Zielona brama

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieść o korsarzu Janie Martenie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Spółdzielcze
8320905117
marynistyka
A--

Opowieść o korsarzu Janie Martenie

benia86 | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Fascynująca. Zero nudy, morska bryza, pasjonujące bitwy morskie i zakończenie, które hm... jest jakie jest- widać "sprawiedliwość" wymierzana w Polsce nie zmieniła się za wiele od XVII wieku ;).
Książkę gorąco polecam nie tylko ze względu na wciągającą fabułę, ale jeśli lubicie Gdańsk jak ja- to jest to fajny sposób spojrzenia na to miasto inaczej- bo oczami XVII- wiecznego korsarza.POLECAM!!!!

Nitager | 2016-06-16

Ostatni tom „Opowieści o korsarzu Janie Martenie”. Tu już odczuwa się nieubłagany upływ czasu. Akcja coraz rzadziej dzieje się na morzu, coraz częściej na lądzie i wyraźnie zwalnia. Zakończenie zapewne nie do końca takie, jakie byśmy chcieli. Ale cóż, tak chciał autor.
Trochę słabsza niż poprzednie części – ale to pewnie wina scenerii.

drobnypijaczek | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Nie najlepsza, z wszystkich powieści o Polskim Korsarzu - ale jednocześnie nie najsłabsza spośród wszystkiego co do tej pory czytałem. Akcja wyraźnie rozwija się wolniej i co to dużo ukrywać z morza przenosi się na ląd. Są pojedynki, miłość i zdrada, ale najwidoczniej autorowi zabrakło pod koniec entuzjazmu i ma się wrażenie, że akcja kuleje a pisarz wyraźnie "pokłócił się z bohaterem i skazuje go na powolną starość i zgrzybienie na lądzie. Brakuje tej powieści dynamiki i radości poprzednich części. Warto się natomiast dowiedzieć jak ostatecznie zakończy się romans Polskiego Awanturnika z Hiszpańską senioritą.

Grzegorz | 2016-09-25
Przeczytana: październik 2014