Młody samuraj. Droga miecza

Okładka książki Młody samuraj. Droga miecza Chris Bradford
Okładka książki Młody samuraj. Droga miecza
Chris Bradford Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Młody Samuraj (tom 2) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Młody Samuraj (tom 2)
Young Samurai: The Way of the Warrior
Nasza Księgarnia
2010-01-01
2010-01-01
Hanna Pasierska
samuraj przygoda Japonia

Ciąg dalszy historii o przyjaźni, kształtowaniu charakteru, odwadze, a wszystko w realiach dawnej Japonii, polecam

Fajna książka

Fajna książka

Odsyłam do mojej opini o pierwszej części, autor utrzymał poziom. Czysta rozrywka z czytania.

równie dobra książka co 1 część!!!

równie dobra książka co 1 część!!!

Przygoda się rozwija, a Jack nabiera coraz więcej doświadczenia jako młody samuraj, nowej wiedzy i umiejętności. Dzięki temu, że jest ambitny a jednocześnie w drodze samuraja widzi szansę na swój ratunek - czyni ogromne postępy i pomimo obaw podchodzi do wszystkich prób jakie stawia przed nim szkoła. Prób zaś jest wiele, zahaczających często wręcz o niemożliwe i ponadludzkie umiejętności.

Myślę, że to właśnie to stanowi o swoistej magii książki. Egzotyczne miejsce, zupełnie inna kultura, oraz oczywiście szkoła ucząca rzeczy dostępnych jedynie dla wybranych. Utwierdzam się w tym przekonaniu o podobieństwie do Hogwartu, chociaż zaznaczam, że motyw ten jest oczywiście dużo starszy niż Harry Potter i nie jego autorce należy przypisywać pomysł.

Opowieść o życiu obcego wśród Japończyków młodego anglika jest naprawdę pasjonująca i lekka. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Autor ma naprawdę lekki styl, świetnie nadający się do opowieści przygodowych, a ponadto w treści potrafi umieścić zagadki, których rozwiązanie nastąpi zapewne dopiero w kolejnych częściach.

Podsumowanie w trzech słowach? Naprawdę dobra historia.

No i na końcu jest jeszcze instrukcja składania żurawia z origami. Ha.

Kolejny świetny tom!

Kolejny świetny tom!

Świetna książka dla fanów kultury japońskiej.

Świetna książka dla fanów kultury japońskiej.

Tak jak pierwsza część nie porwała mnie ona zupełnie. Ne zaparła tchu w piersiach, a nawet nie zadziwiła. Jednak ma w sobie coś ciekawego. Czyta się ją szybko i nawet przyjemnie. Tak jak pierwsza część jest ona raczej przeznaczona dla młodszego grona. Po trzecią część prawdopodobnie już nie sięgnę.

Kolejna część przygód młodego samuraja Jacka, którą czyta się z przyjemnością. Przystępnie napisana i dobrze wytłumaczona pod względem japońskich wątków historia o przyjaźni, zaufaniu i wierności. Mimo, że nastawiona jest na młodszych ode mnie odbiorców polecam osobom w każdym wieku, które mam nadzieję, że tak jak ja z przyjemnością zagłębią się w tradycji i kulturze kraju Kwitnącej Wiśni i będą odkrywały uniwersalne prawdy i nauki, które aktualne są dla nas wszystkich. Polecam!

Świetna kontynuacja pierwszej części:)

Świetna kontynuacja pierwszej części:)

• Japonia
  • Przygodowe