Młody samuraj. Droga miecza

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Cykl: Młody Samuraj (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Young Samurai: The Way of the Warrior
samuraj, przygoda, Japonia
przygodowa
Mallwa

Drugi tom bestsellerowej trylogii o przygodach Jacka! Jest rok 1612. Po roku trenowania w szkole samurajów Jack Fletcher ma prawdziwe kłopoty. Musi się przygotować do starożytnego rytuału sprawdzającego jego odwagę i nie tracić czujności: pirat ninja Smocze Oko, ten sam, który zabił ojca chłopaka, może uderzyć w każdym momencie. Młody samuraj ma bowiem coś, czego pragnie morderca... Jacka czeka wkrótce walka na śmierć i życie. Czy zdoła na czas opanować drogę miecza?

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Łędina | 2013-10-01

buschka | 2011-01-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Samotność, strach, zwątpienie kontra duch bushido, czyli kontynuacja dziejów młodego Anglika, Jacka Fletchera w pełnej niebezpieczeństw i egzotycznych zwyczajów XVII-wiecznej Japonii.

Ogromnie się ucieszyłam, widząc, że w mojej bibliotece już jest drugi tom przygód młodego rozbitka, który przez zrządzenie losu stał się przybranym synem najsłynniejszego samuraja, Masamoto. Może nie jest to typowa książka dla dziewcząt, ale i ja nie do końca jestem typowa. A zawsze pociągały mnie historie, dotyczące Japonii. Nie tej współczesnej. Tej w wiekach oddalonej. Jest to tak egzotyczny kraj. Pełen tak niezwykłych zwyczajów, które często pospolite rzeczy, czynności wynoszą do rangi bóstw i świętych przykazań, że nie sposób czytać o tym z obojętnością.Trzeba pokochać ten podniosły klimat, opowieści o honorze i pokorze.

Chris Bradford bardzo ciekawie opowiada o XVII-wiecznej Japonii, o kodeksie samurajów, o ciężkiej drodze ku staniu się japońskim wojownikiem – odważnym wyznawcą ducha bushido,...

panda | 2014-12-07

Długo zbierałam się na przeczytanie kolejnej części tej sagi... I szczerze żałuję. Autor zachował wysoki poziom pisania, co mnie bardzo cieszy, bo niestety często jest tak, że tylko pierwsza część serii do mnie przemawia, a każda kolejna jest coraz słabsza. Jednak nie w tym przypadku. Oprócz przyjemnej lektury i wciągającej historii Jacka można nauczyć się trochę o historii Japonii, a także religii, kulturze, obyczajach oraz o samych samurajach i ninja - ich zasadach, technikach walki etc. Moim zdaniem, ta seria jest wybitna wśród książek dla młodzieży, które ostatnio niestety są coraz częściej pisane jednym schematem.

Meybell | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, ❤ Inne ❤, 2013
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

„Widzieć jedynie oczyma, to nie widzieć wcale.”

| 2012-05-25

Gdy byłem mały, zawsze marzyłem o takiej książce. Żadne sklepy jednak nic takiego nie oferowały... ale wreszcie doczekałem się. Niesamowity klimat, którym można napawać się w każdej chwili. Barwni bohaterowie, dbałość o szczegóły kultury, wspaniałe podejście do dyscypliny! Każda książka z tej serii jest inspirującą skarbnicą cennych nauk, powiedzeń i cytatów! Świetna, zbalansowana akcja i dialogi! A w dodatku to cykl! I choć czyta się bardzo szybko, to jeśli się wam spodoba, będziecie czytać niejednokrotnie.

KrolRad | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Przeczytałem w jeden dzień. Książka jest niesamowita. Dawno nie czytałem tak świetnej powieści przygodowej. Polecam każdemu kto fascynuje się Japonią z czasów samurajów.

Agnessa | 2010-10-02
Przeczytana: 24 września 2010

Jak to dobrze, że nie musiałam długo czekać na drugi tom przygód Jacka Fletchera. Przed nami jeszcze 3 części, przynajmniej tak wskazuje angielska wikipedia. Cierpliwość to ostatnio moja mocna strona, najchętniej już teraz bym wszystko przeczytała, ale skoro nie ma takiej możliwości? Książki Bradforda są dla młodych czytelników i w ciekawy sposób przybliżają japońską kulturę i obyczajowość. Świat widziany oczami młodego marynarza, który musi odnaleźć się w obcym kraju, znacznie ułatwia wbicie się czytelnika w ten inny krąg kulturowy. Mnie na tyle wciągnęło, że jeszcze trochę i obejrzę jakiś film...koreański.

Od wydarzeń z pierwszej części, "Młody samuraj. Droga wojownika" minęło trochę czasu. W każdym razie to już rok odkąd Jack znalazł się pod opieką samuraja Masamoto. Dalej szkoli się na samurajaw Niten Ichi-Ryu, przyjaźni się z Akiko i Yamamoto. Odkąd zapewnił szkole wygraną, jego notowania wzrosły. Jednak wciąż istniało zagrożenie ze strony Smoczego Oka, który nie spocznie...

Artur | 2016-05-10
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2016

Przygoda się rozwija, a Jack nabiera coraz więcej doświadczenia jako młody samuraj, nowej wiedzy i umiejętności. Dzięki temu, że jest ambitny a jednocześnie w drodze samuraja widzi szansę na swój ratunek - czyni ogromne postępy i pomimo obaw podchodzi do wszystkich prób jakie stawia przed nim szkoła. Prób zaś jest wiele, zahaczających często wręcz o niemożliwe i ponadludzkie umiejętności.

Myślę, że to właśnie to stanowi o swoistej magii książki. Egzotyczne miejsce, zupełnie inna kultura, oraz oczywiście szkoła ucząca rzeczy dostępnych jedynie dla wybranych. Utwierdzam się w tym przekonaniu o podobieństwie do Hogwartu, chociaż zaznaczam, że motyw ten jest oczywiście dużo starszy niż Harry Potter i nie jego autorce należy przypisywać pomysł.

Opowieść o życiu obcego wśród Japończyków młodego anglika jest naprawdę pasjonująca i lekka. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Autor ma naprawdę lekki styl, świetnie nadający się do opowieści przygodowych, a ponadto w treści potrafi...

Ramon | 2011-06-21
Przeczytana: czerwiec 2011

Super! Równie dobra, co pierwsza część. Książka akcji, ale przekazuje głębsze wartości, a przy okazji poznajemy kulturę, obyczaje i sztukę dawnej Japonii. Zaskakujące i błyskotliwe zakończenie. Jestem pod wrażeniem pracy autora i wszystkich, którzy mieli wpływ na jej kształt.

Chyba żadne inne książki nie zaciekawiły mojego syna tak bardzo, jak seria o Młodym Samuraju. Czytamy już część trzecią i cieszymy, się jest jeszcze jedna trylogia o przygodach Jacka (mamy nadzieję, że Nasza Księgarnia już tłumaczy czwarty tom).

Jakub Lewek | 2011-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2011

Moja opinia jest w stosunku do tej książki podobna, jak do poprzedniego tomu. Wyśmienicie oddany klimat i smak japońskiej kultury, która tak bardzo mnie pociąga. W dodatku Ciekawe zakończenie. Problem moralny stający przed młodym Jackiem. Kara, jaką musi ponieść za czyn którego intencje były dobre, jednak skutki opłakane.