Powrót do Edenu

1991-01-01
83-85373-02-0
Ewa Górczyńska
romans zemsta

Moje kolejne spotkanie z książkową wersją tego niezwykle popularnego lata temu serialu australijskiego. Przyjemne czytadło dość wiernie oddające scenariusz filmowy (pytanie: co było pierwsze: film czy książka).

Serial leciał w tv gdy byłam małym dzieckiem, pamiętam tylko scenę z krokodylem, po czym mama wygoniła mnie z pokoju :) Zresztą zapewnie mamie bardziej chodziło o sceny sexu, których, teraz już wiem, tu nie brakuje.
Warto książkę przeczytać, choć jeśli chodzi o podobną literaturę i słynne ekranizacje, to czytałam lepsze książki. Ot, choćby nawet "Ptaki ciernistych krzewów" czy "Przeminęło z wiatrem".
Ale ciekawi mnie, co było dalej, więc po drugą część pewnie też niebawem sięgnę.

Miłość, zdrada, zemsta... Tematy znane i wielokrotnie opisane - tym razem akcja rozgrywa się w Australii. Będąc w siódmej klasie oglądałam ten serial wspólnie z rodzicami i siostrą. Po tak wielu latach przeczytałam książkę i ze zdziwieniem stwierdzam, że wszystko pamiętam.

2028

Romansidło niskich lotów. Można przeczytać jedynie jako sentymentalny powrót do lat 80.

kiedyś oglądałam film, nawet nie wiedziałam o istnieniu ksiązki, dopiero koleżanka mi ją dała kiedy skończyłam poprzednią książke inie miałam co czytać,ogólnie bardzo ciekawa książka warta przeczytania

Kiedyś kupiłam tę książkę przypadkowo w antykwariacie. Znałam już wcześniej serial nakręcony na jej podstawie. Niestety, ksiązka mnie nie zachwyciła. Można przeczytać albo zupełnie sobie odpuścić.

Jeżeli ktoś w latach osiemdziesiątych oglądał serial,pt. " Powrót do edenu ", to ta pozycja bardzo łatwo przeniesie nas w tamte klimaty. Jeżeli młodsze pokolenie nie oglądało - to nic straconego - ponieważ książka jest bardziej wciągająca niż serial. Książka lekka, jak każde romansidło, ale oderwać się od niej niełatwo.

• Przeczytane dawno temu
  • 📖 obyczajowa i romans