Wizje w mroku: Tajemnicza moc. Opętany. Pasja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wizje w mroku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
7,34 (1980 ocen i 229 opinii) Zobacz oceny
The Strange Power. The Posessed. The Passion.
978-83-241-3661-2
Sela9030

"Czarownica" - mówią za jej plecami. Niesamowite oczy i prorocze rysunki od zawsze przysparzały siedemnastoletniej Kaitlyn kłopotów. Z radością przyjmuje więc zaproszenie do szkoły, gdzie wraz z czwórką innych uczniów o nadprzyrodzonych zdolnościach będzie rozwijać swój talent. Nie przeczuwa, że zostanie rozdarta pomiędzy uczuciem do dwóch chłopaków: cudownego Roba, uzdrawiającego ludzi swoją...

Nie przeczuwa, że zostanie rozdarta pomiędzy uczuciem do dwóch chłopaków: cudownego Roba, uzdrawiającego ludzi swoją pozytywną energią, i mrocznego Gabriela, skrywającego swoją prawdziwą naturę i niepokojącą moc. I że będzie musiała wybrać, któremu z nich zaufać, gdy niesamowity projekt zagrozi ich zdrowym zmysłom i życiu…

Shimik | 2015-05-20

Bardzo fajna książka:) zaciekawi człowieka już od pierwszych stron:) trzyma w napięciu:) i przyjemnie się czyta:) spełnia wszystkie wymagania:)
Czegóż więcej chcieć od książki:)
POLECAM:)

ZaGóramiKsiążek | 2011-04-05

„Wizje w mroku” to książka, którą kupiłam ze względu na cenę, która po obniżce wynosiła około 15 zł. Oczywiście rzuciłam się na nią nie zapoznawszy się z żadną recenzją i cieszę się, że to zrobiłam. Książka zapadła w moim sercu i stała się jedną z ulubionych.

Książka opowiada historię dziewczyny z wyjątkowymi zdolnościami. Kaitlyn przewiduje przyszłość - nachodzą ją wizję wypadków i śmierci. Wszystko co zobaczy przerysowuje na papier. Wszyscy wokół odsuwają się od dziewczyny przez co zostaje samotna i odcięta od świata. Mimo wszystko ma ona silny charakter, opiekuje się ojcem i w minimalny sposób przejmuje się słowami innych ludzi.
Gdy otrzymuje możliwość wyjechania z miasta i nauki w szkole gdzie spotka takich samych „wybryków natury” jak ona, jest szczęśliwa, choć na początku waha się jej decyzja. W końcu decyduje się na wyjazd. Na miejscu poznaje grupkę osób. Każda z nich ma wyjątkowy charakter i to samo tyczy się ich umiejętności. Możemy tu znaleźć uzdrowiciela, czy „wampira”...

Hm.. Wow. - to 1e co mi przychodzi na myśl..Mam masę mieszanych uczuć. Tzn, "Wizje w mroku" wywarły na mnie niezłe wrażenie ( pozytywne bez 2 zdań ), to jest na pewno jedna z tych książek, które cały czas Cię przy sb 3ma.. Na pewno mieliście tak : no dobra jeszcze tylko 1 str., no dobra, dokończę tylko stronę i na pewno pójdę spać..no dobra, tylko zaokrąglę liczbę str. tylko 250 str. i gaszę, a potem patrzycie, a zegar wybija 3 ( w nocy ). Jeśli o mnie chodzi, właśnie przypomniałam sobie jak to jest :P Więc tutaj ma u mnie ogromnego plusa. Oczywiście bohaterowie mi się podobali, chociaż w pewnych momentach miałam do nich pewne awersje :P I bardzo zdziwił mnie koniec, tzn.. to nie tak, że się nie cieszę, że wszystko się ułożyło i tak dalej.. ale zdziwiłam się naglą relacją między Anną, Kaitlyn, Robem i Gabrielem..Jakoś tak no nie wiem..zaszły zmiany i to dość radykalne jakby nie było, a oni tak po prostu to przyjęli..Sama nie wiem, może się czepiam.. Tak jak mówiłam książka jest...

