Wbrew fali

Tłumaczenie: Marek Pawelec
Cykl: Wojny Rady (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
Against the Tide
Ringo, Wbrew fali, wojny rady, talbot
szati

Świat był rajem do chwili Upadku, kiedy to posiadacze kodów sterujących ogólnoświatowego programu kontrolnego nazywanego Matką rozpoczęli wojnę domową. Zjednoczone Wolne Stany czuły się bezpieczne dzięki flocie elitarnych smokowców stojących na straży Atlantyku. Wkrótce jednak Nowe Przeznaczenie dowiodło, że ma własne smokowce, i to liczniejsze, wtedy podstawa obrony ZWS przepadła. I tak ZWS...

I tak ZWS znów ma ogromne kłopoty i wszystko wydaje się iść po myśli Nowego Przeznaczenia. Ale to jeszcze nie koniec.
Edmund Talbot nigdy tak naprawdę nie studiował zagadnień związanych z bitwami morskimi, ale o wojnach toczonych na lądzie wiedział praktycznie wszystko. A więc, kiedy w chwili porażki przejął dowodzenie flotą ZWS, problemy Nowego Przeznaczenia dopiero się zaczęły.
Człowiek, który wywołał wojnę domową – Paul Bowman – nie wie, że jego najbliższa powierniczka jest córką szefa wywiadu ZWS. Megan Travante, przez cztery lata przetrzymywana w jego haremie, właśnie nawiązała kontakt z agentem wrogiego obozu. Oczywiście planuje też zamordować Paula, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja.
Herzer Herrick, najlepszy żołnierz piechoty ZWS, ma własne problemy. Jako człowiek wszechstronnie uzdolniony doskonale radzi sobie również ze smokami, dzięki czemu zamiast walczyć w pierwszym szeregu bitwy na lądzie, został pierwszym oficerem smoczego skrzydła na smokowcu. Personel zielonych pilotów, niedoszkolonych smoków, świeża załoga pokładowa, najdziwniejsza szefowa na ziemi – i jednocześnie kapitan okrętu – która w połowie jest kotem, to dość problemów jak na jednego człowieka. I wtedy właśnie Herzer dostaje rozkaz, który pogrąży go w jeszcze większych tarapatach.
Bitwa smokowców dopiero się zaczyna, z flotami uganiającymi się ze sobą po połowie Atlantyku w grze w kotka i myszkę.

źródło opisu: okładka

wiejskifilozof | 2016-01-19

Powiem,tak.Cieszę się,że ten cykl już się kończy.Bo,z tomu na tom.Coraz gorzej.
Niestety,tom trzeci mnie zawiódł.
I to,bardzo.I co z tego,że było tyle stworów ?
Jak,one mnie nie wciągały.
Raczej nie wrócę,do czytania.

Alannada | 2011-10-27

"To dobra książka, czytaj dalej" jak głosił napis ołówkiem na jednej z kart książki, którąś kiedyś czytałam. Z tą jest podobnie :S

sfinks | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Wbrew fali ostatnia część serii Wojny Rady biorąc pod uwagę poprzednie części to Wbrew fali wypada niekorzystnie.

wlad155 | 2017-05-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

zachęcony pierwszą częścią, lekko zniechęcony drugą zabrałem się za trzecią część wojen rady
i moim zdaniem ta książka jest pośrednikiem w jakości pomiędzy nimi
zauważyłem jednak że z każdą kolejną częścią skala akcji się zwiększa
w części pierwszej mowa była o jednostkach druga o setkach ludzi
natomiast tutaj mamy do czynienia z skalą globalną
zabieramy się za całe kampanie między frakcjami a nie pojedyńcze potyczki jak to było w poprzednikach.
ano i sorki za tą wulgarność
ale kiedy w końcu Herzer dobierze się do Rachel
panie Johny prosze nie trzymać nas w napięciu przez 3 książki
niestetyż ostatnia część jest tylko po angielsku czyli prawdopodobnie poza moim zasięgiem

Piotr Zaremba | 2017-04-16
theres | 2017-02-10