Magiczna mieszanka

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Światy Chrestomanciego (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
Mixed Magics
832411226X
Magiczna, mieszanka
dona

Uprowadzenie w przeszłość, "zbuntowane" sny, niebezpieczne proroctwo - wszystko to przysparza Chrestomanciemu nie lada kłopotów. Największy czarodziej musi raz jeszcze zaprowadzić porządek w swych magicznych światach i pokonać podstępnego wroga.

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

Alianne | 2015-03-20
Na półkach: 2015, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 08 marca 2015

Zdecydowanie najsłabsza część z całej serii światów Chrestomanchiego tej autorki. Nie oznacza to, że książka była zła, mimo wszystko jednak nie zapada w pamięć jak inne. Wybór krótkich form okazał się nie być najlepszy w przypadku tej autorki. Warto przeczytać właściwie tylko dla zasady i wiedzy.

krasnylud | 2015-06-14

Szczególnie podobało mi się opowiadanie o nagrywaniu snów. Cudowne byłoby takie urządzenie

Karolina | 2011-07-14
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Troszkę jestem zawiedziona. Generalnie książka liczy 126 stron, składają się na nią cztery odrębne opowiastki. Wydaje mi się, że cała seria o Chrestomancim powinna zostać wydana w jednej książce bez sztucznego dzielenia na tomy. Historie o Chrestomancim mają duży potencjał, ale wg mnie zupełnie niewykorzystany. Nie podoba mi się też sposób promocji książki poprzez porównania do Harrego Pottera, to dwie zupełnie inne historie. Generalnie byłabym na tak, gdyby całą serię (4 książki) złożyć w jedno i rozwinąć.

Goszka | 2011-08-22

Kilka opowiadań, które mają tyle ze sobą wspólnego , że występuje w nich pewna osoba. Chrestomanci. Nie mogę ukryć, ze trochę się zawiodłam, bo nie wiedziałam że to opowiadania, lecz dalsze losy głownego bohatera serii...

Może być. Bardzo krótka, przeczytane w jeden dzień. Składa się na cztery opowiadania, które są o magii. Łączy je to, że występuje w nim Chrestmanci.

Illithiar | 2013-05-03

Opowiadania króciutkie.