Przysięga Wietrznego Jeźdzca

Cykl: Przygody Bahzella Bahnaksona (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
7 (48 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Wind Rider's Oath

Bóg Wojny nigdy nie obiecywał mu szczególnej popularności. Koniokradzi hradani nie są zbyt popularni wśród Sothoii. Istnieje pewna drobna kwestia tysiąca lat wzajemnych najazdów i rzezi, a poza tym jeszcze znany wszem i wobec fakt, że wszyscy hradani a zwłaszcza Koniokradzi są krwiożerczymi barbarzyńcami podatnymi na niepohamowane napady berserkerskiej furii i żądzy krwi.

źródło opisu: okładka

wiejskifilozof | 2014-06-24

Nie zawsze dobre fantasty,to smok ziejący ogniem na trzy strony,czy też elf strzelający z łuku.
Tu mamy mądre fantasty,przeznaczone dla nie co starszych czytelników.
Akcja na początku mnie nie wciągnęła,czytało się jak jakoś powieść obyczajową.
Owszem też je czytam,lecz tu nie oto chodzi.
Potem zrozumiałem,sens tej książki.Tu chodzi o prawa kobiet,co prawda wojowniczek,lecz uważam że ma to odbicie w czasach nam współczesnych.
Jestem zwolennikiem równości płci.Więc przesłanie książki mi odpowiadało.
A tak na ucho,to te wojowniczki to naprawdę musiały być ekstra dziewczyny.

Marcin | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

Trzeci tom przygód Bahzella, hradani a szczególnie Koniokradzi nie są zbyt popularni wśród Sothoii a tam właśnie trafia Bahzell z grupą Koniokradów którzy są teraz członkami zakonu Tomanaka. Jak zwykle zło tylko czeka aby ich dopaść. Na wietrznej równinie dokonana zostaje rzeź prawie całego stada rumaków (inteligentna rasa koni, większa od swoich krewniaków i inteligentniejsza która czasami tylko związuje się z ludźmi i wtedy tworzą nierozerwalną parę ze swoim jeźdźcem) pułapki zastawiono także na Bahzella ale także jego przyjaciół i towarzyszących mu wybrańców. Mamy tu także walkę o prawa wojowniczek które żyją wśród Sothoi, knowania bogów zła i pokrętne myślenie ich sług. Naprawdę dobra fantastyka pełna akcji ale także głębszych przemyśleń. No to pora jeszcze na tom czwarty (jestem ciekaw czy ostatni czy znowu będzie dekada przerwy w oczekiwaniu na następny)

rad | 2015-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Pierwsze 40% flaki z olejem. Nuda... Od połowy zaczyna się jakaś akcja, przechodzi w prymitywny kryminał i się kończy. Zdecydowanie zbyt późno....

Atul | 2016-10-15
Bajnor | 2016-03-07