Ziemia skuta lodem

Okładka książki Ziemia skuta lodem John Flanagan
Okładka książki Ziemia skuta lodem
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 3) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 3)
Ranger's Apprentice: The Icebound Land
Jaguar
2009-09-01
2009-09-01
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan Skandia Halt

Pomimo, że w tym tomie nie ma za dużo akcji, to bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Napewno przeczytam cała serię, bardzo lubię bohaterów!😀

Bawiłam się dobrze tak jak i przy poprzednich tomach. Tym razem były lekkie momenty przestojów ale nadrabiamy to w dużym procencie zmieniające się narrację. Największym minusem dla mnie jest samo zakończenie z narracji Willa, spodziewałam się że dostaniemy trochę więcej akcji i wydarzeń jeszcze na końcu. A dostaliśmy takie zawieszone w próżni zakończenie, które trochę przypomina mi starsze produkcje serialowe gdzie odcinki kończyły się z właśnie takim zawieszeniem.

Zdecydowanie to mój ulubiony tom

Zdecydowanie to mój ulubiony tom

Książkę słuchałem w wersji audiobook i podobnie jak poprzednie części jest to świetna pozycja jednodniowa. Nie będę tu pisał o co się dzieje w samej książce bo jest to ściśle powiązane z poprzednimi tomami.
Jutro włączę sobie tom czwarty zatytułowany "Bitwa o Skandię", którego audiobook trwa ponad dziesięć godzin co jest największą wartością jak do tej pory ale nie narzekam na to bo dla mnie oznacza to dłuższe obcowanie z tą świetną książką.

Ta część trochę potrzymała w napięciu, choć trochę mało w niej akcji. Jednak niezmiennie przyjemna do czytania.

Wyraźnie słabsza niż poprzednie dwa tomy. Mam wrażenie, że działo się tu naprawdę niewiele i dałoby się to napisać o połowę krócej, a książka nic by przy tym nie straciła. Ale nadal czytało się szybko i przyjemnie, więc to na plus. Trochę żałuję, że nie udało mi się zacząć tej serii, kiedy byłam jeszcze w wieku zbliżonym do bohaterów, ale nie zmienia to faktu, że świetnie się przy tych książkach bawię. Mam nadzieję, że nie będzie tendencji spadkowej i kolejny tom będzie już lepszy.

naprawdę fantastyczna książka, ciekawa i trzyma w napięciu

naprawdę fantastyczna książka, ciekawa i trzyma w napięciu

Super książka. Polecam dla wszystkich. Jedna z najlepszych książek kiedykolwiek napisanych.

Książka ciekawa, uważam, że jest taka jak pozostałe, dałbym 8,5.

Książka ciekawa, uważam, że jest taka jak pozostałe, dałbym 8,5.

Przy tej części wyjątkowo zasypiałam, zapewne dlatego że pełno było tu Cassandry której nie cierpię. Przygody Halta i Horace'a co prawda były zabawne, ale zbyt duża ich ilość nużyła, znacznie bardziej wolę czytać o Willu i Gilanie których było tutaj jak na lekarstwo. Jedyne co nieco ratuje tę część to opisy wioski Skandian i ich zwyczajów, ale po obejrzeniu mnóstwa serialów o wikingach nie znalazłam w tej książce nic nowego - Skandianie to totalna kopia ludów nordyckich, więc mało co mnie zaciekawili.

Trzecia część w moim odczuciu to niewypał, jedyny jaki przydażył się autorowi do części 12. Najsłabsza część cyklu o Willu Treatym.

• Zwiadowcy