Czas ognia

Cykl: Gwiezdne królestwo (tom 2) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Fire season
joly_fh

Wciągająca kontynuacja "Pięknej Przyjaźni" autorstwa Davida Webera, jednej z największych gwiazd światowej fantastyki Na Sphinksie nadeszła pora roku sprzyjająca pożarom lasów. Tym razem jest ich jednak znacznie więcej. Ktoś zaprósza ogień, by pozbyć się jak największej liczby treecatów - rdzennych mieszkańców planety, których obecność utrudnia eksploatację jej powierzchni. Stephanie...

Na Sphinksie nadeszła pora roku sprzyjająca pożarom lasów. Tym razem jest ich jednak znacznie więcej. Ktoś zaprósza ogień, by pozbyć się jak największej liczby treecatów - rdzennych mieszkańców planety, których obecność utrudnia eksploatację jej powierzchni. Stephanie Harrington nie potrafi jeszcze zrozumieć, co ma jej do powiedzenia Wspinający się Szybko, ale wyczuwa jego ogromny niepokój. Wraz z innymi rangerami stara się pomóc treecatom. Musi jednak pamiętać, by przedwcześnie nie zdradzić największego sekretu kotowatych: że są istotami w pełni inteligentnymi, zasługującymi na takie samo traktowanie jak ludzie. Obie rasy potrzebują jeszcze czasu, by nauczyć się żyć zgodnie pod jednym niebem.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Niestety ale dołączenie Jane Linskold zniszczyło to wszystko za co polubiłem 1 tom.

Z ciekawej książki w której najważniejszą rzeczą jest obca inteligentna rasa robi się książka o tym jak główna bohatera znajduje nowych przyjaciół, zakochuje się itd... słaba typowa młodzieżówka.

Co prawda było okej ale porównując do 1 tomu to wypada słabo.

Rybka | 2016-02-06
Przeczytana: 15 września 2014

Kontynuacja "Pięknej przyjaźni". Współautorka: kobieta. Czuć jej pióro. Bohaterka przeżywa pierwsze fascynacje osobnikami płci przeciwnej, w powieści jest też sporo przygody. Więcej takich książek!

pierzyna | 2018-05-17
Poseidon | 2017-11-28