Bitwa o Torch

Wydawnictwo: Rebis
Torch of Freedom
fantastyka, Honor Harrington, SF
Mariusz

Po serii tajemniczych zamachów, których zwieńczeniem stał się nieudany atak na Królową Berry, Anton Zilwicki oraz Victor Cachat wszczynają prywatne śledztwo, które prowadzi ich na planetę Mesa. Tymczasem Równanie finalizuje plany ukarania zbuntowanych niewolników na planecie Torch. Gubernator sektora Maya zaś jest na dobrej drodze do realizacji własnych planów, o których wiedzą tylko jego najbliżsi współpracownicy. Rozstrzygnięcie konfliktów może przynieść starcie Marynarki Ligi z Ludową Marynarką Na Wygnaniu.

Morgoth | 2012-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

"Wtedy na ścianach pojawi się urozmaicony wzorek z naszych flaków, mózgów i krwi". I w takim "klimacie" kilkaset stron... Uwielbiam Davida Webera i polecam go każdemu wielbicielowi kosmicznej rozpierdoochy napisanej ze znajomością realiów wojskowych i wyobraźnią konieczną do napisania naprawdę dobrej SF. Przyprawą do kosmicznej rozpierduchy jest napięta sytuacja polityczna okraszona w dodatku intrygą w której niemal nikt z liczących się "figur" na politycznej "szachownicy" się nie orientuje przez co muszą z nią sobie poradzic ludzie mający niezbyt wielkie możliwości... Słowem - Weber w najlepszym wydaniu czyli lektura obowiązkowa.

maciasmd | 2011-12-29

Niedawno wróciłem do kompendium z "Więcej niż Honor" i wyszło mi, że to jednak piękna spiskowa teoria - lepsza niż "żydzi i cykliści" :-)
Ale z przyjemnością wróciłem do samej Honor

krycha | 2011-07-14

Klasyczna weberowska, ale bez polotu

Xaxunio | 2017-06-13
Bonharrt | 2017-05-02