"Tajemnicza moc" - moja ocena 6/10
"Opętany" - moja ocena 5/10
"Pasja" - moja ocena 4/10

Karolina | 2010-12-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione!!
Przeczytana: 26 sierpnia 2010

Najlepsza książka!
Cały czas się coś dzieje.
Świetna, naprawdę polecam! :)

L.J Smith znowu podołała moim oczekiwaniom. Kupując jej kolejną książkę bałam się, że będzie dużo podobieństw do kultowej serii: Pamiętniki Wampirów, ale na szczęście nic takiego nie zauważyłam. Może je przeoczyłam, bo tak bardzo wciągnęły mnie losy piątki przyjaciół w tym niesamowitej ,,czarownicy,,. A może po prostu ich tam nie było. Tak czy siak książka jest zniewalająca, szybko się ją czyta, a bohaterzy szczególnie Gabriel to postacie o niezwykle intrygujących charakterach.
Polecam wszystkim fanom pióra pani Smith. Nie zawiedziecie się :)

kwiatek29 | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Zaczyna się ciekawie,niestety im dłużej czytam książka staje się coraz bardziej męcząca.Jak skończę czytać napisze coś więcej.Właśnie skończyłam czytać.Przemęczyłam tę książkę,bo szkoda mi było wydanych na nią pieniędzy.Jest mdła,nijaka,dam sobie już spokój z czytadłami tej autorki.Nie polecam.

dzosefinn | 2014-07-20
Przeczytana: 13 lipca 2014

Chyba każdy czytelnik słyszał o Pamiętnikach wampirów, jeśli nie o serii książkowej, to z pewnością o serialu nakręconym na jej podstawie. Autorką (jakby nie było) popularnego cyklu o wampirach jest właśnie L.J. Smith. Słyszałam wiele różnych opinii na temat jej twórczości (głównie negatywnych) i szczerze powiedziawszy byłam tak samo negatywnie nastawiona na książki jej pióra – innymi słowy nie szukałam okazji by zapoznać się z dziełami tejże autorki. Wizje w mroku trafiły w moje ręce przypadkowo – były prezentem imieninowym (akurat w tym momencie nie miałam przy sobie kolejnej książki z tzw. „kolejki” – z braku laku i kit dobry). Szczerze powiedziawszy nie byłam za bardzo zadowolona z prezentu, ale nie miałam serca, by przyznać się do tego na głos. Ale po opadnięciu emocji coś mnie do niej zaczęło ciągnąć, czułam pozytywne wibracje, które budziły moją nadzieję na dobrą lekturę.

Wizje w mroku L.J. Smith jest jednotomową trylogią. Można spokojnie powiedzieć, że książka...

zabielka | 2013-10-16

książka przyzwoita, :)

Paulinkowa | 2014-01-25
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Książka trafiła do mnie dzięki mojej przyjaciółki :)
Okładka mnie nie zachęcała, ale przecież nie ocenia się po wyglądzie ;)I tak było książka przepiękna.
Jak zauważyłam inni piszą, że jest podobna do Zmierzchu, ale dla mnie nie miało to żadnej różnicy czy z tego powodu mam czytać czy nie. Dzięki tej lekturze zaczęłam znowu czytać książki. Właśnie wtedy odkryłam, że lubię fantastyczne historie. Wciągnęły mnie relacje bohaterki do osób, którzy byli też uzdolnieni tylko w innej dziedzinie. Spodobały mi się fragmenty gdzie szukała Gabriela, żeby oddać swoją energie (chyba tak, sorry dawno to czytałam mogłam zapomnieć). Gabriel był osobą interesującą. Jak przeczytałam jak wyjawia swój sekret szczerze dreszcz mnie przeszedł. Rozbawiały mnie niektóre teksty, które Gabriel mówił do Kaitlyn. Zakochałam się w zakończeniu, wzruszyło mnie ;). Polecam z całego serca :*