Krucjata

Cykl: Starfire (tom 2) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Crusade
837301621X
starfire, weber, white, space opera, militarne, sf

Między Federacją Ziemską a Chanatem Oriona po dwóch wojnach został zawarty nie tylko pokój, ale i przymierze. Eskadra oriońskich niszczycieli patroluje spokojnie system Lorelei, gdy zostaje zdradziecko zaatakowana i zniszczona przez okręty nieznanego pochodzenia, których załogi posługują się jednakże standardowym angielskim i walczą z imieniem Świętej Ziemi na ustach. Wysłaną przez Federację Flotę Pokojową spotyka w przeważającej części ten sam los. W galaktyce pojawiają się fanatycy dysponujący bronią nuklearną i okrętami liniowymi. Święta wojna właśnie się rozpoczęła, a celem są heretycy z Federacji, którzy sprzeniewierzyli się Słowu Bożemu...

źródło opisu: [Wydawnictwo Rebis,2005]

Michał | 2010-11-23
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 23 listopada 2010

Książka ta reprezentuje gatunek science-fiction wojennego, a konkretniej space opery.
Najbrutalniejsze i najbardziej krwawe wojny były podobno toczone z powodów religijnych, tutaj mamy do czynienia właśnie z taką wojną.
Nieznana dotąd ludzkości grupa wyłania się z zdawałoby się prowadzącego do śmiertelnej pułapki węzła.
Akcja tej książki to coś, co tygryski lubią najbardziej, odrobina polityki i dużo akcji. Opisy bitew są całkiem ciekawe, najbardziej podobały mi się, kiedy autor opisywał raz odczucia jednego z dowodzących, a potem także dowodzącego przeciwną stroną. Niestety, nie każda bitwa jest w ten sposób opisana, ale to w zasadzie nie przeszkadza zbyt bardzo.
Czyta się tą powieść bardzo szybko, nie miałem ochoty na odpoczynek, czy odrywanie się od książki.
Akcja jest momentami przewidywalna, jednak są i momenty, gdzie autor mnie zaskoczył.
Uważam, że warto sięgnąć po tą powieść, zwłaszcza jeśli lubicie ten gatunek.

Titus | 2012-05-01

"Krucjata" to chronologicznie pierwszy tom. Siła serii Starfire tkwi w opisach batalistycznych.

Paweł Grabowski | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Moim zdaniem o wiele lepsza od Powstania. Teraz zabieram sie za 3 czesc. Polecam!

ULTOR | 2011-02-01
Przeczytana: 2009 rok