własny rachunek prowadzi śledztwo. Wszystkie tropy prowadzą...

Kiwi_Agnik | 2015-09-01
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

"Zapewne kiedy Bóg dał ludziom świadomość śmiertelności, myślał, że tworzy raj na ziemi"

Niebanalny i porywający thriller, który czytałam z wypiekami na twarzy.
Wartka akcja nawet na moment nie zwalniająca tempa, nieprzewidywalna fabuła, która stale "podsyca" chęć czytania. Bardzo pozytywny główny bohater, który prawie od początku zjednał sobie moją sympatię. A na koniec bardzo ciekawe zakończenie.

Ta książka nie pozwala się nudzić, a pomysłowość autora nie ma granic.

Polecam bezapelacyjnie!

darkangel | 2014-03-18
Przeczytana: 16 marca 2014

Rewelacyjny thriller psychologiczny. Stopniowo nabiera tempa, by pod sam koniec galopować na całego. Czytając miałam wrażenie jak gdybym juz oglądała fim z podobnną akcją i podobnym całkowicie zaskakującym zakończeniem. Sebastiana Fitzeka dopisuję do moich ulubionych pisarzy. Polecam.

SeVIIen | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

„Nie wiem jak natrafiliście na tę opowieść, wiem tylko, że nie była przeznaczona dla was. Protokół grozy nie powinien nikomu wpaść w ręce. Nawet waszym największym wrogom.”

W powyższym cytacie jest ziarno prawdy… Kolejna powieść Pana Fitzka, jaką przyszło mi właśnie zakończyć, to fatyczny protokół grozy. Autor potrafi budować napięcie jak nikt inny. I wciągnąć czytelnika do świata, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje…

Morderca… Najpierw zabija matkę i porywa dziecko, a potem daje ojcu dokładnie 45 godzin i 7 minut na jego odnalezienie. Po upływie tego czasu zabija dziecko i usuwa mu lewe oko... Tak działa Kolekcjoner oczu. Kiedy zostaje znaleziona kolejna ofiara i zostają porwane bliźnięta, policja rozpoczyna poszukiwania. Wszelkie ślady prowadzą do dziennikarza Aleksandra Zorbacha, byłego policjanta, który na własną rękę również próbuje rozwiązać sprawę. Pomaga mu w tym niewidoma kobieta, Alina, która posiada nadprzyrodzone zdolności - przez dotyk potrafi wejrzeć w...

Hana | 2018-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Alexander Zorbach , dziennikarz, negocjator oraz dziwaczka i medium , niewidoma Alina Gregoriew, prowadzą śledztwo w sprawie Kolekcjonera oczu. Policja robi to samo. Również z marnym skutkiem. A kobiety i dzieci umierają. Książka po fitzkowemu wykręcona. Pełna cieni, zagadek i domysłów. Czy mordercą jest osoba do której prowadzą wszystkie ślady? Mało kto w to wierzy, ale fakty mówią same za siebie. Rozwiązanie zaskakujące.Takiego Fitzeka lubię, więc polecam.

Nina | 2016-04-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Cóż mogę powiedzieć... SUPER! Zaczynam się chyba uzależniać od książek Fitzka :) Wiem, że są brutalne, wiem, że są krwawe i wiem, że mi się to podoba :) Tylko nie wiem dlaczego :) Mam nadzieję, że nadal pozostałam normalnym człowiekiem :) Tym razem też tak było, znowu prawie nieprzespana noc, bo nie dało rady przestać czytać. I osoba sprawcy - no kto by się spodziewał?!
POLECAM!!!

Przebudzona | 2016-08-31
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Ich liebe dich Sebastian Fitzek!!! :D

Ta książka jest PROLOGIEM............plus niezwykłe rozwiniecie....................a "Pasjonat oczu" to niesamowity EPILOG :)

Co najśmieszniejsze i super intrygujące, to ODWRÓCONA konstrukcja powieści, bo zaczyna się od EPILOGU i tak od dosłownie końcowej strony 400 którejś idzie w dół ;) I my podążamy za Alexandrem na tropie "Kolekcjonera oczu" i na samym końcu myślimy sobie "ach więc to tak...i trzeba czekać na ciąg dalszy, ALE i tak już dużooo wiem"

Aaa tu Ci powiem, że..... /koniec i początek opinii przy "Pasjonacie oczu"/

POLECAM!!!

Tomek | 2017-11-04

Zachęcony dobrymi opiniami użytkowników portalu kupiłem od razu w pakiecie kilka tytułów autora..no i prawie wszystko gra. Akcja,napięcie, drastyczne sceny, pomysłowość Fitzka w porządku...ale..parę razy się zgubiłem...chyba muszę przeczytać jeszcze raz: )))

książek: 2064

Jest to moja pierwsza książka tego autora, i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Fitzek jak wytrawny kuglarz mąci nam obraz,zasłania oczy, nawet co do postaci pierwszoplanowej Aleksandra nabieramy wątpliwości.W pewnym momencie nie można być już niczego pewnym. Napięcie prowadzone jest po mistrzowsku a zakończenie bardzo zaskakujące.Podsumowując świetny thriller.

Mateusz | 2014-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Świetnie skonstruowany fabularnie, wciągający (o to przede wszystkim chodzi!) thriller, który na moment nie pozwala się nudzić. Bardzo oryginalny pomysł uczynienia z jednej z głównych postaci osoby niewidomej; autor daje nam 'widzącym normalnie' wiele do przemyślenia.
Zakończenie na długo pozostające w głowie... Brawo Panie Fitzek.

zobacz kolejne z 1954