Lista życzeń

Tłumaczenie: Elżbieta Jasińska
Wydawnictwo: W.A.B.
Wish list

Meg Finn ma kłopoty. Nieziemskie kłopoty. Pozostawiona po śmierci matki na pastwę brutalnego ojczyma, zostaje zmuszona przez okoliczności do udziału we włamaniu, które kończy się nieoczekiwaną katastrofą. Niebo i piekło podejmują walkę o duszę dziewczynki, a ona sama musi udowodnić, że nie zasłużyła na wieczne potępienie w towarzystwie programistów komputerowych, mimów i członków kapel rockowych. Zmagania Meg z zastępami Szatana opisane są cierpko i dowcipnie, historia toczy się wartko aż do zaskakującego zakończenia. Zabawna, napisana żywym i barwnym językiem opowieść o życiu, śmierci i nieoczekiwanym dalszym ciągu, tak jak inne powieści Eoina Colfera niesie całkiem poważne przesłanie.

źródło opisu: nota wydawcy

Urmurmina | 2015-05-17

Meg ginie podczas nieudanego włamania do domu starca, Lowrie'ego. Lucyfer już zaciera ręce na taką młodą, "zepsutą" duszę, jednak dziewczynka dostaję szansę jedną na kilkadziesiąt tysięcy. Jej bilans dobra oraz zła wychodzi na zero i dzięki temu może wrócić na ziemię jako duch, żeby naprawić krzywdę wyrządzoną ostatniej osobie przed śmiercią. Jej zadaniem jest spełnić punkty z listy życzeń Lowrie'ego - otrzyma wtedy miejsce w niebie. Jednak to nie będzie takie łatwe, ponieważ Belzebub wysyła swojego demona, aby przeszkodził Meg...

Książka lekka, chwilami zabawna i bardzo szybko się czyta. Jest napisana prostym językiem, co pozwala na pełny relaks przy lekturze. Obraz nieba i piekła został potraktowany z przymrużeniem oka, opowieść obfitowała w fajny humor (zwłaszcza jeśli chodziło o relację Meg z Lowrie'em), ale nie zabrakło także poruszania poważniejszych, "przyziemnych" kwestii. Dzięki temu historia stała się bardziej rzeczywista, pomimo swojej otoczki fantastyki. Jednak książka...

luelle | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Jest to historia ocalenia człowieczeństwa opowiedziana miejscami w sposób miejscami brutalny i gorzki. Bieg i zawirowania akcji mogą wywołać zawroty w młodych głowach, a język powieści sprawi, że czytelnicy będą z ciekawością przewracać kolejne kartki.

monika | 2015-03-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2015

Super książka.Opowiada o zbuntowanej czternastoletniej dziewczynce która podczas włamania do pewnego staruszka ginie.Po śmierci trafia do pewnego tunelu który kieruje dusze albo do piekła albo do nieba w zależności od koloru poświaty.Ale poświata Meg jest inna.Ma ona szansę na powrót na ziemię i naprawienie swoich błędów.Niestety tu zaczyna się zabawa.O duszę Meg walczy także sam Lucyfer który wysyła kompana Meg który jest zły do szpiku kości aby ten udaremnił dziewczynce powrót do nieba.Meg postanawia pomóc staruszkowi którego chciała obrabować w spełnieniu czterech życzeń których stary Lowrie nie zdążył spełnić w swoim życiu.I tu rodzi się przyjaźń.Zabawna,wzruszająca książka nie tylko dla młodzieży.Polecam.

Graczkaktóragra | 2014-06-13

Pana Colfera lubię, ale bez przesadyzmu. Podobał mi się Fletcher Moon, Fowl czy inne jego postaci. Nie byłam jego szczególną fanką. Do chwili kiedy przeczytałam "Listę..."
Tytuł kojarzył mi się z intrygującą powieścią opisującą niesamowite zdarzenia. Okładka kłóciła mi się z tymi wyobrażeniami. Niezbyt spodobał mi się także opis, mimo to przeczytałam.
Żeby pójść do nieba musisz mieć co najmniej 1. Żeby pójść do piekła -1. Meg Finn ma 0. Aniołowie zsyłają ją łaskawie na ziemię, by naprawiła wszystkie swoje szkody. Tj. Pomogła pewnemu staruszkowi spełnić swoje odwieczne marzenia. A w pogoń za nią rusza istny diabeł. Oj, będzie się działo...
Książka bardzo mi się spodobała. Wciągająca akcja, wydarzenie goni wydarzenie, nietuzinkowe postacie i humor rodem z hollywoodzkich komedi. Takich powieści się nie zapomina, polecam!

