Grzeszna miłość

Tłumaczenie: Konrad Krajewski
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Waltz Into Darkness
Sławek

W tej budzącej grozę historii Cornell Woolrich opowiada o trzydziestosiedmioletnim Louisie Durandzie, którego narzeczona zmarła piętnaście lat wcześniej. Teraz Louis postanawia jeszcze raz się zakochać i poślubić Julię Russell, kobietę, którą zna tylko z korespondencji. Kiedy ona w dzień ich ślubu przybywa do miasta, okazuje się, że jest młodsza i piękniejsza, niż się spodziewał... I znacznie bardziej niebezpieczna. Louis wkrótce zdaje sobie sprawę, że Julia nie jest tą osobą, za którą się podaje...

almos | 2012-10-24
Przeczytana: 2012 rok

Trafiłem na tą książkę zupełnie przypadkowo, wydana jako kryminał, ale jest to raczej psychologiczna opowieść o miłości, o toksycznej miłości która niszczy życie człowieka. Intryga kryminalna jest tu wątła, bo od razu wiadomo kto zabił, ale nie o to chodzi, fascynujące jest tam obserwowanie, jak szaleńcze uczucie deformuje osobowość głownego bohatera. Napisane jest to bardzo dobrze, w stylu kryminału psychologicznego Patricii Highsmith, myślę, że Woolrich był dla niej w jakimś stopniu pierwowzorem. Tylko zakończenie jest słabe, ale poza tym rzecz bardzo fajna.

Emilia | 2014-03-12
Przeczytana: 2001 rok

Romans

Martinezzz | 2016-06-08
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, Klasyka
Przeczytana: 26 marca 2014

Książka Woolricha Cornella to poruszająca opowieść o tym, jak dalece ślepa i destrukcyjna potrafi być miłość. Jest to fascynujące studium psychologiczne powolnego upadku duszy człowieka, który dla uczucia gotów jest poświęcić wszystko, każdą najmniejszą cząstkę siebie i swego jestestwa a nawet wartości, w które wierzył i które wcześniej były dla niego wyznacznikiem człowieczeństwa.

Misia20121996 | 2015-12-30

Zdecydowanie ekscentryczny romans.
Całokształt daję na plus, ale niestety koniec książki mnie zawiódł.

maszynistaGrot | 2015-11-16

Szaleni kochankowie. Jedna z najbardziej oryginalnych afer miłosnych jakie czytałem.

Sławek | 2010-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa ale do momentu zabicia detektywa,od tego momentu wszystko bezsensu a nie wspomnę już o końcówce.Fatalny

książek: 1920
Vinga | 2016-11-21