Zmory Alaizabel

Wydawnictwo: Amber
The haunting of Alaizabel Cray
powieść, wooding, fantasy
Lagoon

Wojna zniszczyła miasto. W opustoszałych dzielnicach czają się potwory, a ci, którzy odważają się wyjść nocą na ulicę, stają się łatwą zdobyczą wilków, morderców skradających się krętymi zaułkami i najbardziej przerażających istot - zmor. Ale najgroźniejsze jest zamaskowane zło, straszliwy pakt, który grozi ludzkości zagładą. A jego duszą jest piękna i tajemnicza Alaizabel - klucz do tajemnicy najwyższego zła...

Odrobinę straszna, jednakże wciągająca. Przyjemna lektura.

Nikola | 2011-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Jakoś tytuł książki początkowo do mnie nie przemawiał. Ciągle odkładałam jej czytanie, aż w końcu się przemogłam. I nie żałuję.

Ervisha | 2011-05-31

Pomysł niezły, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Styl i narracja są niezbyt porywające, postacie nudne i schematyczne (tytułowa Alaizabel taka niewinna i słodka a za grosz rozumu w głowie). Niezbyt przypadł mi do gustu watek romatyczny i zakończenie wiejące happy endem. Całosć wypada kiepsko

devjm13 | 2015-05-02

Przeczytałam tę książkę kilka lat temu i zauroczyła mnie na tyle, że musiałam do niej wrócić. Jest dobrze napisana i przede wszystkim utrzymana w tajemniczym klimacie do ostatniej strony. Szczególnie spodobały mi się rozbudowane opisy i ciekawe ukazanie powojennego Londynu. Ciekawym motywem są także tytułowe zmory. Zdecydowanie polecam.

Lagoon | 2010-03-27

Świetna książka. Szybko i przyjemnie się ją czyta.

Gdy zaczynałam czytać książki byłam bardzo mało obeznana w tym co jest ciekawe. Wiedziałam jedno, że interesuje mnie magia, coś w stylu Harry'ego Pottera, więc właśnie takie książki starałam się wypożyczać z biblioteki. I jedną z pierwszych były właśnie Zmory Alaizabel.

Zakończenie wojny sprawiło, że mieszkańcy Londynu muszą zmagać się z potworami, zmorami, które znane były tylko z nocnych koszmarów i strasznych historii. Thaniel Fox jest łowcą zmór i stara się ich unicestwić jak najwięcej. Pewnego nocy, gdy poluje na szczurołapa, znajduje on dziewczynę, która wygląda jakby uciekła ze szpitala psychiatrycznego. Chłopak postanawia się zaopiekować nią i poznać jej tajemnice, aby jej pomóc.

Od bardzo dawna chciałam ponownie przeczytać tę książkę. Od czasu do czasu starałam się znaleźć swój własny egzemplarz na stronach internetowych, jednak nowej książki nigdzie nie było, więc...

Wojciech Detko | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Książka jest całkiem niezła, ostatni akt trzyma w napięciu, zakończenie jest satysfakcjonujące. Problemem jest początek i środek wiejący nudą (choć nie powinny), kilka niezłych koncepcji nieudolnie wykonanych. Oczywiście potrzeba kliszy buntowniczej kobiety noszącej spodnie i gardzącej zasadami (takiej nie może zabraknąć), bohatera o głupkowatym imieniu (Thaniel Fox - poważnie?) a wszystko to przyprawione wyraźną inspiracją Lovecraftem. Myślę jednak, źe za cenę 12 złotych które wydałem na nią w antykwariacie książka jest świetnym zakupem.

Aneta | 2011-03-04

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam i powiem że potrafie przeczytac ją kiedy mi zle, a potem jeszcze raz, i jeszcze, i jeszcze, to taka książka ktura kiedy masz doła pokazuje że inni mają jeszcze bardziej do dupy i ty zawsze mozesz mieć jeszcze gożej.

Iselin | 2011-05-15
Przeczytana: 14 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Coś niesamowitego. Tak dobre książki nie zdarzają się często.

Kajela | 2011-08-29

Mroczna, tajemnicza. Ciekawie się czyta, coś innego