Lista życzeń

Tłumaczenie: Elżbieta Jasińska
Wydawnictwo: W.A.B.
Wish list

Meg Finn ma kłopoty. Nieziemskie kłopoty. Pozostawiona po śmierci matki na pastwę brutalnego ojczyma, zostaje zmuszona przez okoliczności do udziału we włamaniu, które kończy się nieoczekiwaną katastrofą. Niebo i piekło podejmują walkę o duszę dziewczynki, a ona sama musi udowodnić, że nie zasłużyła na wieczne potępienie w towarzystwie programistów komputerowych, mimów i członków kapel rockowych. Zmagania Meg z zastępami Szatana opisane są cierpko i dowcipnie, historia toczy się wartko aż do zaskakującego zakończenia. Zabawna, napisana żywym i barwnym językiem opowieść o życiu, śmierci i nieoczekiwanym dalszym ciągu, tak jak inne powieści Eoina Colfera niesie całkiem poważne przesłanie.

źródło opisu: nota wydawcy

thouner | 2017-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Megaaaa😍

Blackdaisy | 2016-12-18

Książka opowiada o losach dziewczyny, która dostaje od losu drugą szansę. Ma okazje naprawić swoje błędy. Wraca na ziemi w celu pomocy staruszkowi. Ma mu pomóc w wykonaniu wszystkich zadań z jego listy. Książka jest zabawna, lekka. Szybko i przyjemnie się ją czyta. Porusza też poważniejsze tematy. Polecam. 😀

Andadz | 2016-08-22
Przeczytana: 07 lipca 2016

Ciekawa opowieść o życiu po życiu. Młoda dziewczyna ginie podczas napadu na dom staruszka i niespodziewanie - dostaje szansę powrotu i naprawienia szkód wyrządzonych na Ziemi. Oczywiście nie może pójść zbyt gładko; w pogoń za nią zostaje wysłany jej ziemski towarzysz, któego jedynym zadaniem jest zwrócenie Meg w stronę zła.
Książka napisana jest lekkim, przystnępnym językiem. Można zakwalifikować ją jako powieść dla młodzieży. Czyta się szybko, wzbudza uśmiech i chęć czytania więcej. Wciągająca.

Fionn_Lirriel | 2016-07-09

"Lista Życzeń" to jak na razie moja pierwsza i jedyna "nie-Artemisowa" pozycja Eoina którą zdołałem przeczytać. Chowany na przygodach Artemisa Fowla spodziewałem się akcji i w sumie ją otrzymałem, ale było jej jednak mniej niż w cyklu AF. Z drugiej strony, i tak było świetnie! :D Zaś poruszany wątek potrzeby przebaczenia był nad wyraz zacny.

luelle | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Jest to historia ocalenia człowieczeństwa opowiedziana miejscami w sposób brutalny i gorzki. Bieg i zawirowania akcji mogą wywołać zawroty w młodych głowach, a język powieści sprawi, że czytelnicy będą z ciekawością przewracać kolejne kartki.

Nivat | 2016-02-11
Przeczytana: 29 maja 2014

Nie wiem dlaczego, lecz miałem nadzieję, iż ta książka zakończy się w ten "zły" sposób.

StrefaTrelaksu | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Czy boisz się śmierci? Jesteś na nią przygotowany? Książek taka jak ta, o umieraniu, duchach, piekle i niebie jest cała masa. Dlaczego więc przeczytać tę? Bo wzbudza emocję. Potrafi wzruszyć, rozśmieszyć i wciągnąć bez opamiętania.

"Nałogowym grzesznikom brak siły, żeby przetrwać. Ich średnia wieku jest zbyt niska, by zdołali rozpętać prawdziwe piekło. Jeden grzech główny i już ich nie ma. Żadnego planowania, żadnych prób wyjścia z tego obronną ręką. Prawdziwie kreatywny grzesznik będzie głosić złą nowinę przez kilkadziesiąt lat, nim go złapią. Jeśli w ogóle go złapią."

Dziś miałem okazję przeczytać Listę Życzeń, autorstwa dobrze znanego mi już pisarza Eoina Colfera. W skrócie fabuła przedstawia się tak: główna bohaterka Meg Finn, pozostawiona po śmierci matki na pastwę brutalnego ojczyma, bierze udział we włamaniu, chodź trzeba przyznać że niechętnie, które nieszczęśliwie kończy się katastrofą. I w tym miejscu niespodzianka, chodź to dopiero początek lektury, Meg ginie. Jak by...

Broj | 2015-06-09

Czytane dawno, ocena nieprecyzyjna

Urmurmina | 2015-05-17

Meg ginie podczas nieudanego włamania do domu starca, Lowrie'ego. Lucyfer już zaciera ręce na taką młodą, "zepsutą" duszę, jednak dziewczynka dostaję szansę jedną na kilkadziesiąt tysięcy. Jej bilans dobra oraz zła wychodzi na zero i dzięki temu może wrócić na ziemię jako duch, żeby naprawić krzywdę wyrządzoną ostatniej osobie przed śmiercią. Jej zadaniem jest spełnić punkty z listy życzeń Lowrie'ego - otrzyma wtedy miejsce w niebie. Jednak to nie będzie takie łatwe, ponieważ Belzebub wysyła swojego demona, aby przeszkodził Meg...

Książka lekka, chwilami zabawna i bardzo szybko się czyta. Jest napisana prostym językiem, co pozwala na pełny relaks przy lekturze. Obraz nieba i piekła został potraktowany z przymrużeniem oka, opowieść obfitowała w fajny humor (zwłaszcza jeśli chodziło o relację Meg z Lowrie'em), ale nie zabrakło także poruszania poważniejszych, "przyziemnych" kwestii. Dzięki temu historia stała się bardziej rzeczywista, pomimo swojej otoczki fantastyki. Jednak książka...

monika | 2015-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 marca 2015

Super książka.Opowiada o zbuntowanej czternastoletniej dziewczynce która podczas włamania do pewnego staruszka ginie.Po śmierci trafia do pewnego tunelu który kieruje dusze albo do piekła albo do nieba w zależności od koloru poświaty.Ale poświata Meg jest inna.Ma ona szansę na powrót na ziemię i naprawienie swoich błędów.Niestety tu zaczyna się zabawa.O duszę Meg walczy także sam Lucyfer który wysyła kompana Meg który jest zły do szpiku kości aby ten udaremnił dziewczynce powrót do nieba.Meg postanawia pomóc staruszkowi którego chciała obrabować w spełnieniu czterech życzeń których stary Lowrie nie zdążył spełnić w swoim życiu.I tu rodzi się przyjaźń.Zabawna,wzruszająca książka nie tylko dla młodzieży.Polecam.