Wrota Ptolemeusza

Tłumaczenie: Radosław Januszewski
Cykl: Trylogia Bartimaeusa (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Ptolemy’s gate
Dziecieńce, Młodzieżowe, Fantasy
Beata

Przed dwoma tysiącami lat Bartimaeus był u szczytu potęgi - niepokonany w boju i zaprzyjaźniony z największym magiem, Ptolemeuszem. Teraz, uwięziony na Ziemi i pogardzany przez swego mistrza Nathaniela, czuje, że jego siła gaśnie. Kitty zgłębia tajniki magii i demonów w nadziei, że w końcu uda jej się rozwikłać zagadkę odwiecznego konfliktu dżinów i ludzi. Przeznaczenie splata losy Bartimaeusa, Kitty i Nathaniela. Wspólnie muszą pokonać podstępnego maga i stawić czoło największej w dziejach magii groźbie. Lecz najgorsze jest to, że muszą walczyć ze sobą nawzajem…

źródło opisu: Amber, 2005

Błękitny | 2013-12-02

Smutne zakończenie.
Polecam młodszym niż ja czytelnikom.

Keira | 2012-06-08
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Szczerze, nie wiem co tu dokładnie napisać. Mimo wszystko jednak postanowiłam, że nie zostawię pustej luki. A to dlatego, że Wrota Ptolemeusza, jak i cała trylogia, wywarła na mnie duże wrażenie. Książka nie mówi wprost swojego morału, ale opowiada o ludzkim wadach i wartościach, które są ważne w życiu. Główny bohater w każdej części dorasta i się zmienia - kariera sprawia, że tylko ona robi się dla niego najważniejsza. Jednak wydarzenia w jego zyciu uświadamiają mu, że nie tylko ona się liczy. Staje się innym człowiekiem. I nie tylko ma wyrzuty sumienia, ale także jest gotów poświęcić swoje życie dla dobra innych. Książkę czytałam z zapartym tchem i wciągnęła mnie na dobre. W każdej chwili działo się coś nieoczekiwanego. Żałuję niestety, że skończyła się tak smutno.

Wszystkie części trylogii dodaję do ulubionych i przysięgam wszystkim że przeczytam ją kiedyś jeszcze raz.

Amelia | 2012-03-28
Na półkach: Przeczytane, A- Ulubione

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy przeczytałam ta książkę do końca, miałam ochotę rzucić nią o ścianę. Jak można uśmiercić głównego bohatera?!
(Mam nadzieję, że nikt nie zajrzał na początku książki na ostatnią stronę. A jeśli tak, szczere kondolencje.)
Dodaję jednak do ulubionych, ponieważ mimo druzgocącej wiadomości, przeczytałam tą historie po raz drugi i znów miałam ochotę ją zniszczyć. I niedługo znów ją przeczytam...

Etien | 2013-02-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam to dość dawno, jednak dla mnie ta trylogia należy do elity fantasy - jest oryginalna, nie wzorowana na Tolkienie, ma inny klimat niż HP. Ciekawa seria, jednak samo zakończenie mnie rozczarowało. Nie dlatego, że było smutne, jednak pozostawiało znaczny niedosyt.

Venix | 2013-02-11

Naprawdę dobra, godna polecenia książka. Doskonale napisana, styl, treść, oprawa i wypełnienie, wszystko. Wspaniała.

Agi5621 | 2013-09-23

Książka jest super, chyba najlepsze z całej trylogii. Jednak brakuje mi takiego soczystego zakończenia, wiele rzeczy nie zostało wyjaśnionych i chętnie bym przeczytała następną część.

Obieżyświat | 2012-08-24
Przeczytana: 03 lipca 2012

Bardzo ciekawa książka, utonąłem w otchłani niesamowitej atmosfery jaka towarzyszy tej świetnej książce już od pierwszych stron.

Acik | 2016-12-01
eSKa | 2016-09-28