Rozwód niedoskonały

Krystyna Nepomucka Wydawnictwo: Akapit Press literatura piękna
Akapit Press
2002-01-01
2002-01-01
małżeństwo niedoskonałe powieść polska wojna uczucia satyra ludzka natura

Jeszcze lepsza od pierwszej części. Tak rzadko przykre i tragiczne wydarzenia opisane są z tak nietuzinkowo i nawet z dozą humoru. Nie dziwię się, że powieści Nepomuckiej nie były wydawane przez dłuższy czas w Polsce. Przedstawia ona czas wojny, powstania widziany oczami zwykłych ludzi, nie omija trudnych tematów. Jest do bólu szczera, nie wybiela historii.

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę Nepomuckiej i nie rozczarowałam się. Książka opisuje życie w ciężkich warunkach - w warunkach wojennych. Smutnym motywem jest również choroba alkoholowa przedstawiona w dość zabawny sposób. Ogólnie rozwód - sprawa bezsprzecznie trudna do rozwiązania kiedy są jeszcze choć strzępki nadziei i uczucia.
Książka nie należy do najprostszych, ale wciąga i nie jest za długa.
Polecam!

Książka nie należy do najprostszych, ale...

O wiele lepsza niż poprzednia część. Już nie tak irytująco głupia :)

O wiele lepsza niż poprzednia część. Już nie tak irytująco głupia :)

Pierwszy tom cyklu ("Małżeństwo niedoskonałe") wciągnął mnie, rozbawił i wzruszył. Ciąg dalszy nie sprawił zawodu. Co prawda książeczka cienka, ale pełna nieprawdopodobnych, a jednak swojskich i wciągających zdarzeń. Ciekawie jest przeczytać o wojnie, nie z perspektywy bohatersko-martyrologicznej, ale ze strony ludzi typu nasza bohaterka i jej rodzice, czyli drobnych cwaniaczków i kombinatorów ;)
Polecam i to obiema rękami!

-To świetna książka, bardzo zabawna. Nie wiedziałam, że mamy u nas książki tej autorki. - Powiedziała kasjerka w Biedronce, kasując pozycję, którą wygrzebałam w koszu z wyprzedażą. Po takiej zachęcie od razu zabrałam się za czytanie. Po kilku stronach stwierdziłam, że to nie moja bajka i książka wylądowała w samochodowym schowku. Sięgałam po nią, gdy na kogoś czekałam. Czasem przeczytałam kilka zdań, czasem pół strony a czasem więcej. Aż w pewnym momencie zaczęło się robić ciekawie. Przyniosłam ją do domu i skończyłam w kilka godzin. Było ciekawie i zabawnie, ale i smutno i strasznie. Po prostu interesująca książka o życiu w trudnych czasach.

Daję niezwykle wysoką ocenę dla niezwykle utalentowanej Autorki. Książki Krystyny Nepomuckiej wciągają od pierwszego zdania i przykuwają uwagę do tego stopnia, że trudno się od nich oderwać. "Rozwód niedoskonały" nie jest pod tym względem wyjątkiem. Znakomity styl, oryginalność fabuły, przedstawianie wydarzeń z punktu widzenia, który trudno spotkać w książkach innych autorów. To nie są słodkie bajeczki, które mają czytelnika pocieszyć, to doskonały opis codzienności, której realizm ma ogromny walor. Polecam gorąco.

Książka dużo lepsza od poprzedniczki.
Przybliża realia życia w czasie II Wojny Światowej(momentami możemy się przekonać, że niektórzy ludzie na niej zyskali).
Zaciekawiło mnie zakończenie, dlatego zapewne sięgnę po kolejne tomy.
Parę razy nawet się śmiałam podczas czytania.

Książka dużo lepsza od poprzedniczki.
Zaciekawiło mnie zakończenie, dlatego zapewne sięgnę po kolejne tomy.
Parę razy nawet się śmiałam podczas czytania.

Druga część serii "Małżeństwo niedoskonałe". Główna bohaterka dorasta,
rozpoczyna się II wojna światowa, robi porządek ze swoim życiem,
z nieudanym małżeństwem i swoimi uczuciami. Zbiera się na odwagę aby mimo wszystko i wbrew wszystkim realizować swoje marzenia. Ta część książki była naprawdę inspirująca. Bardzo podobało mi się, że główna bohaterka z naiwnej dziewczyny zmienia się w osobę, która w końcu dostrzega tak wiele rzeczy, które nie powinny mieć miejsca w jej życiu i nie powinny być przez nią tolerowane.

Druga część serii "Małżeństwo niedoskonałe". Główna bohaterka dorasta,
rozpoczyna się II wojna światowa, robi porządek ze swoim życiem,

66/2017
cykl "niedoskonałości i doskonałości" (cz. 2 z 6)

66/2017
cykl "niedoskonałości i doskonałości" (cz. 2 z 6)

Lekka, przyjemna, wzruszająca.

Lekka, przyjemna, wzruszająca.