Wilki Arazan

Okładka książki Wilki Arazan John Flanagan
Okładka książki Wilki Arazan
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 17) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 17)
Arazan’s Wolves
Jaguar
2022-12-06
2022-12-06
Małgorzata Kaczarowska

Will został nowym Geraltem, a Maddie irytuje jak w poprzednich tomach, no cóż ta seria mogła się skończyć na 11 części

Świetnie się ją czytało, jednak moim zdaniem, o ile wargalowie i wilki olbrzymie jeszcze się wpasowywały w ogólną tematykę tej serii, to telepatki praktykujące czarną magię i demon to jest już trochę przesada

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajnie zapowiadającą się przygodę autor tak strasznie spłycił, że przejściu przez most poświęcił więcej czasu i emocji, niż walce z czarownicą i wilkami.

Książkę połknęłam w parę godzin i taktycznie w tej części cyklu można wyraźne odczuć że Pan Flanagan nie ma kompletnie pomysłu i ciągnie serię na siłę... Kiedyś były długie i piękne opisy walk a teraz problem który spotkał głównych bohaterów jest rozwiązany w zasadzie w dwóch rozdziałach... Chciałabym napisać że miło znów było spotkać Willa tak jak to miało miejsce w poprzednich seriach ale to już niestety nie to...

co oferuje
-Pełną akcji i napięcia fabułę
-Tajemnicze i niebezpieczne stworzenia
-Piękne opisy górzystego krajobrazu
-Zwroty akcji, które zaskakują i trzymają w napięciu
-brak luk fabularnych i błędów logicznych
Czego brakuje
-jednego takiego ponurego zwiadowcy przez co w tej części jakby czegoś brakowało......

co oferuje
-Pełną akcji i napięcia fabułę
-Tajemnicze i niebezpieczne stworzenia
-Piękne opisy górzystego krajobrazu
-Zwroty akcji, które zaskakują i trzymają w napięciu
-brak luk fabularnych i błędów logicznych
Czego brakuje

Całkiem fajnie się bawiłam na kolejnej części Zwiadowców. To młodzieżówka, więc rządzi się swoimi prawami. Można się przyczepić do kilku rzeczy w fabule, ale co tam , było fajnie jak zawsze u Flanagana, a to że przeczytałam 17 tomów tej serii mówi samo za siebie.

Te książki mają w sobie coś więcej niż niezliczoną ilość tomów, dobry styl i atrakcyjne okładki 📚 Wiecie, że Zwiadowcy to jedna z moich miłości 🥰

Przyjaźń, szacunek, ciężka praca nad umiejętnościami 😊

Oprócz przygód znajdziecie w nich wiele cennych rad ukrytych między linijkami. Zapoznacie się z budowaniem prawdziwej przyjaźni i wyjątkowej więzi opartej na pełnym zaufaniu - do innych i do siebie ❤️

Uwielbiam humor bohaterów i ich oryginalne charaktery jednocześnie współgrające i ścierające się ze sobą ⚔️

Siedemnasty tom trąca fantastyką, a od książki standardowo nie można się oderwać, to doskonała przygoda na dwie/trzy godzinki czytania 😊🤗

Jestem zakochana w tych książkach tak, że chyba nie umiem powiedzieć o nich złego słowa 😂🙈

Przyjaźń, szacunek, ciężka praca nad umiejętnościami 😊

naprawdę ciekawe, akcja wow. polecam, zwłaszcza osobą wierzącym w demony i inną magię

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powiem tak, sama w sobie historia była bardzo przyjemna. Nie przeszkadzał mi zbytnio fakt, że zostały wprowadzone zjawiska nadnaturalne do powieści, której istotą był świat fantastyczny bez magii. W końcu to siedemnasty tom, lepsze to, niż odgrzewany kotlet.

Relacja Willa i Maddie jest poprawna, podoba mi się, że Will wspomnina swoje przygody z Evanlyn. Go było naprawdę dobrze zgrane duo. No i ja im mocno kibicowałam... No cóż.

Ale końcówka... przepraszam, ale postać demona, zamiast straszyć, mnie po prostu rozśmieszyła. Jego zachowanie niczym pięciolatka, którego postawiono do kąta. Tak właściwie oczami duszy widziałam Discorda z My Little Pony. Zarówno i wygląd i zachowanie w pełni go oddaje.

Długą przerwę miałam między poprzednimi tomami a tym. Na szczęście w książce nie ma odniesień do najbliższych czasowo wydarzeń, przez co nie miałam chwil pogubienia.

Ale jednak z tyłu głowy powstaje myśl: Może pora w końcu zakończyć tę serię?

John Flanagan Wilki Arazan Zobacz więcej