kkasia12345 | 2013-11-11

Bardzo ciekawie napisana opowieść, intrygująca już od pierwszych zdań. Ba! Już sama okładka zaciekawia i sprawia, że właśnie po nią sięgamy. Według mnie powieść jest odmiennym gatunkiem fantasy, gatunkiem, który lubię, ponieważ ma w sobie inny rodzaj realizmu, mianowicie zetknięcia życia i śmierci. Nie brakuje elementów zabawnych, lekko ironicznych, a całość czyta się niemalże jednym tchem.
Jedno jest pewne - na tej książce nie można się zawieść!
naprawdę polecam ją wszystkim głodnym nowych doświadczeń czytelniczych osób! :-)

Ervisha | 2010-10-18

Zdecydowanie polecam. Jest to piękna i pouczająca powieść dla osób w kazdym wieku. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i zachwyciła swoją treścią - czyta się bardzo dobrze

Oxuria | 2014-07-20
Przeczytana: 16 lipca 2014

Zastanawialiście się kiedyś co dzieje się z nami po śmierci? Czy istnieje coś takiego jak dusza? I nie, nie chodzi mi o poglądy religijne, bo każdy niezależnie jakiej jest wiary, wierzy w coś mocniej lub słabiej. Więc, czy niebo istnieje? A czyściec i piekło? A może jednak skusicie się na reinkarnację?
Autor tej książki wybrał jednak istnienie nieba, piekła, czyśćca i tunelu, w którym to nasza poświata decyduje o tym, gdzie trafiamy. Kiedy mamy wspomnianą poświatę czerwoną - demony wyciągają po nas swoje łapska z dołu, niebieską - trafiamy przed św. Piotra, który znudzony już swoją posadą (ma już ją baardzo długo) decyduje podliczając nasze "plusy" i "minusy" czy wlatujemy przez dziurę do góry, czy przeciwnie, wpadamy do miejscówki Lucyfera obracać rożen. Jednak gdy mamy fioletową aurę, wszystko idzie inaczej - sami decydujemy o swoim losie, bo nasze punkty po dodaniu i odjęciu wynoszą zero. Musimy wrócić się na Ziemię i albo naprawić nasze grzechy, albo jeszcze pogrzeszyć.

Meg...

Libri | 2011-05-01
Przeczytana: 2010 rok

Przyjaźń między zepsutą nastolatką i bliskim śmierci staruszkiem jest możliwa. Święty Piotr wymiata. ;)

LepNaKsiążki | 2015-01-17

Meg ma dopiero czternaście lat, a już zdążyła nieźle namieszać w swoim otoczeniu. Jej diabelskie pomysły docenia nawet sam Szatan. Kiedy podczas nieudanego włamania do domu sąsiada, jej ciało rozrywa wybuch zbiornika z gazem, dusza dziewczynki znajduje się na prostej drodze do piekła. Tylko cud sprawia, że udaje jej się uniknąć wiecznej kary, a Meg otrzymuje jeszcze jedną szansę by naprawić swoje błędy. Od chwili powrotu na ziemię, zdeterminowana dusza Meg zawalczy o każdy dobry uczynek, jednak nie jest to łatwe zadanie, kiedy ma się na karku łowcę dusz i potężne siły ciemności.
W tej historii właściwie wszystko jest możliwe: Colfer wyczarował świat, w którym programiści komputerowi zaludniają piekło, a Belzebub prowadzi telefoniczne pogawędki ze św. Piotrem.
"Lista życzeń" to z pewnością książka, która dostarczy ci wiele frajdy, pod warunkiem, że nie wyrosłeś całkowicie z dziecięcych fantazji i masz ochotę na powrót do królestwa wyobraźni.