Zielona brama

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieść o korsarzu Janie Martenie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Spółdzielcze
8320905117
marynistyka
A--

Opowieść o korsarzu Janie Martenie

Roman Dłużniewski | 2016-12-16

To już zakończenie przygód Jana Kuny zwanego Martenem. Czas płynie nieubłaganie. Wszyscy się starzeją, akcja właściwie dzieje się na lądzie. Smutny koniec, ale takie jest życie. Tylko ta sprawiedliwość ciągle jakaś nie taka..

benia86 | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Fascynująca. Zero nudy, morska bryza, pasjonujące bitwy morskie i zakończenie, które hm... jest jakie jest- widać "sprawiedliwość" wymierzana w Polsce nie zmieniła się za wiele od XVII wieku ;).
Książkę gorąco polecam nie tylko ze względu na wciągającą fabułę, ale jeśli lubicie Gdańsk jak ja- to jest to fajny sposób spojrzenia na to miasto inaczej- bo oczami XVII- wiecznego korsarza.POLECAM!!!!

Nitager | 2016-06-16

Ostatni tom „Opowieści o korsarzu Janie Martenie”. Tu już odczuwa się nieubłagany upływ czasu. Akcja coraz rzadziej dzieje się na morzu, coraz częściej na lądzie i wyraźnie zwalnia. Zakończenie zapewne nie do końca takie, jakie byśmy chcieli. Ale cóż, tak chciał autor.
Trochę słabsza niż poprzednie części – ale to pewnie wina scenerii.

drobnypijaczek | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Nie najlepsza, z wszystkich powieści o Polskim Korsarzu - ale jednocześnie nie najsłabsza spośród wszystkiego co do tej pory czytałem. Akcja wyraźnie rozwija się wolniej i co to dużo ukrywać z morza przenosi się na ląd. Są pojedynki, miłość i zdrada, ale najwidoczniej autorowi zabrakło pod koniec entuzjazmu i ma się wrażenie, że akcja kuleje a pisarz wyraźnie "pokłócił się z bohaterem i skazuje go na powolną starość i zgrzybienie na lądzie. Brakuje tej powieści dynamiki i radości poprzednich części. Warto się natomiast dowiedzieć jak ostatecznie zakończy się romans Polskiego Awanturnika z Hiszpańską senioritą.

pawel100g | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017