Pustkowia

Desert Places
978-83-76741-01-7
literatura amerykańska
Wiktoria

Życie pisarza Andrew Thomasa płynie dość spokojnie. Do czasu. Dokładniej – do pewnego majowego popołudnia, w którym odnajduje w swej skrzynce list powiadamiający go, że na jego posesji zakopane są zwłoki kobiety. W dodatku jest na nich jego krew, a kobieta zamordowana została za pomocą noża, który zniknął z jego kuchni. Thomas dostał ultimatum – albo zadzwoni pod numer, który znajdzie w...

Thomas dostał ultimatum – albo zadzwoni pod numer, który znajdzie w kieszeni zamordowanej kobiety, albo lokalna policja otrzyma anonimową wskazówkę wplątującą go w morderstwo.
Tak rozpoczyna się wędrówka Andrew do jego osobistego piekła – odkrywa, że jego dręczyciel jest kimś z jego przeszłości…

Tinkerbelle | 2019-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Niestety jakoś nie urzekła mnie ta historia. Wszystko co się działo było takie "drewniane". Główny bohater nie przekonuje do siebie nic a nic.

Krzysztof Górecki | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Niestety wyraźnie czuć, że to debiut. Początek wciąga, później bardzo dobrze się rozkręca niestety od części 3 robi się nużące z powodu przeładowania. Za dużo grzybków w barszczu. Ciekawy, przewrotny thriller zmienia się prawie w slasher. Lepiej czytać "Mroczną materię" lub trylogię o Wajnwud :-)

asia_las | 2017-11-02

Kompletna strata czasu. Nuda i brak wiarygodności. Dwie gwiazdki tylko dlatego, że czytałam jeszcze gorsze książki.

tjank | 2017-10-30
Przeczytana: 02 października 2017

REWELACJA

Musicxd | 2017-10-10
Przeczytana: 29 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

16 Maj. Wieczorem autor dwóch sfilmowanych książek, oraz powieści "Przecież to zbrodnia", która miała zostać niedługo sfilmowana, Andrew Thomas samotnie mieszka w posiadłości nad jeziorem Norman. Obecnie pracuje nad nowym thrillerem "Spiekota", a sprawy wydawnicze załatwia jego managerka, Cynthia Mathis. W skrzynce na listy oprócz koperty z listami od fanów, a w drugiej było ostrzeżenie dotyczące zakopania ciała w jego ogrodzie zaginionej Rity Jones. Andrew ma czas do jutra do 12:00, żeby zadzwonić pod numer z kratki z kieszeni ofiary, inaczej policja z Charlotte dowie się o ciele i miejscu ukrycia narzędzia zbrodni ukrytym w domu pisarza. Andrew odnalazł ciało, wyciągnął z szortów ofiary numer i zadzwonił dwie godziny po powrocie do domu. Wcześniej pomyślał o swoim nieudanym związku z Karen, swojej matce i niewidzianym od 13 lat bracie. Szantażysta karze mu pojechać samolotem, na który bilet otrzyma pocztą, a przyjaciołom powiedzieć, że wraca na Arubę, gdzie rok temu spędził lato....

sylwiahc | 2017-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Uff, cieszę się, że już po wszystkim. Ciężko mi powiedzieć, czy poleciłabym innym tą książkę. Niewątpliwie trzyma w napięciu, to fakt, ale momenty, w których opisane są "przygody" Andy'ego i Orsona w szopie, są, cóż, obrzydliwie. Bardzo nie lubię drastycznych obrazów i opisów w filamch i książkach, dlatego z trudem przebrnęłam przez tego typu momenty w "Pustkowiach". Z ulgą przyjmowałam rozdziały, w których mi tego oszczędzono. I właśnie dzięki takim rozdziałom całość wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Historia trzyma w napięciu, nie jest przewidywalna a my w napięciu śledzimy losy Andy'ego i ściskamy za niego kciuki, niechcący przy tym wbijając sobie paznokcie głęboko w skórę z nadzieją, że nigdy nie spotkamy na swojej drodze Orsona.

magdalena | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Pustkowie. Książka zdecydowanie dla tych, którzy lubią się bać, którzy lubią, gdy książka trzyma w napięciu i sprawia, że dwa razy sprawdza się czy zamknęło się drzwi wejściowe...
Andrew jest pisarzem, poczytnym autorem kryminałów. Ma sporą wyobraźnię, ale na pewno nie był w stanie wyobrazić sobie koszmaru, jaki ma stać się niebawem jego udziałem.
Bardzo brutalna, pełna krwi,ale przy tym wciągająca, trzymająca w napięciu, o idealnym tempie akcji i poczuciu niepewności.
Przeczytałam niemalże jednym tchem.

sinnerinc | 2017-02-17
Przeczytana: 14 lutego 2017

Przyznam, że sięgnąłem do tej książki po Wayward Pines, która zrobiła na mnie duże wrażenie swoją "świeżością". Przeczytałem opis Pustkowii, i zapowiadało się naprawdę nieźle. Blake Crouch chyba ma wiele świetnych pomysłów - tak pomyślałem. Wiedziałem, że to był debiut (a nota bene często ta pierwsza książka jest "najlepsza") - niestety jednak (a może stety, dla autora?) pomiędzy obiema powieściami jest dosyć spora przepaść.

Pustkowia da się czytać "gładko", natomiast szybko przestają wciągąć, ja straciłem zainteresowanie przed trzecią częścią i odłożyłem na jakiś czas (w międzyczacie nawet czytając Dark Matter tego autora). Ostatecznie postanowiłem przemęczyć do końca, ale miałem nadzieję na jakiś "zakręt" w akcji, na coś ciekawego. W mojej głowie potencjalne rozwiązania były dużo ciekawsze, niż to co się działo w książce... może dlatego ostatecznie czuje dosyć duży niedosyt.

Natomiast na bazie doświadczeń uważam, że Blake Crouch rozwija swój warsztat pisarski i udowodnił, że w...

Magdalena | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Dobra, trzymająca w napięciu książka. Sporo mocnych, krwawych i brutalnych scen. Niestety zakończenie lekko mnie rozczarowało.

Midori | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Koszmar goni koszmar, a czyta się doskonale! Jest dobra, bo do bardzo trochę jej jednak brakuje. Jest dużo akcji, nie sposób się nudzić, jednak brakuje mi w niej głębszego rysu psychologicznego postaci. Pisarz uwielbiający makabryczne zbrodnie i jego życie, które się w obraz zbrodniczy zamienia, to ciekawy pomysł, a później jest jeszcze lepiej. Brakuje tylko więzi, motywów, czegoś, co zaprzyjaźnia i pozwala zrozumieć. W każdym razie polecam, makabryczna rozrywka gwarantowana.