Rozwód niedoskonały

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niedoskonała miłość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
83-88790-06-4
Alicja

Inne wydania

"Rozwód niedoskonały" jest kontynuacją losów bohaterki powieści "Małżeństwo niedoskonałe" oraz jej patologicznej rodziny. Bohaterka po rozwodzie z mężem usiłuje dojść do siebie i zacząć nowe życie, ale przeszkodzi jej w tym wybuch wojny. Spojrzenie na II wojnę jest w utworze Nepomuckiej bardzo ciekawe. Okazuje się, że wojna, która była tragedią dla narodu, dla ludzi z marginesu społecznego, paradoksalnie, stała się życiową szansą. Zajęcia takie jak szmugiel żywności, szabrowanie opuszczonych.

PABLOPAN | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Druga część "cyklu niedoskonałości" wciąga równie mocno jak poprzednia. Cenię Krystynę Nepomucką za jej lekki, dobry styl i za doskonałe poczucie, często czarnego, humoru wylewające się z kart jej książek. "Rozwód niedoskonały" podobał mi się też ze względu na sposób przedstawienia II Wojny Światowej, która jak się okazuje dla pewnych ludzi była przepustką do dobrobytu. Autorka jest świetną obserwatorką rzeczywistości i dzięki jej książkom można przyjrzeć się życiu w Polsce w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Zdecydowanie polecam!

Villiana | 2014-10-12
Przeczytana: 31 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część serii "Małżeństwo niedoskonałe". Główna bohaterka dorasta,
rozpoczyna się II wojna światowa, robi porządek ze swoim życiem,
z nieudanym małżeństwem i swoimi uczuciami. Zbiera się na odwagę aby mimo wszystko i wbrew wszystkim realizować swoje marzenia. Ta część książki była naprawdę inspirująca. Bardzo podobało mi się, że główna bohaterka z naiwnej dziewczyny zmienia się w osobę, która w końcu dostrzega tak wiele rzeczy, które nie powinny mieć miejsca w jej życiu i nie powinny być przez nią tolerowane.

annaroza | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

-To świetna książka, bardzo zabawna. Nie wiedziałam, że mamy u nas książki tej autorki. - Powiedziała kasjerka w Biedronce, kasując pozycję, którą wygrzebałam w koszu z wyprzedażą. Po takiej zachęcie od razu zabrałam się za czytanie. Po kilku stronach stwierdziłam, że to nie moja bajka i książka wylądowała w samochodowym schowku. Sięgałam po nią, gdy na kogoś czekałam. Czasem przeczytałam kilka zdań, czasem pół strony a czasem więcej. Aż w pewnym momencie zaczęło się robić ciekawie. Przyniosłam ją do domu i skończyłam w kilka godzin. Było ciekawie i zabawnie, ale i smutno i strasznie. Po prostu interesująca książka o życiu w trudnych czasach.

gwiazdka | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 08 lutego 2013

Dalsze losy bohaterki Miłości niedoskonałej. Po rozstaniu z Busiem życie dziewczyny toczy się dalej. Co prawda ciągle tęskni za mężem- teraz już prawie eks, ale trzeba jakoś istnieć. Bohaterka, początkowo naiwna, ze graniczy to prawie z głupotą, zaczyna powoli dorastać i dojrzewać. Tymczasem wybucha wojna. Książka dobra, chociaż tradycyjnie, o pierwszej części mam lepszą opinię niż o kolejnej.

Kelaris | 2014-07-22

Humor przeplatany ze smutkiem daje obraz książki wciągającej i nietuzinkowej. W tej części poznajemy dalsze losy naszej bezimiennej bohaterki, patrzymy na wojnę i sytuację w Polsce jej oczyma. Podejście do podziemia, wstawki o samych żołnierzach walczących po przeciwnej stronie, dla których również wojna przyjemnością nie była, nadają historii nowego wymiaru. Bardzo podoba mi się styl, jest łatwo przystępny, idealny na gorące, letnie dni. Zabieram się za kolejną część:)

Katherina87 | 2012-11-22

Czy warto żyć, kiedy miłość zaczyna mieć posmak piołunu? Lektura tej powieści podpowie wszystkim osobom zranionym przez uczucie, jak sobie radzić z goryczą odchodzenia. Utwór stanowi samodzielną całość, choć zalicza się do sześcioksięgu Krystyny Nepomuckiej o losach pewnej rodziny na przestrzeni kilku dziesiątków lat. Ów sześcioksiąg, rozpoczęty tomem "Małżeństwo niedoskonałe" i kontynuowany "Rozwodem niedoskonałym", budził i wciąż budzi nie lada emocje. Każdy z tomów ukazał się dotąd w wielotysięcznych nakładach. Starszy tatunio w przedwojennej i wojennej polskiej rzeczywistości nie traci animuszu. Nawet więzienie go nie zmieni. Mężczyźni, jak zazwyczaj u tej Autorki, widziani są w krzywym zwierciadle, pechowe kobiety i dziewczyny szukają recepty na życie i na szczęście, korowód dobrze znanych każdemu postaci zaludnia kartki książki. Siadając do lektury trzeba pamiętać o chusteczce. Przyda się do ocierania łez. Raz od płaczu, raz od śmiechu.

OddechPoranka | 2013-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 12 marca 2013

Bałam się że kolejna powieść Pani Krystyny mnie rozczaruje, ale bardziej mylić się nie mogłam. Śmiem nawet powiedzieć że "Rozwód niedoskonały" jest lepszy od "Małżeństwa niedoskonałego".
Na naszych oczach główna bohaterka z naiwnej, trochę głupiutkiej dziewczyny zamienia się w dojrzałą kobietę, która staje przed trudnymi wyborami i robi wszystko żeby spełnić swoje marzenia.
Całą historię podkreśla wojna, która jest pokazana trochę z innej strony.
Warto przeczytać!

katrin | 2013-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2013

Super, kilka razy nad książką płakałam - na przemian ze śmiechu i wzruszenia. Dalsze losy bohaterki "Małżeństwa niedoskonałego", tezaz w czasie wojny, która ukazana jest od trochę innej strony, jako szansy na lepsze życie, dla osób którym wcześniej było ciężko w życiu.
Czyta się doskonale. Polecam

Magnetic_91 | 2013-02-06
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Tak samo wciągająca jak poprzednia część.
Na pewno sięgnę po kolejną.

Stella_Nv | 2016-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Daję niezwykle wysoką ocenę dla niezwykle utalentowanej Autorki. Książki Krystyny Nepomuckiej wciągają od pierwszego zdania i przykuwają uwagę do tego stopnia, że trudno się od nich oderwać. "Rozwód niedoskonały" nie jest pod tym względem wyjątkiem. Znakomity styl, oryginalność fabuły, przedstawianie wydarzeń z punktu widzenia, który trudno spotkać w książkach innych autorów. To nie są słodkie bajeczki, które mają czytelnika pocieszyć, to doskonały opis codzienności, której realizm ma ogromny walor. Polecam gorąco.