Krew aniołów

Blood of Angels
83-60504-09-1
Tennessee, rasizm
Pistacia

Dla Thomasa Dennehy, starszego prokuratora hrabstwa Davidson, w Tennessee, Nashville stało się zupełnie obcym miastem. Dziesięciolecia napływu imigrantów sprawiły, że gliniarze muszą dobrze znać hiszpański, a w biurze prokuratora trzeba zatrudnić tłumacza z wietnamskiego. Thomas prowadzi sprawę Mosesa Bola, uchodźcy z Sudanu, któremu grozi kara śmierci za zabójstwo białej kobiety w Nations, dzielnicy miasta cieszącej się złą, rasistowską sławą. Kara śmierci dla Bola jest prawie pewna aż do chwili, kiedy uniwersytecki profesor ogłasza, iż oskarżony, do skazania którego Thomas doprowadził w poprzedniej sprawie, jest niewinny. Biuro prokuratora okręgowego trzęsie się w posadach, ale to dopiero początek: piękna i błyskotliwa aktywistka ruchu przeciwko karze śmierci oznajmia, że Bol był z nią tej nocy, kiedy dokonano morderstwa i zapewnia mu alibi. Sprawa prowadzona przez Thomasa staje się piorunochronem, w który biją wszystkie strony konfliktu sprawiając, że w Nashville zaczyna wrzeć.
W międzyczasie okazuje się, że kobieta, która zapewniła Bolowi alibi, skrywa własną tajemnicę. Ku jej przerażeniu ktoś próbuje za wszelką cenę dopiąć swego i jest zdolny posunąć się nawet do morderstwa.
Czy Dennehy zdoła poskładać kawałki układanki w logiczną całość nim prawo i porządek, w które wierzył, zostaną obrócone w niwecz?
"Krew aniołów" charakteryzuje się dynamiczną akcją, ogromem szczegółów i zapadającymi w pamięć kreacjami bohaterów. Dzięki nim czytelnik nie będzie w stanie oderwać się od lektury.

[opis wydawcy]

Magdalena | 2014-04-02

Świetna książką. Przeczytałam ją bardzo szybko. Wciąga. A pomyśleć, że wybrałam ją losowo ze względu na tytuł ;).
Polecam ;).

Agnieszka | 2012-02-23
Przeczytana: 20 stycznia 2012

W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej ustawodawstwo federalne dopuszcza w 38 stanach zasądzenie kary śmierci za popełnienie sześćdziesięciu przestępstw. Dane statystyczne podają, że począwszy od roku 1977 w USA stracono ponad 750 skazańców. Te same dane pokazują, iż w roku 2000 w celach śmierci przebywało około 3 400 więźniów. Stany Zjednoczone znajdują się w ścisłej czołówce pod względem stosowania kary śmierci. Szacunkowe dane wskazują, iż od 1622 roku przybliżona liczba legalnie wykonanych wyroków sięga 20 tysięcy. Na mocy ustawy z 1994 roku dotyczącej przestępczości ilość przestępstw zagrożonych karą śmierci wzrosła z dwóch do sześćdziesięciu. Wśród nich wymienia się morderstwo dokonane na:

- prezydencie,
- wiceprezydencie,
- członku Kongresu,
- sędzim Sądu Najwyższego,
- sekretarzu stanu.

Skazaniec na egzekucję oczekuje przeciętnie 10 lat i dwa miesiące (dane Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości). Pojawia się też szereg dyskusji dotyczących...

Ania | 2014-03-08
Przeczytana: 07 marca 2014

Ksiazka ciekawie sie zapowiada. Dosc przyjemnie sie czyta, tylko koncowka troche zaskakujaca...

senkrada | 2014-08-24

dawno nie czytałam tak dobrej książki :) wciągająca, pełna akcji, polecam!

Anna | 2013-03-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 marca 2013

Jak dla mnie powieść łączy w sobie wiele skomplikowanych i trudnych do jednoznacznej oceny kwestii. Pozornie jej głównym motywem staje się analiza kary śmiercie - ryzyka z jakim wiąże się jej wydanie, czyli zabicia niewinnego człowieka. Jednak w rzeczywistości ukazuje dużo więcej - prawdziwe oblicze pracy prokuratora, łącznie z wyrzeczeniami jakie musi on ponosić w imię wybranego zawodu - na przykład strachu przed zemstą za wydany wyrok, obaw o życie rodziny. To także analiza istoty: rasizmu i ksenofobii czy wspomnianej już wczesniej zemsty, która potrafi stać się jedynym celem w życiu skazanego.

Powieść Arvina pomimo trudnej tematyki czyta się lekko. Dynamika akcji, w tym jej niespodziewane zwroty sprawiają, że w napięciu przewracałam kolejne kartki, przeżywając problemy zewnętrzne i konflikty wewnętrzne głównego bohatera.

"Krew Aniołów" to thriller, o którym nie sposób zapomnieć z dnia na dzień!

Yadgi | 2013-09-18
Przeczytana: 12 września 2013

Początek historii obiecywał kawał krwistej historii z psychopatą w tle. Niestety końcówka jest dość przewidywalna, przez co po książce został mi mały niesmak. Ale ogólnie historię dobrze się je, a karty szybko przewraca.

Pruko | 2011-11-14
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo dobra powieść opowiadająca o prawniku który uwikłany zostaję w cięzką i bardzo złożoną intrygę, książkę czytałem z zapartym tchem, pisana jest spojnym językiem a narracja podtrzymuje klimat dynamicznie zmieniajacej sie sytuacji, jak przystało na porządny kryminał.

MissZebra | 2013-04-25
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka za bardzo przypomina scenariusz filmu akcji. Plus stereotypowa końcówka fabuły z typowo sensacyjnym chwytem. Średnio.

Danny_Boy | 2016-08-12
Dana | 2016-06-15