Abarat. Dni magii, noce wojny

Tłumaczenie: Danuta Górska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Abarat / Wrota Wyobraźni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Days of magic, nights of war
83-241-1874-8
enedtil

"Abarat" to najambitniejszy projekt w bogatej twórczości Barkera - to ilustrowana wspaniałymi, kolorowymi obrazami autora, wybitna literacko-fantastyczna powieść i fantastyczna podróż przez najgłębsze oceany imaginacji. Candy zdołała umknąć Ścierwnikowi, lecz jego agenci nadal depczą jej po piętach. Władca Północy pragnie ją schwytać - dlaczego? Jedyną szansą na ocalenie jest powrót do rodzinnego Kurczakowa. Lecz abaracki ocean, wezwany, by zanieść Candy do domu, zatapia miasto. Na zalanych wodą ulicach toczy się ostateczne starcie sił Dnia i Nocy. A Candy musi wygrać wyścig z czasem i rozwikłać tajemnicę swego pochodzenia, zanim Absolutna Północ zapanuje nad Abaratem...

Ineska | 2010-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2010

Nie wiem dlaczego, od samego początku, moja ulubioną postacią był Christopher Ścierwnik, dlatego nie znosiłam Boi i pośrednio też Candy. Uwielbiam tą książkę. To się wydaje perwersyjnie, ale mogłabym bez przerwy się w nią wpatrywać czytać po sto razy każdy wers, oglądać każdą ilustrację, nie wspominając o jej zapachu. Ta książka jest wyjątkowa.

Venix | 2013-02-11

Abarat! To jedno słowo już wystarczy by oddać jej charakter. Na wszelki wypadek dodam jednak jeszcze jedno. Niesamowita.

pawel415 | 2014-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2014

Gdy pierwszy raz spotkałem się z tą książką byłem w gimnazjum. Wróciłem do niej po kilku latach, gdyż wiedziałem, że muszę ją dokończyć.
Chcąc podsumować świat stworzony przez Barkera można by pisać długo. Magia przeplata się tam z magią, a ta z kolei dzieli się na dobrą i złą. Gdy po raz pierwszy wkraczamy do krainy Abaratu możemy być lekko zaszokowani różnorodnością występujących tam zjawisk, stworzeń, czy miejsc. Każde natomiast ma w sobie coś szczególnego. Coś, czego nigdy wcześniej w żadnej innej książce nie spotkałeś. Dodatkowo autor książki postanowił wspomóc naszą wyobraźnię niezliczoną liczbą własnoręcznych rysunków, które zdają się najlepiej podkreślać charakter stworzonego przezeń uniwersum.
Jeżeli twój horyzont poznawczy kuleje, wyobraźnia jest ujęta w sztywne ramy, a marzenia senne nie dają się odczuć, to jest to najlepszy moment, by sięgnąć po tę pozycję.

czerwona | 2015-12-17
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 16 grudnia 2015

świetna to za mało powiedziane... od takich lektur trudno się oderwać;) mimo, że ta książka przeznaczona jest dla młodzieży, to z chęcią ponownie przeczytałam pierwszą część i miałam przyjemność sięgnąć po drugą. teraz mam problem, bo nie widziałam polskiej 3 części, a niestety nie jestem dobra z angielskiego, żeby czytać w oryginale, a z tego co wiem, to w przygotowaniu są już koleje części..

Reminiscencja | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Dla takich książek w ogóle zawracam sobie głowę czytaniem.

Miętówka | 2013-04-02

Genialna kontynuacja przygód Candy. Magia i niesamowitość tej książki są nie do opisania. Abarat to świat, który można zwiedzać bez końca.

Dawno temu zaczęłam ją czytać i przerwałam. Ostatnio znów wypożyczyłam i nie mogę zrozumieć, czemu kiedyś jej nie skończyłam. Wspaniała, magiczna książka. Bardzo rozwija wyobraźnię, a fantastyczne barwne rysunki umilają jej czytanie. Ciekawsza od pierwszej części dzięki bardziej rozwiniętej akcji.

Szopa19 | 2013-05-11
Przeczytana: 11 stycznia 2005

Czy kontynuacja może być równie dobra lub nawet lepsza od 1 części ? Tak. Dni magii noce wojny to cudowna kontynuacja dzieciństwa. I ten klimat....

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

Kto nie zna Krainy A.? Magia i futuryzm, ale w przystępnym i baśniowym wydaniu - pisarz z tak inna wyobraźnią... Kochać!

Yassamet | 2016-11-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Drugi tom serii, w której Candy, zwykła dziewczyna ze zwykłej, nie za dużej wioski wpada do świata pełnego dziwactw i magii.
Chociaż "Dni Magii", to tom drugi, osobiście natrafiłam najpierw na niego, dopiero później odkryłam pierwszą część. Mimo to nie miałam zbyt wielkich kłopotów, aby od razu się połapać z wyczuciem, kto kim jest. Opisy miejsc i osób są względnie krótkie, jednak trafne, potrafią pobudzać nie tylko wyobraźnię wizualną (którą solidnie wspierają rysunki samego autora towarzyszące słowom), ale także słuch i czasem zapach. Czytelnik, jeśli skoncentruje się na książce, będzie czuł się biernym obserwatorem wydarzeń, jakby był w tym świecie, może na statku "Papugo Papugo" albo jako jeden z przedstawicieli barwnej społeczności Tymczasem. Tutaj też z góry serdeczny i głęboki ukłon Pani Danucie Górskiej za to, jak udało jej się dopasować żarty słowne i przeinaczenia słów na nasz polski język.
Poza powieścią i obrazkami w tomiku także znajdziemy kilka przykładów poezji,...